'ER IS MOED VOOR NODIG OM IN JE EENTJE EEN KIND OP TE VOEDEN' „Ik zag mezelf altijd als moeder van vier kinderen. Twee biologische en twee ge adopteerde. Rond mijn 30ste voelde ik mijn kinderwens sterker worden. Ik had geen relatie. Ik kan het toch ook alleen doen, dacht ik. Een homoseksuele vriend wilde me helpen, maar dat liep op niets uit. Mijn omgeving wist van mijn wens en toen meldde zich een goed bevriend stel. De man wilde wel donor zijn. We hebben er goed over gesproken en uitein delijk is Noor geboren. Ik vind het fijn dat Noor weet wie haar biologische vader is. Deze vader heeft geen verantwoordelijkheid, ook geen financiële. Mijn moeder heeft me veel geholpen. Zij is blij dat ze door mijn eigenwijsheid toch oma is geworden. Ook mijn adoptie wens is uitgekomen, sinds Zhong Bing bij ons is. Ik heb weieens diep gezucht als ik het lastig vond. En als mijn kind 's nachts huilde, moest ik eruit. Ik wil het alleenstaand ouderschap niet zwaar noemen, wel intensief. Ik heb sinds 2,5 jaar een latrelatie met een gescheiden vader; zo zijn we alsnog weieens een gezin met vier kinderen. Met terugwer kende kracht voel ik verdriet als ik besef: ik heb het allemaal alleen gedaan. Alleen opvoeden kan heel goed, hoewel geen meisje ervan droomt om later een kind te krijgen van een donor. In mijn praktijk zie ik het ook: 95 pro cent van mijn cliënten was liever mét een partner aan het ouderschap begonnen. Vroeger had je de bommoeders, de be wust ongehuwde moeders. Zij kwamen voort uit een maatschappelijk protest, deze vrouwen hadden soms zelfs een man, maar zij verzetten zich tegen de traditionele rolverdeling. Bammoeder, de bewust alleenstaande moeder, is een ongelukkig gekozen term: deze moeders zijn niet bewust alleenstaand. Zij troffen alleen niet op tijd de juiste partner en kozen ervoor het alleen te doen. Daar is moed voor nodig." Barbara Lammerts van Buere (52), eigenaar van alleenmetkinderwens.nl en coach. Woont met Noor (17) en Zhong Bing (14) in Utrecht. 361 zaterdag 3 maart 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 100