WEER EVEN THUIS II 19 Haar ouderlijk huis in Heinkenszand staat Wendy van Poppel (42) in het geheugen gegrift. In de Zangvogelstraat had ze het prima naar haar zin, maar een verhuizing was onvermijdelijk. Vele verhuizingen later is Wendy van Poppel toch weer terug in Zeeland. „Ik zie het zo nog voor me, een twee-onder-een- kapwoning met een schommel, wip- wap en zandbak in de tuin. We wa ren met vier kinderen thuis, mijn twee jongere broertjes, mijn oudere zus en ik. Er was genoeg ruimte voor iedereen, al sliepen we ook weieens samen op een kamer. Mijn zus en ik sliepen bijvoorbeeld een tijdlang in een stapelbed dat door mijn opa was gemaakt. We speelden vaak winkel tje onder de trap. En als we jarig wa ren, stonden daar versierde stoelen met cadeautjes." Wendy bewaart veel goede herin neringen aan het huis in Heinkens zand. Maar ook aan de buurt en de school waar ze naartoe ging. „Mijn beste vriendinnetje was enig kind en ik speelde vaak met haar. Er waren al lemaal van die hofjes en kleine straatjes waar we dan kriskras met onze fiets doorheen reden. Ook weet ik nog dat er aan het einde van het laantje naast ons huis een bouvier in een hok zat. Dat vonden we maar eng." De hoofdmeester van basisschool De Wegwijzer woonde naast het ge zin. Omdat ze elkaar goed kenden, noemde Wendy hem 'ome Hans'. Maar ja, hij was wel de meester... „Hij stond dus ook weieens aan de deur omdat ik rottigheid had uitgehaald. Ik was niet zo'n gemakkelijk kind voor mijn ouders. Ik zocht vaak de grens op." Toch was de sfeer thuis goed, vindt Wendy. „We waren een standaardgezin, het was altijd gezel lig. En als er al iets aan de hand was bij mijn ouders, dan merkten wij daar niets van." Wendy had het reuze naar haar zin op de basisschool in Heinkenszand. „Vanaf de peuters tot aan de laatste klas zat ik samen met Korné Steketee, hij was mijn beste vriend. Volgens mij waren we ook altijd stiekem ver liefd op elkaar." Wendy zou in de buurt naar de middelbare school gaan. Helaas gooide een verhuizing roet in het eten. „Voor mijn vaders werk moesten we naar Soest verhui zen. Dat wilde ik helemaal niet en ook mijn moeder vond het vreselijk om weg te gaan uit Zeeland. Ik weet nog dat we een weekendje weg gin gen en ik er in de auto om moest hui len." Terug naar Zeeland Maar er zat niets anders op dan zich neer te leggen bij de verhuizing. Er gens tussen de acht en tien jaar lang woonde Wendy daar bij haar ouders, tot ze in Utrecht op zichzelf ging wo nen, in een studentenhuis met vier meiden. „In Utrecht volgde ik de le rarenopleiding Engels. Na anderhalf Vanaf de peuters tot aan de laatste klas zat ik samen met Korné Steketee. Volgens mij waren we ook altijd stiekem verliefd op elkaar jaar ben ik geswitcht naar het Hout en Meubileringscollege in Rotter dam. Ik bleef wel in Utrecht wonen. Mijn ouders waren inmiddels weer teruggegaan naar Zeeland, naar Zie- rikzee. Vooral mijn moeder wilde graag terug. In de weekends ging ik graag een weekendje naar 'huis'. Dat was altijd heel relaxed." Wendy woonde een tijd samen in Utrecht. Toen de relatie stukliep, koos ze ervoor om naar Zeeland terug te keren, in de buurt van haar ouders in Zierikzee. „Ook hier in Zierikzee ben ik nog een paar keer verhuisd, voordat ik mijn huidige partner Jan ontmoette en we gingen samenwo nen. Ik werkte een tijdje in een linge riezaak, maar inmiddels ben ik full time voedingsconsulente en werk ik vanuit huis. Daardoor heb ik meer tijd voor de kinderen. Mijn werk geeft me veel voldoening. Ik vind het leuk om mensen te helpen het beste uit hun leven te halen met een ge zonde levensstijl. Daar krijg ik ener gie van." In totaal verhuisde Wendy zo'n 15 keer. Niet dat ze daar veel moeite mee heeft. „Ik ben niet super honkvast. Een leuk huis te hebben vind ik wel belangrijk, maar het maakt niet uit waar het staat. Ik voel me snel ergens thuis. In feite ga ik altijd voor het leukste plekje. Komt er een huis voorbij dat nog leuker is, dan ga ik er voor." zaterdag 3 maart 2018 Ik ben niet zo honkvast' Mariska den Hartog Wendy van Poppel: „Er was genoeg ruimte voor iedereen, al sliepen we weieens samen op een kamer." foto mechteld jansen Wendy (links) als ongeveer vijfjarige met haar zus Saskia. fotoprivécollectie - Wendy van Poppel Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55