Festivals HZ had interesse in planbureau Kilometers natuur in berm voor weinig geld 2 MAIKEL HARTE Column Vorige week las ik in deze krant een interview met Jan Smeets, de festivaldirecteur van Pinkpop. Smeets vertelde dat de gages van internationale arties ten steeds verder oplopen waar door het ieder jaar moeilijker wordt om ze naar Pinkpop te ha len, terwijl het publiek wel iedere keer weer toppers verwacht. Datzelfde probleem hebben vol gens mij ook de regionale festivals. Het gaat dan weliswaar niet om de miljoenen die Pinkpop moet beta len, maar voor een beetje band ben je al snel hetzelfde kwijt als voor een nieuwe auto. Ik snap het ook wel, artiesten moeten het niet meer hebben van de platenverkoop, ze moeten het puur van de optredens hebben en het festivalseizoen duurt maar even. Tot voor kort was ik alleen maar bezoeker van festivals en sta je niet stil bij de organisatie. Dat is sinds vorig jaar anders. Wat het eenmalige reünieconcert van mijn ouwe bandje de Lamaketta's zou worden, werd Festival de Ballade en dat smaakte al direct naar meer. De locatie ('t Kopje van Kanada aan de Westerschelde), het pu bliek, de sfeer, het vroeg om een vervolg. En dus doen we het begin juli weer. Maar als ik nu zie wat een moeite het kost om een pro gramma rond te krijgen, dan neem ik een diepe buiging voor al die festivals in de streek. Graauwrock, Klomppop, Weitjerock, Vestrock en er zullen er nog zijn, ze doen het al jaren fantastisch. Vooral wat Vestrock doet vind ik ongelofelijk knap: Die hadden al Anouk, Ra- coon, Kensington maar ook het Amerikaanse Limp Bizkit. Daar droomt menig festival van. Maar zo heeft ook ieder festival weer zijn eigen charme. Laat ons maar Kapitein Rooibos zingen met de Lamaketta's en wij zijn in ieder geval blij sowieso dit jaar The Kik en de Edwin Evers Band te mogen verwelkomen. Al durven we ook internationaal te dromen.Elvis op de Ballade, dat zou nog eens fantastisch zijn.. En zeg niet tegen mij dat-ie dood is.. Ik maak een diepe buiging voor al die festivals in de streek DESTELLING Vandaag: Checkpoint moet weer open Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters CAMPAGNES VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD VAN START MEER WINKELS EN BUURTHUIZEN» ZOBAT ER WEER LEVEN IN ONS BORP KOMT/// STOP MAAR TOOS... ER IS NIEMAND. Bram Bakker te gast bij de HZ Meliefste in top van Europa Onderzoek naar onderwijs en OV Middelburg Vragen 50Plus over werk in haven ZB Planbureau staat voor de week van de waarheid. Volgende week moet de directie bij het provincie bestuur op het matje komen over een fout in het recente onderzoek Staat van Zeeland. Vrijdag gaan de Staten het erover hebben. Verschil lende partijen hebben aangekon digd los te gaan over nut en nood zaak van een eigen Zeeuws planbu reau. De bibliotheekfunctie staat niet ter discussie. De kritiek op de onderzoeksfunc- tie van ZB Planbureau is niet van vandaag of gisteren. De voorlopers Scoop en VMC Zeeland hadden er al mee te maken. De Buck bevestigt dat hij ten tijde van het fusieproces tussen de Zeeuwse Bibliotheek en Scoop met Scoop-directeur Dick van den Bout heeft gefdosofeerd over het onderbrengen van de we tenschappelijke onderzoeksfunctie bij de HZ, 'mocht dat opportuun zijn'. „Dat onderzoek is buitenge woon belangrijk en moet overeind blijven." Hoewel de onafhankelijke bu reaus Berenschot en Kwink Groep dat de afgelopen jaren met rappor ten hebben onderschreven, denken lang niet alle Statenleden er zo over. Gisteren werd al gestemd over een voorstel van de Partij voor Zeeland om de subsidie van ZB Planbureau te korten of af te bouwen. Dat werd Verschillende Statenpartijen gaan vrijdag los over nut en noodzaak van het ZB weggehoond als 'verkiezingsstunt' van Francois Babijn, omdat hij niet tot volgende week wil wachten. Er was alleen steun van de PW. Ria Rijksen (Christenunie) waarschuwde voor 'frustratie naar organisaties die wel subsidie krij gen maar niet onze zin doen'. Zij noemde het een democratisch voorrecht kritisch gevolgd te wor den door instituten als ZB Planbu reau. WEEKEND 12 Voor het onderhoud van de wegen en