Gewaaac 24 MEE STEFAN LUISTERT NAAR WAYLON Een van de twee Nederlanders die morgen kans maken op een Oscar, is grimeur Arjen Tuiten (37). De Fries is voor zijn bijdrage aan de film Wonder in de categorie Beste make-up en haar genomineerd. Mies met Cruijff herhaald Wie hij morgen meeneemt naar het Oscargala wist grimeur Arjen Tuiten - genomineerd in de cate gorie Beste make-up en haar voor de film Won der - al meer dan twintig jaar geleden. „Als tiener zei ik tegen mijn moeder: als ik ooit een Oscarnominatie krijg, mag jij mee naar de uitreiking." Die belofte lost Tuiten nu in. Op de dag dat zijn moeder uit Nederland aankomt, vertelt de in het Friese Joure geboren make-upkunstenaar in zijn studio in Glendale, Californië hoe belangrijk de in vloed van zijn moeder op zijn beroepskeuze is ge weest. „Op school had ik grote moeite met lezen, schrij ven en rekenen. Ik boetseerde en tekende liever. Op een avond maakte mijn moeder mij wakker om op de televisie een documentaire over speciale make-up in films te bekijken. Toen, ik was een jaar of negen, wist ik wat ik later wilde worden. Dat moment is het belangrijkste puzzelstuk van mijn leven." Inmiddels staat Tuiten hoog aangeschreven in zijn vakgebied. Hij werkt samen met regisseurs van naam, onder wie Guillermo del Toro (de grote Oscarfavoriet met The Shape of Water) en sterren als Angelina Jolie en Woody Harrelson. In een van de vertrekken van zijn studio staat een grote kappersstoel, waar onder anderen Jolie en Harrelson gezeten hebben om maskers van hun gezichten te laten maken. Met Jolie werkte hij al een aantal keer samen, onder meer aan haar regie film Unbroken (2014) en de Disneyfilm Malejï- cent (2014). „Ik kom geregeld bij haar over de vloer. Ik heb wel een speciale band met haar. Hoe dat komt? Ik accepteer niet alles wat zij wil. Omdat ik sterk in mijn schoenen sta, krijg ik van haar ook veel respect." Als tiener zei ik tegen mijn moeder: als ik ooit een Oscarnominatie krijg, mag jij mee naar de uitreiking De 37-jarige Nederlander is ook niet bang om zijn mening te geven. Zo werkte hij voor de film LBJ (2016) over de Amerikaanse president Lyndon B. Johnson samen met titelrolvertolker Harrelson. „Ik liet de producent meteen weten dat ik Woody niet geschikt vond voor die rol. Hij lijkt helemaal niet op LBJ, die een appelvormig hoofd heeft, ter wijl Woody een lang gezicht heeft. Daarom viel er OP BEZOEK BIJ NEDERLANDSE OSCARKANDIDAAT ARJEN TUITEN Na vijf dagen luisteren aan de talk showtafel van De Wereld Draait Door, schiep Waylon gisteravond duidelijk heid met één vlammende gitaarriff. Rocker Outlaw in Em is zijn prijsnummer voor het Songfestival in Lissabon. Daar wil hij het in mei beter doen dan bij zijn eerste Eurovisie poging in 2014. Het mooie aan Waylons tweede Eurovisie deelname is zijn compromisloosheid. Way lon (37) wil winnen. Niet eenvoudigweg de halve finale overleven en dan hopen op een redelijke eindklassering, nee alleen plek 1 telt. Ongetwijfeld gedreven door enige be- wijsdrang tegenover Ilse DeLange, die hem na de tweede plek met de Common Linnets niet wilde erkennen als volwaardig song schrijver en partner in haar band, wil hij to nen dat hij het in zijn eentje nóg beter kan. De vraag is natuurlijk: lukt dat met Outlaw in Eml Kan het met een song die op zijn beste momenten herinnert aan Aerosmith's Walk This Wayl Zelfs met een oranje bril op de neus, moet die kans niet hoog worden inge schat. Daarvoor is het met ouderwetse rock- 'n-roll te lastig scoren op het Eurovisie-cir cus, met zijn piepjonge sms-stemmers en zijn puriteinse vakjury's. Deze ode aan de bandeloosheid past per fect bij Waylon, is allerminst een slecht liedje, maar strijkt vermoedelijk te veel stem mers tegen de haren in. Zo is er de Bijbelse verwijzing 'There's afine line between whisky and water into wine', die religieus-conserva tieve landen ongetwijfeld maar matig bevalt. Outlaw in Em is overigens wel zonder enige twijfel het eerste Songfestival-lied ooit waarin Mick Jagger voorkomt. Met Waylon heeft Nederland een fotoge nieke en vocaal krachtige deelnemer, maar juist daarom voelt de uitkomst van deze tele visie-vijfdaagse als een gemiste kans. Met een sobere song als Thanks, butNo Thanks leek Waylon over de troef te beschikken om het gruis van zijn stembanden optimaal te etaleren. In plaats daarvan kiest hij voor gie rende rock. Gewaagd, vindt hij zelf. Dat is het zeker. Quote van de dag Isa Hoes met Medina Schuurman 'Huh?Wathebik dan gedaan? Maar ik ben er blij mee, dat moge duidelijk zijn' SONG CONTEST LISBON 2018 TELEVISIE Een interview dat Mies Bouw- man in 1975 had met Johan Cruijff wordt vandaag om 17.00 uur her- Waylon heeft vijf nummers gespeeld bij DWDD, gisteravond maakte hij bekend dat hij met Outlaw in Em naar het Songfestival gaat. Een gewaagde keuze, vindt Waylon zelf: „Met dit liedje kun je laatste worden. Maar ook eerste." haald op NPO 1. De maandag overleden pre sentatrice sprak de voetballer en zijn vrouw Danny in Barce- lona. Ab Zagt zaterdag 3 maart 2018 THEATER Isa Hoes (foto) en Medina Schuurman spelen op 4 juni in het Beatrix- theater in Utrecht Met Open Vizier. Daarin bespre ken zij de posi tie van de ouder wordende vrouw in het moderne leven. Radio 538-dj Edwin Evers krijgt de Buma Gouden Harp voor zijn verdiensten voor de Nederlandse muziekindustrie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24