O CD m f Fortis-duo gaat aan deslagbijOndo i 20 Z KAMPIOEN VAN MOLDAVIË^ Zeeuws Dordt-duo vergooit zijn kansen Thijs de Lange trapt zich naar leiderstrui Jeremyde Nooijer begint met zijn club Sheriff Tiraspol aan een nieuw seizoen. De middenvelder (25) wil zich opnieuw in de kijker spelen. mi Jouri van den Broeke en Robin Wisse zijn ko mend seizoen het trainersduo van korfbalver eniging Ondo. Zij volgen Edwin Coppoolse en Leon van Belzen op, die na vier seizoenen stoppen. Van den Broeke was afgelopen twee jaar de trainer van TOP Arnemuiden 2 en voorheen trainer bij Tjoba. Wisse heeft in het verleden training gegeven bij Fortis en is nu daar op technisch gebied actief. Ze kennen el kaar nog als teamgenoten bij Fortis t, dat des tijds uitkwam in de hoofdklasse. Het afzwaai ende duo Coppoolse en Van Belzen was zeer succesvol bij Ondo. Zij loodsten de hoofd macht zowel op het veld als in de zaal voor het eerst in de clubhistorie naar de eerste klasse. FC Dordrecht was zo goed op weg in de derde periode in de Jupiler League, maar gooide gis teravond zijn eigen glazen in. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer (Oost-Souburg) en verdediger Julius Bliek (Burgh-Haamstede) verloor op eigen veld met 2-3 van Telstar. Zon der te spelen spon FC Emmen daar garen bij, want de ploeg is koploper met een punt meer en een wedstrijd minder. Istvan Bakx (Vlissingen) won met FC Oss op de valreep van Cambuur (2-1), terwijl trainer Roy Hendriksen (Middelburg) met Helmond Sport won van long AZ (3-0). Hij wipte daar door met zijn ploeg in de staart van de rang lijst over RKC Waalwijk heen. Dallinga.com Wielrenner Thijs de Lange heeft gisteren in Utrecht de eerste Wattmeister Challenge ge wonnen. De renner uit Kattendijke, rijdend voor Metec-TKH, zette daarmee de eerste stap naar een stageplaats bij de wielerploeg van Katusha, dat uitkomt in de World Tour. Over het seizoen worden zes Wattmeister Challenges gehouden. De beste tien renners daarvan rijden tegen elkaar in de finale op 11 juli. De winnaar mag in augustus op stage bij Katusha. De Lange trapte in ruim een uur 5,56 watt per kilogram lichaamsgewicht weg. Door zijn overwinning mag De Lange van daag in de Topcompetitie-wedstrijd Ster van Zwolle in de rode leiderstrui van start gaan. Turnen Motorcross Jayden de Nooijer zit deze ochtend op schoot bij zijn vader. De kleine man kijkt met grote ogen om zich heen en drinkt zijn flesje leeg. „Dat wordt straks wel moeilijk", zegt Je- remy de Nooijer terwijl hij naar zijn bijna tien maanden oude zoon kijkt. „Ik ga terug naar Moldavië maar Jayden blijft hier bij zijn moe der. Ik hoop dat ik tussendoor een keer een paar dagen naar huis kan, maar of en wanneer dat kan weet ik nu nog niet." De 25-jarige Vlissinger verdient zijn inkomen sinds afgelopen zo mer bij regerend landskampioen Sheriff in Tiraspol. Het is, na twee seizoenen in Bulgarije bij Levski Sofia, zijn tweede buitenlandse avontuur. Waar hij in Sofia naast het voetbal voldoende afleiding had, is het leven in Tiraspol soms wat eentonig. „De eerste twee maanden waren mijn vriendin en Jayden er. In de laatste twee, drie maanden van 2017 was ik alleen", vertelt De Nooijer. „Ik trek veel op met Ziguy Badibanga, onze spits. Hij is opgegroeid in Brussel en heeft bij Anderlecht en De Graaf schap gespeeld. We gaan vaak sa men eten. In Tiraspol heb je twee goede restaurants. Als Badibanga en ik gaan eten zijn we allebei een tientje kwijt. Dan eet je echt goed. Vijf of tien minuten in een taxi kost je één euro." Het leven is dus goedkoop in Ti raspol en bij zijn club ontbreekt het voetballen. „Je weet dat je beter bent, maar veel clubs spelen com pact en dan moet je een gaatje zien te vinden. Als je er dan iets te mak kelijk over denkt of het loopt niet, dan heb je een lastige middag." De duels in de voorronde van de Champions League en de groeps- fase van de Europa League, die hij afgelopen seizoen met Sheriff speelde, zijn heel leerzaam geweest. „Dat is toch een ander niveau, er kwam ook een andere spanning bij kijken. Tegen Lokomotiv