Beestenboel in Middelburg 8 Tentoonstelling in Vleeshal Middelburg 'Show personality, not personal items' is de titel van de tentoonstelling met werk van Nora Turato, Leda Bourgogne en Evelyn Taocheng Wang in de Vleeshal in Middelburg. Reimerswaal Leden en voorzitter bezwarencommissie m/v Wie wil er niet zichzelf zijn? Maar wanneer ben je dat? Leven is het zoeken naar identiteit. De exposerende kun stenaars in de Vleeshal zijn rond de 30. Dan speelt dat zoeken wel licht nog sterker dan wanneer je ouder bent. Ik ben een flinke tijd in de Vleeshal geweest. En heb thuis teksten gelezen van en over de kunstenaars. Waaronder de avant-garde rap die Nora Turato (1991, Zagreb) monteerde onder de stroom videobeelden van haar in stallatie 'Leaning is the new sit- ting'. In een razend tempo brengt zij ritmische teksten over leven, over de samenleving, over verwachtin gen, conformisme en imago; over gevoelens, gedachten en relaties. De beelden zijn even divers als de teksten. Soms kan ik er geen touw aan vastknopen. Soms zijn er haar scherpe metaforen voor verveling, poseren of zich een plaats toe-ei- genen tegen de stroom in. Ik her ken de spanning tussen mezelf, de ander en de wereld. Zo werpt Tu rato mij effectief terug op mijn ei gen zoektocht. Die zij in een ander werk van een vraagteken voorziet. Op een spiegel die via een stoom- apparaat met condens wordt be dekt verschijnt de tekst 'u don't get to me'. Leda Bourgogne (1989, Wenen) maakt schilderijen en beelden. Een klein werk waarin ik een li- Ik herken de spanning tussen mezelf, de ander en de wereld chaam van een vrouw herken, is de sleutel tot de andere. Ik zie een lijf, maar ook de binnenkant er van. Het hoofd lijkt van een vogel. We zijn lichaam, geest, hart en ziel, man, vrouw, mens en dier. De schilderijen van Bourgogne gaan over angsten, dromen, ervaringen. Haar werkwijze is divers en ver sterkt de betekenis. Soms schildert zij 'gewoon' en dat doet ze goed. Een schilderij kan ook bestaan uit een lap fluweel die op allerlei ma nieren bewerkt is. In haar beelden toont zij de buitenwereld. Bour gogne transformeerde cd-rekken tot personages die ze met kleine ingrepen een eigen karakter geeft. Ik zie ze - mede door titels als 'Rope-Arms (Father)' als negatieve rolmodellen. Ze staan in een kring. Bedreigend en niet makkelijk om van los te komen. Een deel van de tekeningen van Evelyn Taocheng Wang (1981, Chengdu) is gebaseerd op haar er varingen als masseuse in Amster dam. Ze werkte in een Chinese sa lon om haar studie te bekostigen. De schriftuur en de subtiele mate riaalbehandeling komen recht streeks uit de Chinese cultuur. Maar de compositie en de voor stellingen zijn associatief, met een vleugje surrealisme. Je ziet Wang aan het werk. De soms vreemde wederwaardigheden in de massa gesalon gaan over in een andere wereld waarin gordijnen onbe kende ruimtes afdekken, rivieren stromen en bladeren ritselen. In andere tekeningen zie ik figuren en vruchten of groenten. Het zijn prachtige bladen. Soms kan ik er een verhaal uit destilleren, maar niet altijd. Toch geeft ook Wang mij genoeg om stil te staan bij wie ik ben en wie wij zijn. orsele Heeft u ervaring en affiniteit met openbaar bestuur én een juridische opleiding? De bezwarencommissie van de gemeenten Borsele en Reimerswaal zoekt: Sollicitatie en informatie op: grdebevelanden.nl/wiz/vacatures Wethouder Saskia Szarafïnski van Middelburg opent zondag de ex positie 'Beestenboel' rond het thema van de Kinderkunstweek 'dieren in de kunst'. Ze doet dat om 15.00 uur in het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland (CBK) aan de Balans in Middelburg. Het CBK heeft Zeeuwse kun stenaars uitgenodigd om in te spelen op het thema van de ze vende Kinderkunstweek, die van 7 tot en met 18 maart wordt ge houden. De deelnemende kun stenaars zijn Sabine Beckmann, Dick van Biemen, Anna Blom, Ena Marie van Bockel Rivera, Anita Dekker, Ollo Feenstra, Ni- cole Henderiks, Bo de Jong, Lud- mila Kalmaeva, Frans Kegels, Je roen Kersouw, Ton Lamper, Dani- ëlle Orelio, Michiel Paalvast, Kim Pattiruhu, Berita Valk, Christina de Vos, Marcel Warmenhoven. Ook Middelburger Thijs Persijn is van de partij, hij maakte het 'Kin- derkunstweekgeschenk'. zaterdag 3 maart 2018 Eigentijdse visies op wie wij zijn Nico Out T/m 2/4. Leda Bourgogne, Nora Turato en Evelyn Taocheng Wang. Vleeshal, Markt, Middel burg. Wo. t/m vr. 13.00-17.00 uur. Za. en zo. 11.00-17.00 uur. 10/319.00-20.30 uur publieks programma. Beelden van Leda Bourgogne, achterin tekeningen van Evelyn Taocheng Wang. m GEMEENTE gemeente - Jan van Damme Middelburg De expositie is te zien tot en met vrijdag 20 april. Werk van Marcel Warmenhoven. Nora Turato: 'Leaning is the new sitting'. fotosnicoout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44