Vijfjaar de cel in voor seksuele contacten met tienerjongens 4 dgn Duitsland**** 15 zijn uitgever die meteen weer uit de handel haalt. Djursing zelf wil er in middels niet veel meer over kwijt. „Ik wil geen onderdeel van het me diacircus meer zijn, het is allemaal zo explosief geworden", laat de biograaf weten. „Ik ben bestookt met bedrei gingen. Ik werd het middelpunt van een orkaan en daar wil ik uit." Bestsellerauteur Theils heeft het ook meegemaakt. „Ik zei een paar onschuldige dingen over de zaak en werd meteen bedolven onder boze berichten. De zaak Madsen is een borrelende vulkaan geworden, waar je maar beter uit de buurt kunt blij ven." Donderdag begint de rechtszaak. Verslaggever Trine Maria Ilsoe kijkt ernaar uit. „Al ben ik ook wel bang voor een circus. Er zullen 90 journa listen bij zijn - dat hebben we hier nog nooit meegemaakt. Ik begrijp het wel: het is een waanzinnig ver haal, nog gekker dan in de boeken die hier geschreven worden. Ik word dagelijks gebeld door buitenlandse journalisten, er lopen nu drie bui tenlandse cameraploegen door Ko penhagen om documentaires te ma ken. Maar het mag geen gekkenhuis worden. Want er moeten belangrijke vragen worden beantwoord." Een belangrijke rol is weggelegd voor een ex-geliefde van Madsen, die als getuige zal optreden. Zij heeft al ver voor de moord bizarre sms'jes van Madsen ontvangen, waarin hij zei dat hij haar wilde vermoorden in zijn duikboot. Theils: „Alles wijst erop dat hij deze fantasie al jaren had, en wilde kijken of hij er mee weg kon komen. Maar waarom? Ik vind het moeilijk om daar een zin nige verklaring voor te verzinnen." En Denemarken smacht naar dat antwoord, zegt Theils. „Maar mis schien gaan we het wel nooit horen. Madsen is de enige die het kan ver tellen, en hij heeft tot nu toe leugen op leugen gestapeld. Dus de vraag is of hij nu echt gaat vertellen waarom hij dit gedaan heeft. Als hij het al weet." De rechtbank in Antwerpen legde de man een contactverbod met minderjarigen op. Ook moet hij zich laten behandelen. Dertig maanden van de celstraf zijn on voorwaardelijk. De man zocht via Facebook onder een valse naam contact met tienerjongens. Hij kreeg naaktfoto's en vroeg de jon gens seksuele handelingen voor de webcam te verrichten. Met een jongen van 13 kwam het op 28 november 2016 ook effectief tot een afspraak. De dertiger pikte het slachtoffer na school op in zijn auto en parkeerde iets verderop, waar ze seks hadden. De feiten kwamen kort daarna aan het licht. De zus van de jongen had een chatgesprek gezien en lichtte haar ouders in. De vader deed aangifte en de politie kon de verdachte arresteren toen hij op nieuw met de jongen had afge sproken. Alleen kwam toen niet de tiener, maar wel de politie op dagen. Facebook Uit het facebookprofiel van de be klaagde bleek dat hij met nog vijf andere tiener jongens seksueel ge tinte gesprekken had gevoerd. Ook in Nederland maakte hij slachtoffers. Hij bekende dat hij met een vijftiental jongens video- chats had gehad, daarbij werd er gemasturbeerd en geslachtsdelen getoond. De beklaagde heeft in tussen hulp gezocht en gaat zich in Nederland laten behandelen. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg 3 dgn Brugge diner 3 dgn Drenthe diner zaterdag 3 maart 2018 ■4 Tot voor kort kwamen gruwe lijke moorden in Denemarken vooral voor in thrillers. De lugu bere moord op Kim Wall, ge pleegd in een onderzeeër, heeft de Denen verbijsterd, illustratie MARKT REIJNTJENS EN BART-JAN DEKKER Een 32-jarige man uit Almere is in België veroordeeld tot vijf jaar cel voor seksuele contac ten met minderjarigen. Hij had in 2016 in zijn auto seks met een 13-jarige jongen en voerde seksueel getinte chatgesprek- ken met vijf andere Belgische jongens. ANP Antwerpen Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Net over de grens nabij Düsseldorf, Duisburg en de bekende Oranje fietsroute! 3 nachten in 4* Hotel Dampfmühle (8,0) O 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet //^nTTWr^Tloft) Gratis parkeren, wifi, gebruik van sauna en fitness Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! "I 4* Velotel Brugge (8,0) 3* Hotel De Oringer Marke, Odoorn 2 nachten incl. ontbijtbuffet lx 3-gangen diner Gratis wifi parkeren 2 nachten incl. ontbijtbu lx diner (hoofdgerecht) Gratis wifi parkeren fet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15