II BADR HESDY OP sportnieuws.nl 30 Tweede goud voor Wild Jurylid raakt zwaargewond DOWNLOAD NU BAANWIELRENNEN WK IN APELDOORN VOLG ALLES OVER Na het succes op de teamsprint op dag 1, kregen de Nederlandse baansprinters fikse teleurstellingen te verwerken. Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen lagen er al vroeg uit gisteren. Vijf minuten geleden was hij voor de paar duizend toeschouwers op de tribune nog 95 kilo aan gespierde hoop op sprintgoud. Jeffrey Hoog land - ja, die van die enorme ban- ners op de gevel van de wielerbaan in Apeldoorn - was topfavoriet. Nu zit hij zielsalleen in een hok van zijn mecanicien onder de piste. Aan het plafond hangen wielen, er staan een werkbank, een massagetafel en een koffiezetapparaat. Twintig mi nuten lang probeert Hoogland (24) een verklaring te vinden voor zijn uitschakeling in de achtste finale tegen Maximilian Levy. In de kwalificatie reed Hoogland solo nog de snelste tijd: 9,674 over 200 meter. Anderhalf uur later,man tegen man, verprutst hij zijn wed strijd. Het tempo ligt naar de me ning van Hoogland te laag, maar hij is niet bij machte over de Duister heen te komen. „Gewoon stom. Ik dacht dat ik de rit onder controle had. Maar ik heb hem laten winnen. Ik heb de fout genaakt waardoor hij de kans überhaupt kreeg." Zeker, hij had last van zijn lucht wegen sinds de training van afgelo pen maandag. Geen geheim, hij kuchte en liep al dagen met een vernevelaar over het middenter- VAN SCHIP ZILVER rein. Hij kocht een luchtbevochti ger voor op zijn hotelkamer en sloot zich te pas en te onpas op in zijn badkamer, met de douche aan. „Ik moest mezelf zo fit mogelijk ma ken. Ik was in paniek of het goed zou komen. Maar ondanks dit had het niet mis moeten gaan. Wat in mijn lichaam zit, is hard genoeg en ik ben gewoon in vorm." Hoogland is een krachtpatser, maar tegelijkertijd ook een twijfe laar. Volgens bondscoach Bill Huck zijn de luchtwegproblemen ook in het hoofd gaan zitten. „Hij had moeite met ademen. Dan nog moet hij van Levy kunnen winnen." Nog geen tien minuten later is ook Harrie Lavreysen - vorig jaar nog tweede op het WK - uit het toernooi geknikkerd. Het 20-jarige wonderkind van het Nederlandse baansprinten was gesloopt. Hij had in drie dagen het maximale aantal wedstrijden gereden. Drie heats op de teamsprint, en op de keirin kwam hij vier keer in actie. Na twee ronden op de sprint zet de Nieuw-Zeelander Edward Dawkins een streep door zijn toer nooi. „Ik was niet meer fris, maar daar heb ik zelf voor gekozen. Ik wilde alle onderdelen rijden." Vol gens Lavreysen was hij vooral zelf debet aan zijn uitschakeling. „Ik Ik maakte een domme fout. Ik probeerde eroverheen te komen BOTSING maak een domme fout. Het tempo lag laag en met een ronde te gaan probeer ik eroverheen te komen. Maar ik had het onderschat." Na de vierde plek van Matthijs Büchli een dag eerder, volgde dus opnieuw een dreun voor de Neder landse baansprinters. Opvallend is dat de renners, zowel na het succes van woensdag als na de teleurstel lingen die volgden, al wijzen naar de Olympische Spelen van 2020. Na dit WK staat de komende twee jaar alles in het teken van Tokio. Fiets- fabrikant Koga werkt speciaal hier voor aan een snellere fiets. Büchli (Olympisch zilver op de keirin) en Elis Ligtlee (goud op de keirin) scoorden twee jaar terug in Rio de laneiro al op dat allerhoogste po dium. Maar bij deze generatie baan sprinters leeft het besef dat meer mogelijk is. Google Play App Store zaterdag 3 maart 2018 Klap op klap, maar vizier is al gericht op Spelen2020 Daan Hakkenberg Apeldoorn Kirsten Wild heeft bij de WK baanwielrennen haar tweede gouden medaille veroverd. De 35-jarige Zwolse leidde van begin tot het einde op het om nium, dat over vier onderdelen gaat. Op de openingsdag had ze al goud veroverd op de scratch. Jan Willem van Schip heeft zilver gepakt op de pun- tenkoers. De Nederlander won de laatste sprint en klom dankzij die punten naar de tweede plaats. De Australiër Cameron Meyer won. - Harrie Lavreysen Bij een ongeval tijdens het eerste onderdeel van het om nium voor vrouwen op de WK baanwielrennen is een jurylid ernstig gewond geraakt. De man wilde een rugnummer van de baan pakken, dat bij een eerdere val was losge raakt. Hij werd daarbij aange reden door Diao Xiaojuan, een renster uit Hongkong die net voorop was geraakt. Het jury lid leek buiten bewustzijn en werd afgeschermd behan deld. Harrie Lavreysen beseft dat hij eruit ligt op de sprint. „Ik was niet meer fris." FOTO COR VOS GET IT ON Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30