£'l C9 Rutte helder over de EU D66: Motie is 'bijna smaad en laster' tegen ZMf 2 Antwoord Met 'extra beleving' aan boord moet de Westerschelde Ferry aantrekkelijker worden voor toeristen. De vraag is of het fietsvoetveer daar ook echt iets mee opschiet. „Het is een hopeloos idee." Premier geeft goed tegenwicht tegen de Frans-Duitse as die meer macht in Brussel wil ALMANAK Raadsleden stellen soms schrif telijke vragen aan B en W, en een poosje later krijgen ze dan netjes antwoord. Die antwoorden stuurt de gemeente Terneuzen ook naar de media. Pdf-bestand- jes zijn het, die logische namen krijgen: de vragensteller plus het onderwerp van de vragen. De antwoorden die Terneuzen gis teren tegen de avond aan de krant stuurde, voldeden daar prima aan. En tóch vermoeden we dat ze tijdens de vrijdagmid dagborrel bedacht zijn. 'Van Gin- neken - wilde hond' heette de ene. De andere spande de kroon: 'Freeke - tussen wal en schip'. Raad Goes blij met verhuizing bieb Uitstel besluit radio Beveland FIETSVOETVEER TOEKOMST A ri ttÜ 'Jt'.f' i j Er klonken gisteren harde woor den in de Statenvergadering tij dens een debatje over de subsidie van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf). Framjois Babijn (Partij voor Zeeland) deed een oproep die stop te zetten, waarop Rutger Schonis (D66) hem 'bijna smaad en laster' verweet. De ZMf zet subsidiegeld in voor rechtszaken tegen de overheid, betoogde Babijn, en door afspra ken te maken met netbeheerder Tennet over de aanleg van de hoogspanningsleiding over Zuid- Beveland zouden ze 'ethische grenzen hebben overschreden en hun integriteit ter discussie heb ben gesteld.' Dat was tegen het zere been van D66 en de PvdA. Ook gedepu teerde Carla Schönkecht maakte korte metten met Babijns redene ring. De subsidie van de ZMF wordt niet ingezet voor procedu res tegen de overheid, legde ze uit. De milieuorganisatie wordt be taald om met de provincie om ta fel te zitten, maar dat wil niet zeg gen dat ze zich moet neerleggen bij de uitkomst van elke onder handeling. Babijn handhaafde zijn motie met als gevolgd dat hij de enige was die daarvoor stemde. HOTEL DE BOTEL zaterdag 3 maart 2018 Commentaar Visie is als de olifant die het uitzicht belemmert. Deze uitspraak is van Mark Rutte. De premier staat niet bekend als man van vergezichten. Dat wordt wel eens betreurd. Door VVD'ers die geïnspireerd willen wor den of door tegenstanders die graag iets hebben om tegen te strijden. Rutte is vaak ongrijpbaar. Toch kan de premier uitstekend uit de hoek komen. Dat bleek deze week in Berlijn. Rutte sprak er over de Europese Unie. Hij gaf een heerlijk helder beeld van zijn wensen. Rutte betrekt de stelling dat Brussel de lidstaten moet die nen, niet andersom. Daarmee bespeelt hij slim de brede weerzin tegen de macht van de EU. Rutte wil de groei van de EU omdraaien. Hij wil terug naar een simpel samenwer kingsverband van sterke landen die uit eigenbelang voor de EU kiezen. Rutte komt wel met verbeteringsvoorstellen, maar hij schildert geen vergezicht op een Europese fede ratie. Rutte's nuchterheid is een verademing. Met zijn standpunt geeft hij goed tegenwicht tegen de Frans-Duitse as die meer macht in Brussel wil centraliseren. Rutte remt dus. Terecht. Maar het is waarschijnlijk niet genoeg. De voorzit ter van de Europese Commissie Jean-Claude Juncker filo sofeert al over de aansluiting van de Balkanlanden. Onder tussen is iets simpels als de grensarbeid tussen Nederland en België nog niet soepel geregeld. Brussel rent zichzelf voorbij. KRABBENDIJKE 'Hotel de botel'. Dat is de titel van de nieuw ste voorstelling van de Yersekse toneelvereniging 'Komt t'r us ni kiek'n'. De Zeeuws gesproken komedie gaat vanavond in pre mière in Dorphuis de Meiboom in Krabbendijke. Volgende week staat de vereniging op de planken in dorphuis De Wemel in We- meldinge. Zaterdag 17 maart speelt de vereniging voor 'thuis publiek' in MFC Te Heare in Yerseke. De voorstelling begint tel kens om 19.30 uur, een half uur eerder gaat de zaal open. Kaartjes en meer info via toneelyerseke.nl foto johan van der heijden Tip? redactie@pzc.nl GOES De gemeenteraad van Goes staat unaniem ach ter de verhuizing van de bibliotheek naar een ruimte in de schil rond de parkeergarage aan het Kolverniershof. Dat bleek tijdens de commissiever gadering. De bibliotheek zit nu nog aan de Oost- wal. De verhuizing rich ting het cultuurplein was vooral een wens van de gemeente, maar de bieb staat er nu achter. Goes draagt zes ton bij. GOES Van Ewijk weg uit de politiek Voormalig wethouder Dorith van Ewijk (Groen- Links) (foto) nam donder dag na 25 jaar afscheid van de Goese politiek. Tussen 2002 en 2006 was ze wethouder van onder meer zorg en wel zijn. De laatste jaren was Van Ewijk als fractievol ger actief tijdens com missievergaderingen. Daarin voerde ze donder dag voor het laatst het woord. Nadien prees fractievoorzitter Carel Bruring haar betrokken heid. HEINKENSZAND Borsele heeft het besluit of Radio Beveland vol doet aan alle wettelijke voorwaarden uitgesteld. Verschillende fracties hebben twijfels of alle stromingen wel vertegen woordigd zijn in de pro grammaraad. En dat is een voorwaarde voor er kenning door het com missariaat van de media en subsidie. Stichting Radio Beveland is een nieuwe lokale radiozen der voor Reimerswaal, Goes en Borsele. KRUININGEN Aldi week dicht voor verbouwing Ruim driejaar na de opening gaat de Aldi aan de Sluisweg in Krui- ningen een week dicht voor een verbouwing. Het assortiment wordt aangepast met meer na druk op verse produc ten. Vrijdag 9 maart in de feestelijke herope ning. De hele dag is er een foodtruck met gra tis hapjes. Overtocht moet leuker worden Sebastiaan Keijmel. archieffoto ronald den dekker Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 133