Paul de Leeuw Levenslang voor plan om aanslag te plegen bij Bieber Ontdek de USA nu extra voordelig 19 Ik heb m'n laatste appje aan jou nog in mijn telefoon staan New York Miami Las Veqas Los Angeles Het is vandaag precies een jaar geleden dat je bent overleden. Ik heb m'n laatste appje aan jou nog in mijn telefoon staan: 'Goedemor gen! Goede reis zo naar huis'. Opeens was je weg: mijn trouwe regisseur, vriend, profes sionele smikkelaar. Ik mis je. Als ik je plotseling hoor als ik een oud filmpje zie, aan het werk, dan schrik ik eventjes. Die ver trouwde stem is weg. Je lach en vooral het vrolijke bozige. Dat klonk altijd heerlijk vet... Wat ik ook mis is ons appen over televisieprogramma's. Bij voorbeeld bij de eerste uitzen ding van De Curling Quiz. 'Wat is dat nou?' zou ik je hebben geappt. Jij had waarschijnlijk terugge- appt: 'Jezus Christus, waar gaat dit in vredesnaam over?' Weken later zouden we elkaar appen dat het toch wel werkt, zo'n quiz met curling. Of over het songfestival liedje waarmee Waylon naar Por tugal gaat. appten we over de jurken, de kwaliteit van de liedjes en de beeldregistratie. Over Waylon hadden we nu waarschijnlijk een weddenschap afgesloten of hij met of zonder zijn Eyelóóóóóve- duikbril gaat zingen. Soms zaten we vlak voor aan vang van een voorstelling te ap pen. Ik in de kleedkamer en jij thuis. Dan stopte ik plotseling omdat de theatervoorstelling be gon. Als ik zo'n twee uur later te rugkeerde in de kleedkamer had ik jouw appjes ontvangen met vraagtekens en in hoofdletters: 'HALLO PIK! WAAR BEN JE????' Dan belde ik je om te zeggen dat ik in De Muzeval te Emmen de mensen even moest vermaken. Dan weer die gulle lach. van die presentator afgelopen maandag tijdens de huldi ging van de olympische sporters in Amsterdam? Dat was een verdwaalde stadionspeaker die de taak had om er een beetje enthousiasme in te gooien. Hij gilde vanaf het begin al dat we de kanjers met twintig medailles moesten toejuichen. Zo'n veertig keer riep hij dat onze helden ein delijk thuis waren. Die helden wilden natuurlijk het liefst naar hun familie toe, maar nee: eerst nog langs de dorpsgek die ze één voor één aankondigde. Daarna kregen ze een grote spuit rook in hun gezicht en liepen ze door sterrenraketten een kolere-eind, in ijzige kou, richting het po dium. „Hier staat Team NL! Laat je hórrrrrrennnnü!" week lang tegen elkaar hadden geroepen, Guus. „Garnalenkro- ketjes! Laatje hórrrrrrennnnü!" Die garnalenkroketjes eet ik amper meer. Ze smaken gewoon minder lekker. We konden er sa men echt voor gaan zitten. Be stelden er dan twee de man, met van die heerlijke, gefrituurde pe terselieblaadjes erbij. Die zomer middag bij restaurant Rust Wat bestelden we er nog een fles Do- maines Ott-rosé bij, terwijl ik die avond nog een theatervoorstel ling had. Ik hoor je zeggen: „Pik! Garna lenkroketjes laat je toch niet lo pen?" Het ga je goed, lieve Guus. Waar je ook bent. Wel troostend dat een heel fijn iemand je gezel schap komt houden. MIES! Laat je hórrrrrrennnn! De 17-jarige jongen wilde de aan slag met een voertuig uitvoeren tij dens een concert van Justin Bieber eind juni in Cardiff, een maand na de bloedige aanslag in Manchester bij een concert van de Amerikaanse Ariana Grande. Daarbij kwamen meer dan twintig mensen om. De politie verijdelde de aanslag in Car diff op de dag van het concert. Bij huiszoeking trof de politie een klauwhamer en een mes in een rugzak. Ook had Lloyd Gunton een 'martelarenbrief geschreven. Daarin zegt hij 'een soldaat van Is lamitische Staat' te zijn en dat hij Cardiffheeft aangevallen, omdat de Britse regering 'doelen in Syrië en Irak blijft bombarderen'. De jongen had uitgebreid de vei ligheidsmaatregelen bij het concert van Bieber bestudeerd. Hij ontkent echter dat hij een aanslag wilde ple gen; hij zou slechts 'domweg geïn teresseerd' zijn in bloederigheid en in Islamitische Staat. Naar eigen zeggen zou hij geen exemplaar van de Koran hebben, niet gelovig zijn en ham eten. „Ik wilde zien hoe eenvoudig het is, voor mensen met interesse in terrorisme, om online informatie te vinden", zei hij in de rechtszaal. „Ik wilde zien of het mogelijk was, niet voor mijzelf, maar vanuit het oogpunt van ie mand anders, omdat politie en overheid proberen terrorisme en radicalisering te bestrijden." Volgens Guntons advocaat lijkt de obsessie van zijn cliënt voor IS op weggebruikers die toekijken bij een ongeluk op de snelweg. De rechtbank ging er niet in mee en veroordeelde de tiener tot levens lang, waarvan hij minstens elf jaar moet uitzitten. zaterdag 3 maart 2018 GO Hé Guus Tijdens vorige songfestivals Oh Guus, wat had jij gevonden Ik weet zeker dat we dat een Een Britse rechtbank heeft een tiener veroordeeld tot levens lang omdat hij, uit naam van Isla mitische Staat, een terreuraan slag tijdens een popconcert wilde plegen. De jongen ontkent en zegt dat hij slechts nieuws gierig was naar IS. David van der Heeden Birmingham/Rotterdam A Justin Bieber. fotoafp NU va. 399 NU va. €449 nu va. €459 Nu va. €699 Bekijk alle aanbiedingen op klm.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19