Goesenaar wil Terneuzense coffeeshop heropenen In Sluis wordt te veel gemopperd De Goese coffeeshop Highlife wil Checkpoint Terneuzen na tien jaar weer nieuw leven inblazen. De grootste van Europa zal het niet meer worden. zaterdag 3 maart 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Nieuwe burgemeester Vermue moet een nieuw begin maken zeeland4 Engelse setter Jane heeft een bijzonder baantje, Samen met haar baas Falco Schoemaker moet ze voorkomen dat meeuwen gaan broeden op het terrein van het Scheldekwartier in Vlissingen. Bijten mag niet, maar lekker opjagen is prima. ZEELAND 9 FOTO RUBEN OREEL Guido van der Heijden Terneuzen „Ik zou het liefst morgen al begin nen. De boel schoonmaken en opengooien." Raymond Warrens, eigenaar van Highlife Goes, heeft een intentieverklaring getekend met eigenaar Meddie Willemsen om het pand van Checkpoint te huren of te kopen. „Meddie heeft er geen zin meer in, die is het moe." Warrens ziet wel ruimte voor een Highlife Terneuzen. „Ik denk dat wij met ons Highlife-concept - voorlichtingsavonden voor ou ders, de openheid, de korte lijnen met de politie - een voorbeeld kunnen zijn voor andere shops." zonder buitenlanders." Vanwege het feit dat buitenlanders niet meer mogen kopen in Neder landse coffeeshops en omdat soft drugs in omringende landen Volgens Warrens is het een ideale locatie. „De bestemming hoeft niet veranderd te worden en we krijgen geen gedoe met de buurt." Zoals het oude Checkpoint was, zal het niet meer worden, ver wacht Warrens. Checkpoint was te groot geworden naar de smaak van Terneuzen. Bij een politie-in- val werd veel meer softdrugs aan getroffen dan was toegestaan. De grote stroom drugstoeristen uit België en Noord-Frankrijk zorgde voor verkeersoverlast. In 2008 werd de gedoogvergunning voor Checkpoint ingetrokken. Sinds dien staat het pand leeg. „Tijden zijn veranderd", zegt Warrens. „Die omzet van Check point zullen we echt niet halen Die omzet van Checkpoint zullen we echt niet halen zonder buitenlanders - Raymond Warrens, Highlife steeds makkelijker verkrijgbaar is, zal de zaak niet meer de grootste worden van Europa. Volgens burgemeester Jan Lo- nink kan er in principe een tweede coffeeshop komen. „For meel is er plek voor een tweede vergunning. Het is de keus van de gemeenteraad geweest om die nog niet in te vullen. Maar het kan wel." Lonink zegt in principe wel een voorstander van een tweede shop te zijn. „Het grote risico van één coffeeshop is dat in het geval er iets voorvalt en die ene moet sluiten, je direct niets meer hebt met als gevolg dat de straathandel direct weer de kop opsteekt." Dat er in tien jaar veel veranderd is, is ook voor Lonink zonneklaar. „We worden door andere landen ingehaald. Kijk maar naar Canada en de VS. In België wordt mis schien wel meer wiet gekweekt dan in Nederland." Lonink wil echter niet meteen de deur open zetten. „Ik vind dat we eerst moe ten wachten op het nieuwe kabi netsbeleid." De Terneuzense politiek is ver deeld. GroenLinks, PvdA, D66, 55Terneuzen en Provinciaal Be lang Zeeland zijn voor een tweede shop in de stad. De kleine christe lijke partijen zijn tegen en de ove rige partijen willen net als burge meester Lonink eerst wachten op een nieuw kabinetsbeleid voor ze ja of nee zeggen tegen het voorne men. Jeremy de Nooijer wil zich in Moldavië op nieuw bewijzen Hoe wordt het fietsvoetveer aantrekkelijker? Het veer tussen Vlissingen en Breskens moet meer opleveren. Toch maar weer snert gaan ver kopen dan maar? ZEELAND 2 It Highlife oppert idee voor herstart van Checkpoint ZEELAND 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 137