Moskou zaten er bij ons ruim tienduizend toeschouwers op de tribune. Zulke wedstrijden wil je als voetballer zo vaak mogelijk spelen." Met Sheriff stond De Nooijer be gin december op de drempel van de knock-outfase van de Europa League. Na vijf pouleduels had de ploeg negen punten, een gelijkspel in en tegen Kopenhagen volstond om de laatste 32 te bereiken. Maar Sheriff verloor met 2-0 en viel daar- Als Badibanga en ik gaan eten zijn we allebei een tientje kwijt. Dan eet je echt goed De Nooijer aan niets. „In de laatste maand van het vorig seizoen heb ik in een appartement in ons stadion gewoond. Daar kunnen wij als spe lers gratis verblijven. Je kunt ontbij ten, lunchen en 's avonds eten krij gen. Er zit ook een fitnesszaal bij. Ik heb niks te klagen daar." In vrijwel alle competitiewed strijden is Sheriff de bovenliggende partij. Dat maakt het soms lastig K& J- - J O Als je ziet dat Kopenhagen tegen Atletico Madrid loot, baal je nog een keer door op doelsaldo net buiten de boot. „Sheriff had in de poulefase nog nooit meer dan vier punten ge haald", kijkt De Nooijer terug. „We waren er nu heel dichtbij. In Ko penhagen kregen we twee iden tieke goals tegen, beide keren uit een corner van rechts. We misten in de slotfase een strafschop en lie ten nog een enorme kans liggen. Het was zo'n avond waarop het ge luk een beetje ontbrak. Als je er zo dichtbij bent en je grijpt er dan toch naast, is dat echt zuur. En als je dan ziet dat Kopenhagen in de volgende ronde Atletico Madrid loot, baal je nog een keer. Daar hadden wij kun nen staan." Trainingskamp Nadat hij in december en januari vijf weken vakantie had gehad, vloog De Nooijer terug naar Molda vië. Na een week trainen in Tiras pol, vertrok de selectie van Sheriff op trainingskamp naar Turkije. Na dat trainingskamp kreeg hij een paar dagen vrijaf en keerde even te rug naar Vlissingen, om een paar dagen met zoon Jayden door te brengen. Vorige week was hij weer even een paar dagen thuis, daarna volgde een nieuw trainingskamp in Turkije. „Op 1 april spelen we de eerste wedstrijd weer. De competi tie loopt door tot eind november. Een echte zomerstop hebben we niet." Afgelopen zomer was hij maar een paar dagen vrij. Kort nadat hij was teruggekeerd uit Sofia, vertrok —Pr f:W l V' A- .c -Al zaterdag 3 maart 2018 KORFBAL VOETBAL Thijs de Lange in zijn Wattmeister-lei derstrui. FOTO WWW.TOPCOMPETITIE.NU WIELRENNEN De driebanders van Pearle Opticiens 2 speelden in de tweede divisie gelijk tegen 't Steegje uit Made. De tegenstander kwam drie kwartier te laat. Daarna ontspon zich een mooie strijd die beide teams een punt ople verde. Voor de thuisploeg wonnen Dion Berg- mans en Cor de Jonge en verloren Etienne van Damme (nipt) en Robin Claerhoudt. In de derde divisie wonnen de driebanders van 's Lands Welvaren 3 met 6-2 bij De Distel Biljarts 7. De bezoekers moesten werken voor de punten. Frans de Koek en Mark van der Hage wonnen met gering verschil, Rinus Rijk royaal. Alleen André Karelse kwam er niet aan te pas. 21 De driebanders van Dallinga.com gaan morgen op bezoek bij de kop loper in de eredivi sie. Het Zeeuwse kwartet speelt in Den Haag tegen SIS Schoonmaak. De heenwedstrijd in Sluiskil ging met 2-6 naar de lei- dersploeg. De gymnastiek vereniging EMM uit Terneuzen or ganiseert dit weekeinde regiofi nales en toestelfi nales turnen. Over twee dagen zullen meer dan 300 turnsters in actie op verschillende niveaus. Deze wedstrijd worden gehouden in sportcentrum de Vliegende Vaart. 1 De motorcross wedstrijden die vandaag in Rilland zouden worden verreden zijn afge last. De organisa tie acht het niet verantwoord om de eerste club cross van het sei zoen met deze winterse omstan digheden te hou den op het Schel- decircuit. O CL CO 'Die Europese Barry van der Hooft Vlissingen -Jeremy de Nooijer (25) -Jeremy de Nooijer Jeremy de Nooijer in de tuin van zijn ouderlijk huis in Vlissin gen. De komende maanden ver blijft de middenvelder weer in Moldavië, foto lex de meester /:V Ji ■0..3 y rfc vV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56