£'l C9 Rutte helder over de EU Snuffelpalen nodig in omgeving Sluiskil D66: Motie is 'bijna smaad en laster' tegen ZMf 2 Antwoord Met 'extra beleving' aan boord moet de Westerschelde Ferry aantrekkelijker worden voor toeristen. De vraag is of het fietsvoetveer daar ook echt iets mee opschiet. „Het is een hopeloos idee." FIETSVOETVEER TOEKOMST Commentaar Visie is als de olifant die het uitzicht belemmert. Deze uitspraak is van Mark Rutte. De premier staat niet bekend als man van vergezichten. Dat wordt wel eens betreurd. Door VVD'ers die geïnspireerd willen wor den of door tegenstanders die graag iets hebben om tegen te strijden. Rutte is vaak ongrijpbaar. Toch kan de premier uitstekend uit de hoek komen. Dat bleek deze week in Berlijn. Rutte sprak er over de Europese Unie. Hij gaf een heerlijk helder beeld van zijn wensen. Rutte betrekt de stelling dat Brussel de lidstaten moet die nen, niet andersom. Daarmee bespeelt hij slim de brede weerzin tegen de macht van de EU. Rutte wil de groei van de EU omdraaien. Hij wil terug naar een simpel samenwer kingsverband van sterke landen die uit eigenbelang voor de EU kiezen. Rutte komt wel met verbeteringsvoorstellen, maar hij schildert geen vergezicht op een Europese fede ratie. Rutte's nuchterheid is een verademing. Met zijn standpunt geeft hij goed tegenwicht tegen de Frans-Duitse as die meer macht in Brussel wil centraliseren. Rutte remt dus. Terecht. Maar het is waarschijnlijk niet genoeg. De voorzit ter van de Europese Commissie Jean-Claude Juncker filo sofeert al over de aansluiting van de Balkanlanden. Onder tussen is iets simpels als de grensarbeid tussen Nederland en België nog niet soepel geregeld. Brussel rent zichzelf voorbij. Premier geeft goed tegenwicht tegen de Frans-Duitse as die meer macht in Brussel wil Het Terneuzense CD A-raadslid Jos van Ginneken heeft daar donder dagavond op aangedrongen in de raadscommissie bestuur en midde len. Hij deed zijn oproep na klach ten uit Sluiskil over stof- en vooral stankoverlast de afgelopen dagen. Wethouder Frank van Hulle re ageerde welwillend op het verzoek. Hij zegde toe een aanvraag in te die nen bij de Zeeuwse Regionale Uit voeringsdienst (RUD) die over mi lieuzaken gaat. Heel eenvoudig zal het overigens niet zijn om snuffelpalen bij Sluis kil te krijgen, temperde Van Hulle alvast de verwachtingen. De ge meente kan niet zelf milieumeet punten installeren. En mochten er snuffelpalen komen, dan kost het vrij veel tijd de punten in te regelen. De stof- en vooral stankoverlast in Sluiskil was de afgelopen dagen groot door de sterke, aanhoudende oostenwind. Tegenover het dorp, aan de oostzijde van het Kanaal Gent-Terneuzen, zijn onder meer recyclingbedrijf Heros en kunst- Klachten over stof- en vooral stankoverlast leiden tot oproep mestfabriek Yara gevestigd. Groenlinks Terneuzen drong overigens eerder tevergeefs aan op de plaatsing van milieumeetpun ten in de Kanaalzone. ALMANAK Raadsleden stellen soms schrif telijke vragen aan B en W, en een poosje later krijgen ze dan netjes antwoord. Die antwoorden stuurt de gemeente Terneuzen ook naar de media. Pdf-bestand- jes zijn het, die logische namen krijgen: de vragensteller plus het onderwerp van de vragen. De antwoorden die Terneuzen gis teren tegen de avond aan de krant stuurde, voldeden daar prima aan. En tóch vermoeden we dat ze tijdens de vrijdagmid dagborrel bedacht zijn. 'Van Gin neken - wilde hond' heette de ene. De andere spande de kroon: 'Freeke - tussen wal en schip'. SP: Pannakooi bij voetbalveld Grondaankoop Tractaatweg rond Vogelbeurs in 't Meulengat SLUIS Verkiezingsinfo voor expats Er klonken gisteren harde woor den in de Statenvergadering tij dens een debatje over de subsidie van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf). Framjois Babijn (Partij voor Zeeland) deed een oproep die stop te zetten, waarop Rutger Schonis (D66) hem 'bijna smaad en laster' verweet. De ZMf zet subsidiegeld in voor rechtszaken tegen de overheid, betoogde Babijn, en door afspra ken te maken met netbeheerder Tennet over de aanleg van de hoogspanningsleiding over Zuid- Beveland zouden ze 'ethische grenzen hebben overschreden en hun integriteit ter discussie heb ben gesteld.' Dat was tegen het zere been van D66 en de PvdA. Ook gedepu teerde Carla Schönkecht maakte korte metten met Babijns redene ring. De subsidie van de ZMF wordt niet ingezet voor procedu res tegen de overheid, legde ze uit. De milieuorganisatie wordt be taald om met de provincie om ta fel te zitten, maar dat wil niet zeg gen dat ze zich moet neerleggen bij de uitkomst van elke onder handeling. Babijn handhaafde zijn motie met als gevolgd dat hij de enige was die daarvoor stemde. zaterdag 3 maart 2018 Bij Sluiskil moeten milieumeet punten oftewel snuffelpalen komen. Harmen van der Werf Sluiskil Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS De gemeente Sluis moet bekijken of er een voet- balkooi kan komen bij het sportpark in Breskens. Dat vindt de raadsfractie van de SP. De partij springt in op de wens van de voetbalvereniging Breskens voor zo'n voor ziening. De club wil werk en ook een deel van het geld inbrengen, en de pannakooi dan voor ie dereen openstellen. De totale kosten worden ge schat op zo'n 6.000 euro. vewhjbmung™ N62 TRACTAATWEG AXEL De laatste transacties voor de aankoop van gronden voor de verbre ding van de Tractaatweg (Terneuzen-Zelzate) wor den de komende tijd af gerond, meldt opdracht gever Tractaatweg BV. Al met al is bijna 380.000 vierkante meter grond verworven, via directe aankoop en ruil. Acht hui zen en twee boerderijen zijn ook aangekocht. De verbreding is in volle gang en moet in april 2019 af zijn. SLUISKIL Voor vogelliefhebbers is het zondag de plek om samen te komen, de vo gelbeurs van de Sluis- kilse Vogelvrienden in 't Meulengat in Sluiskil. Vo gels kunnen worden aan geboden om te ruilen of te verkopen. Ook is een vogelopkoper aanwezig en zijn benodigdheden verkrijgbaar voor vogel, huis en tuin van een dag bestedingsproject in Ter neuzen. Openingstijden: 10.00 tot 12.30 uur. Buitenlanders die in de gemeente Sluis komen wonen, krijgen voortaan bij hun verhuizing een malig expliciete uitleg over het verkiezingspro ces in Nederland, en over de vraag wanneer zij kiesgerechtigd zijn. Dat antwoorden B en W op schriftelijke vragen van D66-raadslid Wim Huigh. Overtocht moet leuker worden Sebastiaan Keijmel. archieffoto ronald den dekker Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 138