COLEMAN 8TDK 31 Zege Simon Schouten ATLETIEK WK INDOOR IN BIRMINGHAM Hassan treft weer Dibaba Hij is 21 jaar en nu al wereldrecord houder op de 60 meter. Christian Coleman, toptalent op de sprint. De vergelijkingen met Usain Bolt zijn niet tegen te houden. 'Max potentiële kampioen' FLITSEN UITSLAGEN IDON2Ö17 Christian Coleman is alvast de enige sprin ter ter wereld die op het hoogste podium al zijn één op één races won van Usain Bolt. In zijn zilveren races op de 100 meter en de 4x100 meter tijdens de WK outdoor in Londen was hij sneller dan de Jamaicaanse superster. Of hij ooit even groot wordt, is hoogst onwaarschijnlijk - Bolt ontsteeg de atletiek. Maar nu de sprintlegende defi nitiefis gestopt, wordt er gezocht naar troonopvolgers. Gewezen wordt er in elk geval naar de Zuid- Afrikaan Wayde van Niekerk, de rappe Canadees Andre De Grasse en dus ook naar Coleman, die dinsdag 22 jaar wordt. Vanavond zijn alle schijnwer pers op de 1,73 meter lange Ameri kaan gericht. Nu Coleman twee weken geleden op de Amerikaanse indoorkampioenschappen in Al- buquerque het wereldrecord van Maurice Greene afpakte, wil de at- letiekwereld weten of hij die snel heidsexplosie kan herhalen op het WK. Met zijn tijd van 6,34 haalde hij vijfhonderdste van de oude toptijd af van Greene, waar maar liefst twintig jaar niemand aan was gekomen. Zo vestigde hij defi nitief zijn naam. Want hoe sensationeel zijn in ternationale doorbraak vorig jaar op de WK outdoor in Londen ook was, het bleef vrijwel onbespro ken. Op 5 augustus wilde Usain Bolt met winst op de 100 meter zijn afscheid van de atletiek vie ren, maar de Jamaicaanse super ster werd verslagen. Het publiek floot vervolgens winnaar Justin Gatlin uit, vanwege zijn veelbe sproken dopingverleden. Bijna vergeten werd dat ook de piep jonge Coleman die avond sneller 1500 METER droomde van een carrière in Ame rican football, zegt veel te leren van Gatlin. Hij heeft hem zelfs zijn mentor genoemd. Op die uit spraak volgde kritiek, vanwege het dopingverleden van Gatlin. Maar Coleman haalde zijn schouders op. Vandaag gaat hij voor goud. „Laat mij maar grote races lopen. Normaal houd ik niet zo van al die aandacht. Maar zodra ik op de baan sta, de lichten aangaan en iedereen kijkt, dan bloei ik op." Amerikaans toptalent kan zich spiegelen aan illustere voorgangers als Bolt was dan Bolt. Inmiddels kan niemand meer om hem heen. Een maand voor zijn wereldrecordrace dacht hij al 's werelds snelste te zijn op de ul trakorte discipline, maar de inter nationale atletiekfederatie nam zijn 6,37 niet in de boeken op van wege het ontbreken van elektroni sche startblokken bij de studen tenwedstrijd op de Clemson Uni- versity. Vaststaat is dat Coleman niet alleen de 60 meter aankan. Met persoonlijke records van 9,82 op de 100 meter en 19,85 op de 200 meter is hij ook op die afstanden een man om re kening mee te houden. „Ik weet dat er over mij wordt gesproken nu Bolt afscheid heeft genomen. En ik zou liegen als ik daar niet mee bezig ben. Maar dat zal ik moeten laten zien als er een WK of Olympische Spelen op het pro gramma staan." Coleman, die als jochie zaterdag 3 maart 2018 PC SCHAATSEN Voor het tweede jaar op een rij heeft Simon Schouten de mara thon van Noordlaren op natuurijs gewonnen. Hij was de snelste in een sprint. Simon Schouten was woensdag ook al de rapste in Haaksbergen en won het algemeen klasse ment over drie wedstrijden op natuurijs. Bij de vrouwen ging de zege naar Beau Wagemaker. Ze won ook het klassement. Pim Bijl Birmingham FORMULE 1 Lewis Hamilton heeft bevestigd dat hij in Max Verstappen (foto) een grote bedreiging ziet. „Hij heeft de potentie om we reldkampioen te worden. Hij moet nog 21 worden en heeft al een paar goede seizoenen gereden. Ik reed niet eens in de Formule 1 op mijn 21ste, dus hij loopt al voor op mij", aldus de viervoudig kampioen. Triatlete Rachel Klamer won in Abu Dhabi voor het eerst een wedstrijd uit de World Triatlon Series. Na Steven Kruijswijk heeft ook Timo Roosen zijn contract bij LottoNL- Jumbo verlengd. De 25-ja- rige Nederlandse wielren ner is nu tot eind 2020 aan de wielerploeg verbonden. Richie Porte mijdt komende week de Tirreno- Adriatico. De Australische renner kreeg na de Ronde van de Algarve last van een infectie aan de luchtwegen. Golf Mannen. Mexico-Stad, Mexico Championship. Na 1ste ronde (par=71): 1. Oosthuizen (ZAf) 64, 2. Schauffele (VSt), Sharma (Inaj, Paisley (Eng) 65,39. Luiten (Ned) 72. Schaatsen Noordlaren, marathon. Mannen: 1. S. Schouten, 2. Ariëns, 3. R. Schou ten, 4. Overvoorde, 5. Bergsma. Eindklassement natuurijsmara- thons: 1. S. Schouten, 2. Ariëns, 3. Harink. Vrouwen: 1. Wagemaker, 2. K. Schouten, 3. Engbers, 4. Vormeer, 5. Bosma. Eindklassement natuur- ijsmarathons: 1. Wagemaker, 2. Blokker, 3. Bosma. Tennis Mannen. Dubai, halve finales: Pouille (Fra/2) - Krajinovic (Ser/7) 6- 3 6-7 7-6, Bautista (Spa/3) - Jaziri (Tun) 6-3 6-4. Triatlon Vrouwen. Abu Dhabi, ITU WK-serie: 1. Klamer (Ned) 1.00.43, 2. Lear- month (GBr) 1.00.57 FOTO EPA Na haar zilveren 3000-meter race donderdagavond gaat Sifan Hassan vandaag haar titel verdedigen op de 1500 meter. Ze won gisteren haar heat. Maar Hassan weet dat vandaag opnieuw een duel volgt met de donderdag in druk makende Genzebe Dibaba. Nadine Visser hoopt vandaag de finale te bereiken op de 60 meter horden. Over haar serie gisteren kon ze niet tevreden zijn, met een hape rend eerste deel en een tijd van 8,01. „Vandaag moet het gewoon harder", zei Visser. Eelco Sintnicolaas kon gema tigd tevreden zijn over zijn drie eerste onderdelen van de zevenkamp waarmee hij het avondprogramma aanvatte als nummer 6 in het klassement. Hoe heeft Schippers het gedaan op de 60 meter? Lees het verslag op onze site Niemand kan nu meer om Coleman Christian Coleman weet vanavond alle schijnwerpers op zich gericht. Verbetert de Amerikaan zijn eigen wereldrecord op de 60 meter? Coleman eindigt tussen winnaar Gatlin en nummer 3 Bolt in als tweede op de 100 meter-finale tijdens de WK in Londen. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31