Partijen blokkeren voorstel GroenLinks 6 Kavel op bedrijventerrein Klein Frankrijk Workshop leidt tot heuse winkel igompen Sproeiers „We zitten nu in Goes nog ver spreid over twee locaties", zegt korpsofïïcier Daan van Vuuren. „Van die situatie willen we graag af." Het kavel dat het Leger des Heils kocht, ligt naast het Calvijn College en schuin tegenover De Betho, tegen de 's-Heer Hendriks- kinderendijk aan. „Het is voor ons een mooie locatie", vindt Van Vuu ren. „We blijven dichtbij de men sen en het centrum zitten. Het is niet eens zo ver bij ons huidige ge bouw aan Ravelijn de Groene Jager vandaan. We zitten straks tussen twee grote wijken in, De Goese Pol der en Goes-West." Momenteel is de kerk van het Le ger des Heils gevestigd aan de Rave lijn. Daar vindt ook de hulpverle ning plaats, zoals noodopvang. Aan Meubelhal en kledingwinkel liggen nu een beetje verborgen de Leliestraat zitten de kledingwin kel en de meubelhal. Beide locaties hebben volgens de korpsofficier na delen. Zo zijn aan de Ravelijn de parkeermogelijkheden beperkt en ligt de vestiging aan de Leliestraat enigszins verborgen tussen de hui zen. „Daar moet je een soort steeg door om bij het gebouw te komen." Beide panden worden afgestoten als het Leger des Heils is verhuisd naar Klein Frankrijk. Van Vuuren zegt nog lastig te kunnen inschat ten wanneer dat het geval is. Eerst moeten nog allerlei procedures worden doorlopen. „We gaan nog met de gemeente in gesprek. Ver moedelijk moet het bestemmings plan nog worden veranderd. Dus het gaat nog wel even duren. Maar we hadden nu de mogelijkheid om het stuk grond te kopen, dus dat hebben we gedaan." Dienstencentrum In Sint-Maartensdijk, waar van Vuuren ook de scepter zwaait, bouwde het Leger des Heils twee jaar geleden ook al een compleet nieuw dienstencentrum. Ook daar was één van de redenen dat de or ganisatie af wilde van het hebben van twee locaties. De bezoekersaantallen in de smalstad zijn enorm gestegen na de ingebruikname van de nieuwe ves tiging. GroenLinks ijvert al lange tijd voor een uitbreiding van het aantal koop zondagen. Nu mogen winkels in de binnenstad acht zondagen per jaar open. In het voorstel dat de partij op 15 maart had willen indienen, wordt het helemaal vrijgegeven en bepalen winkeliers zelf of ze op zondag wer ken. „Dat is dan voor niemand ver boden, maar ook voor niemand ver plicht", zei Bruring daar onlangs over. Hij kwam echter van een koude kermis thuis. Donderdag avond besloot de agendacommissie, die bepaalt welke onderwerpen worden behandeld tijdens vergade ringen, het initiatiefvoorstel van GL niet te behandelen op 15 maart. Dat gebeurde volgens Bruring onder aanvoering van het CDA. Ook SGP/CU, Partij voor Goes, WD en SP wensen geen behandeling op 15 maart. „Wij zijn er inderdaad over begonnen", beaamt CDA'er Van der Knaap. „We vinden het niet netjes om zes dagen voor de verkiezingen nog over zoiets belangrijks een be- Je moet niet over je grafheen willen regeren sluit te nemen als oude raad. Het is bijna een schoffering van de kiezer. Je moet niet over je graf heen willen regeren." Van der Knaap wijst erop dat bij verschillende partijen, waaronder zijn eigen partij, iets aan het ver schuiven is als het om de koopzon dag gaat. CDA en SP staan open voor een maandelijkse koopzondag. „Maar laten we dat na de verkiezin gen regelen", stelt Van der Knaap. Toen ze vijfjaar geleden sieraden begon te maken, toonden familie en vrienden steeds meer inte resse. In het begin was ze voor hen aan de slag, later kwam er een webwinkel bij. „En bij de Novy in Heinkenszand heb ik een soort shop in the shop gehad", vertelt de onderneemster. „Dat begon met een meter, maar na een halfjaar waren het er al twintig." Maar de Novy in Heinkens zand sloot de deuren en dus zat Antoinet zonder ruimte. Eerst was er het idee om in het eigen dorp een winkeltje te beginnen, maar ze kon er geen geschikt on derkomen vinden. Daarom werd het Goes, ook al liggen de huren daar wel wat hoger. In een pand tussen schoenenzaak Omoda en kledingwinkel Bevahuis ver koopt Antoinet straks sieraden en aanverwante producten als tas sen en portemonnees. „Maar we hebben ook Zeeuwse spulletjes." De sieraden zijn niet allemaal meer van eigen hand. „Ik probeer daar nog wel