Ik /ie de krantenkoppen voor nie: Nederlandse vrouw vermist. En dan de gruwelijke details de romp en zet het onderlijf onderstebo ven in een pot om het bloed eruit te laten druipen. De pootjes rennen nog even door. Als hij ziet dat ik door de camera lens kijk, onthoofdt hij er, hop, nog maar eentje. Ik slik. De zanderige weg wordt steeds smaller en als er een tegenligger aan komt, houd ik mijn adem in, alsof-ie dan makkelijker kan passeren. Komt dat even goed uit; ik dacht in het laagseizoen makkelijk iets te vinden, maar dit is wel heel mooi geregeld. De Italiaan gaat er ook heen. Sidi Kaouki is een gehucht, met wat eettentjes aan een eindeloos zandstrand. Desolaat, maar schilderachtig. En dan het huis, met een haard op de binnenplaats... Als ik die late namiddag een ommetje maak, hangen overal mannen rond, in djellaba met puntmuts op. Ze praten wat, zitten of staan om zich heen te kijken. Ik voel de blikken en stap stevig door. De avond valt snel. In het duister her ken ik de weg niet meer. Mijn hart klopt sneller en ik heb het gevoel dat bij elk donker pad iemand me opwacht. Er zit niks anders op: ik vraag de weg. De man spreekt alleen Arabisch. Dan schiet me te binnen dat ik op mijn mobiel een foto van Younes op de markt heb, die laat ik zien. De man wijst. Als ik wegloop, luis ter ik of ik voetstappen achter me hoor. Niets. Het vuur op de binnenplaats brandt. Ter wijl de sardientjes garen op de grill, app ik vriendlief waar ik ben. Hij typt terug: 'Ben jij de enige vrouw?' En: 'Draag je een hoofddoek?' 'Ja en nee', app ik. En: 'Maak je vooral geen zorgen.' Of ik mee ga vissen. Even later klim ik achter twee vreemde mannen aan over de rotsen bij een wilde branding. Het is volle maan, de sterrenhemel is fabelach tig en ik zie een komeet. Wie had van ochtend nou gedacht dat ik er 's avonds zo bij zou zitten? Als ik Younes vertel dat ik een week wil wandelen, stelt hij voor om met andere - voornamelijk mannelijke - gasten een meerdaagse trekking met mm»- Kudde Herders laten hun vee grazen in de duinen. Netjes In de winter zijn er weinig mensen op het strand. Younes blijkt kamers te verhuren. WG magazine 51

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 115