WIM HOFMAN Weggelopen 11 Q In de kleine supermarkt waar ik wel eens kom om melk en wor telen en haverkoekjes te kopen, is dikwijls wel wat te beleven en je ziet er altijd wel wat. Mensen bij voorbeeld die meer kopen dan ze eigenlijk nodig hebben, omdat ze knuffelzegeltjes sparen. De vurig verlangde knuffeltjes zijn bij de kassa tentoongesteld en ze hebben de vorm van een peer of een ba naan met armpjes en beentjes. Er zijn mannen die alleen maar blik ken bier kopen, ze hoeven geen zegeltjes en geen kassabon. Van morgen liep er een jongetje rond. Hij was een jaar of twee en leek de conservenblikjes te tellen. Hij aaide de bovenkant van elk blikje en als hij een rij afhad, liep hij weer terug om opnieuw te begin nen. Later zag ik hem met een me vrouw naar buiten gaan. Maar ze wilde hem wel kwijt. 'Hij is niet van mij!' zei ze tegen omstanders. 'Echt niet!' Niemand wilde het jongetje hebben. Tenslotte was er een kordate vrouw met veel kle ren aan en een hoofddoek tegen de kou. Zij pakte het jongetje bij de hand en bracht hem naar bin nen, richting kassajuffrouw. 'Laat hem maar hier', zei deze. 'Hij loopt hier wel eens meer rond.' Het deed me denken aan mijn vroege jeugd. Ook ik liep wel eens zomaar, zor geloos, ergens heen om wat te spelen en joeg zo, zonder het te weten, mijn moeder de stuipen op het lijf. Met meerdere mensen gingen ze me zoeken. Ik herin nerde me vanochtend opeens hoe ik ergens ver van huis werd gevon den. Ik zat langs de spoorrails bij een spoorwegovergang. Ik herin ner me hoe ik daar zat, bij de rails in de zon. Ik zocht steeds een mooi kiezelsteentje, legde dat in een le pel die ik blijkbaar bij me had en gooide het steentje dan over de rails bij andere steentjes. Toen ze me vonden, werd ik aan mijn arm meegetrokken. Ze leken boos. Maar ik was me van geen kwaad bewust, net zoals dat jongetje van morgen in de winkel. Misschien moest hij later ook beloven nooit meer weg te lopen. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Oxfam Zelden kon ik Dolf Jansen zo goed begrijpen als bij DWDD. Even dacht ik dat de wereld werkelijk doorgedraaid was toen Matthijs van Nieuwkerk zijn grote gelijk wilde halen door zijn gast niet eens uit te laten spreken, niet eens zijn verhaal liet doen. "Shame on you Matthijs. Dolf mocht van jou gewoon geen gelijk heb ben. Zelden heeft Matthijs (23 fe bruari) zich zo in de kijker la ten kijken. Want als hij een klein beetje doorgedacht had, was, hoop ik bij hem ook, doorgedrongen dat juist die mensen waar het doel zich op richt, de dupe zouden zijn als Dolf het voorbeeld had gevolgd van die zwakke ambassadeurs die zo snel mogelijk hun brandschone handen terug trokken uit dit beregoede doel. Om maar niet geassocieerd te worden met dit misselijkma kende sexschandaal. Gelukkig zijn er nog steeds wijze mensen die hun eigen hachie niet zo belangrijk vin den? Margie Dill Slotstraat 65, 's Heer Arends- kerke Engels Het moet niet gekker worden: kleuters naast Nederlands (23 fe bruari) vertrouwd maken met Engels. Laat ze eerst goed Neder lands leren, waarom een tweede taal erbij? Er is nu al veel te veel taalvervui ling in het Nederlands voor 'the kids'. Dickvan der Meer Zoutestraat 64, Hulst Billboards De bio-boer uit Ossendrecht (27 februari) slaat de nagel op de kop. Niet de Amerikanen liggen aan de basis van het verslaan van de nazi's, wel de Russen. De VS heb ben nooit de oorlog verklaard aan nazi-Duitsland. Nazi-Duitsland kon op de sympathie rekenen van de Noord-Amerikaanse elite, die dik geprofiteerd heeft van de oor log. Hitier verklaarde de oorlog aan de VS na de aanval op Pearl Habour, om steun te krijgen van Japan in zijn oorlog tegen de SU, een oor log die zij toen al verloren had. De VS kregen een ongewenste vij and, nazi-Duitsland en een onge wenste vriend, de Sovjet-Unie. Na de landing in Normandië stonden de geallieer den in West Europa voor een be perkte Duitse militaire inzet. Per Duitse soldaat in het Westen stonden er 55 in het Oosten! Hoe oorlogszuchtig de VS is, wordt bewezen door de feiten. Luc Brusselaers Hoejkensdijk 11, Kuitaart Vossen Ja hoor, daar gaan we weer. Nu willen de jagers (24 februari) toch weer beginnen om vossen af te knallen. Wat een drogreden om te zeggen dat de vos schade toe brengt aan de fauna. Ik vind dat ook de vos recht heeft om ge woon, zonder angst, te kunnen leven. Het is natuurlijk heel erg als ze kippen, eenden en ander kwetsbaar gevogelte dood ma ken, maar het is aan iedereen die zulke dieren heeft om ervoor te zorgen dat ze 's nachts in een vei lige omgeving zijn. Het is nu een maal de aard van het beestje. Het is net zo stom dat we van de regering allemaal van het gas moeten om de mensen in Gro ningen te helpen. Dat is niet de verantwoording van de burger, maar van de NAM. M. de Smet Mr. Dr. Messtraat 37, Ovezande Vossen 2 Het zou de spuigaten uitlopen met de vossen (24 februari) en we zouden er zowat over struikelen. Een vos heeft een belangrijke taak binnen het ecosysteem. Het is een aaseter, dus ruimt dode die ren op. Ze eten muizen, ratten, ganzen etc dus helpen ze boeren schade te beperken. Dat ze de schuld krijgen van de afname van de weidevogels is een kulargument wat ook graag aan gedragen wordt door jachtmin- nend Nederland. De grote af name van weidevogels komt door de schaalvergroting en intensi vering van de landbouw. Er zijn minder gevarieerde, bloemrijke graslanden waarin weidevogels voldoende voedsel, dekking en nestgelegenheid vinden. Perce len worden vaker en te vroeg gemaaid. Percelen worden flink gedraineerd en er wordt kwistig met kunstmest en bestrijdings middelen gestrooid. Bovendien leven er veel minder teken in een gebied waar vossen zitten. Niet echt onbelangrijk lijkt me aangezien er steeds meer mensen de ziekte Lyme krijgen. Dominique du Fossé Kalfdamseweg 1, Poortvliet Denk Meneer Kuzu van Denk (26 fe bruari) sluist blijkbaar alles door naar Erdogan. Verdient zijn partij het eigenlijk wel om deel uit te maken van een de mocratisch verkozen parle ment? Je zou toch verwachten dat hij beter tot zijn recht komt in Tur kije. Wat let de drie heren van Denk om toe te treden tot de AK-partij? Kunnen ze de hielen likken van hun verlichte leider. Hopelijk hebben ze niet de Ne derlandse nationaliteit. Zulke lieden wil je toch niet als land genoot hebben? Anders inleve ren dat paspoort en enkele reis terugsturen. Nog even en we hebben hier ook de sharia want de meeste politici zijn zo sociaal bezig dat ze Denk accepteren. A. de Waele H.Dunantstraat20, Koewacht '7'j - .j L vrijdag 2 maart 2018 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator A Een vos met zijn prooi, foto Nederlandse jagers vereniging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66