tijd voor te maken, maar het komt er niet altijd van." Voorlopig is ze nog even druk met onder meer het schilderen en inrichten van haar winkel. IN DE REGIO Open dag orgels Modeltreinen ruilen CoderDojo in bieb MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Meeuwse handelsonderneming bv zaterdag 3 maart 2018 BE Leger voegt kerk en winkel samen Het Leger des Heils in Goes wil een nieuw onderkomen bouwen op bedrijventerrein Klein Frank rijk. Het gebouw komt op het nog vrijliggende perceel waar je als het ware bovenop rijdt als je vanaf de rotonde Klein Frankrijk op gaat. Rob Paardekam Goes - Daan van Vuuren, korpsofficier Vijf fracties in de Goese gemeen teraad blokkeren de snelle be handeling van een initiatiefvoor stel van GroenLinks over de koopzondag. „Het zou een schof fering van de kiezer zijn", vindt CDA-f ractievoorzitter Frans van der Knaap. Carel Bruring van GroenLinks is teleurgesteld. Rob Paardekam Goes - Frans van der Knaap, CDA Wat vijf jaar geleden begon met een workshop sieraden maken, leidt nu tot een heuse winkel. Antoinet Westdorp uit Heinkenszand opent donder dag 15 maart haar zaak Stylebeads aan de Lange Vorststraat in Goes. Rob Paardekam Goes OUD-SABBINGE Ter ere van het 70- jarig jubileum van de Firma A. Nijsse en zoon organiseert het bedrijf vandaag een open dag in de orgelwerkplaats in Oud-Sabbinge. Het orgel voor de Dorpskerk in Val kenburg, Zuid-Hol land, is zo goed als klaar en te zien tij dens de open dag. Belangstellenden zijn van 10.00 tot 16.00 uur welkom aan Ring 6. De in gang van de werk plaats is te bereiken via Prins Bernhard- straat 72. HEINKENSZAND De Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs wordt vandaag ge houden in De Stenge in Hein kenszand. Op de beurs zijn modeltreinen, blik ken treinen en auto's op diverse schaalgroottes. Be langstellenden kun nen gratis locomo tieven of wagons testen bij de testta fel en er wordt landschapsaankle ding voor modelba nen verkocht. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Toegangsprijs 1,50 euro, kinderen be talen 0,50 euro. KAPELLE In de Bibliotheek Kapelle kunnen kin deren tussen 7 en 12 jaar vandaag gratis meedoen aan CoderDojo. Hierbij leren kinderen pro grammeren, websi tes bouwen, apps ontwikkelen, pro gramma's maken of games bouwen. De activiteit vindt plaats tussen 10.00 en 12.30 uur. Reserveren voor CoderDojo via bibli- otheekooster- schelde.nl. GOES In zorgcentrum Ter Weel in Goes vierde Wim Re- meeus gisteren zijn honderdste verjaardag. Hij is in Ouwer- kerk geboren, waar hij opgroeide als de oudste van zes kin deren. In 1949 trouwde Wim Remeeus met Jannetje Mullié uit Kats. In Goes kregen ze twee kinderen, vier kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. Jannetje overleed in 2011. Wim Re meeus werkte een groot deel van zijn leven bij het arbeidsbu reau in Goes. Bij zijn afscheid in 1981 werd hij koninklijk on derscheiden. FOTOMARCELLEDAVIDSE BORSELE Kaloot en Zuidgros, overdag: Evene ment Samen in actie voor een Schone Schelde ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur: Opening tentoon stelling Nel Arre- bout GOES Kunstuitleen De Be- velanden, 15.00 uur: Opening Expositie Illustratoren; Po dium 't Beest, 20.30 uur: Optreden Maan HOEDEKENS- KERKE De Buffer, 10.00- 15.00 uur: Wer vingsdag voor vrij willigers stoomtrein Goes-Borsele KAPELLE Petrakerk, 09.30- 12.00 uur: Kinder- kledingbeurs; Hervormde Kerk, 19.30 uur: Concert Vox Jubilans Jong Petrakoor KATS Zeeuwse Rozen tuin, 10.00-13.00 en 14.00-17.00 uur: Cursus rozen snoeien KRABBENDIJKE De Meiboom, 19.30 uur: Voorstelling Ho-tel de Bo-tel RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur: cabaretshow Peter Pannekoek THOLEN Energieweg 36, 10.00-16.00 uur: Snuffelmarkt; De Meulvliet, vanaf 13.30 uur: Autopuz- zelrit MAC Tholen BIEZELINGE Mozeskerk, 14.30 uur: Muziekmiddag ten bate van Onyame ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30-17.00 uur: Theatergroep Flint brengt muzi kaal en literair eer betoon aan Nescio GOES Albert Plesmanweg 23, 13.00-16.00 uur: Wervingsdag voor vrijwilligers stoomtrein Goes- Borsele RILLAND Parkeerplaats Haven Rattekaai, 11.15 uur: Excursie door verdronken land Zuid-Beveland Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 134