vaarwegen komt de provincie de komende tien jaar 12,8 miljoen euro tekort. Een oplossing daarvoor is nog in de maak. Vandaar dat het Statendebat over infrastructuur zich gisteren toespitste op een klein onderdeel - duurzaam bermbeheer - waarvoor 83.000 euro per jaar no dig is. De provincie hoopt het grootste deel van het tekort te dekken uit een verhoging van de motorrijtui genbelasting met gemiddeld 15 euro per jaar. In april beslissen de Staten daarover. Dus ging het giste ren over een in de woorden van Rutger Schonis 'microscopisch klein bedrag'. Eigenlijk was de principiële vraag belangrijker. Geef je geld uit aan natuur als er een te kort dreigt op de begroting? Nee, zeiden PW en vooral Partij voor Zeeland. „Die 83.000 euro kunnen we beter in eigen zak ste ken", redeneerde Vincent Bosch (PVV). „Waarom prioriteit voor ecologisch bermbeheer en niet voor het dekken van een tekort van 12,8 miljoen?", vroeg Francois Babijn (PvZ), tot ergernis van vooral Ria Rijksen (Christenunie) en Rutger Schonis (D66). De laatste verwees naar een on derzoek van de Universiteit van Wageningen. Bij een test van duur zaam bermbeheer over een afstand van honderd meter werden 173 in secten geturfd en 96 bloeiende planten. „We hebben honderden kilometers berm in Zeeland", aldus Schonis. Zou de 83.000 euro in as falt worden gestoken, dan kan daar nauwelijks 100 meter weg voor worden aangelegd, rekende hij voor. Een ruime meerderheid van de Staten wil dat er ook na 2021 een vast budget komt voor ecologisch bermbeheer, maar een voorstel daarover werd aangehouden, om dat gedeputeerde Harry van der Maas waarschuwde dar er geen Eu ropees geld voor komt als het al be staand beleid is. Maar in de bermen blijven dus bloemen. 4,6 of 8 dagen aan de Costa Brava o.b.v. halfpension zaterdag 3 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Stop maar met dat fietsvoetveer 897 reacties VLISSINGEN Bram Bakker, Nederlands bekendste psychiater, is woensdag 14 maart te gast op de opleiding So- cial Work van de HZ in Vlissingen. Hij vertelt onder meer over de ver anderende rol van 'de pro fessional'. Die lijkt steeds vaker de schuld te krijgen als er misstanden zijn in de hulpverlening. De bij eenkomst - bedoeld voor mensen werkzaam in de pedagogie en de zorg- en welzijnsector -begint om 16 uur. WOLPHAARTSDIJK Restaurant Meliefste in Wolphaartsdijk is voor het eerst opgenomen in de lijst van Europese top restaurants van Opinio- nated About Dining. OAD is een Amerikaans plat form dat op 23 april de ranglijst van de 100 beste restaurants in Eu ropa bekendmaakt. Thijs Meliefste kookt de dag daarvoor in Londen. Res taurant Meliefste staat nu in elk geval al bij de 200 beste restaurants van Europa. MIDDELBURG De provincie laat binnen kort onderzoek doen naar de bereikbaarheid van het onderwijs met openbaar vervoer. Dat staat in ant woorden op vragen van Statenlid Willem Willemse (50Plus). Met Connexxion wordt gesproken over het bereikbaar houden van voorzieningen. Verder wil de provincie met gemeen ten en regio's een verken ning uitvoeren naar de toekomst van het open baar vervoer in Zeeland. 50 Plus vindt een recent onderzoek naar vacatures bij fusiehaven North Sea Port wel erg Vlaams. Uit een studie van de werkge versorganisatie Voka Oost- Vlaanderen blijkt dat er de komende maanden 2000 vacatures zijn. Er is onder zoek gedaan bij 93 Gentse en 7 Zeeuwse bedrijven. Statenlid Willem Willemse wil van het provinciebe stuur weten of er ook Ne derlandse werkgevers en bonden bij zijn betrokken. Enkele jaren geleden is serieus gefilosofeerd over het onder brengen van het planbureau van de ZB bij HZ University of App lied Sciences. Want die onder- zoeksfunctie is te belangrijk om ten onder te laten gaan, zegt HZ-directeur Adri de Buck. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ernst Jan Rozendaal Middelburg Hotel Alhambra 3,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks uitgebreid dinerbuffet Retourvlucht vanaf Eindhoven jTj - TifVi.jkj!'! Gelegen op 100 m. van het strand V Optioneel transfer/auto boekbaar hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2