BR74 blijkt te groot voor dak Viscentrum J Fracties hebben moeite met dure parkeerplaatsen 6 Omstreden kotter wordt ingeruild Eerste namen De Ballade De kotter moet het pronkstuk wor den van het nieuwe Viscentrum in de Breskense haven. Daarin komt onder meer een interactief mu seum over visserij. De kotter wordt daar een onderdeel van. Idee is dat het vissersschip boven het gebouw komt te hangen - het lijkt dan op het dak te staan. Bezoekers kunnen erin rondkijken, en in het ruim worden filmbeelden vertoond. Sluis kocht zes jaar geleden voor dat doel de URK88 aan: een schip van zo'n 40 meter lang. Die werd omgedoopt in de BR74 en in de ha ven van Breskens gelegd, in af wachting van de bouw van het cen trum. Omwonenden waren met een kritisch: de kotter zou straks hun uitzicht verpesten. Het schip werd in een ontwerp al eens ge draaid, maar de zorgen bleven. „We hebben goed naar die mensen ge luisterd", zegt wethouder jack Werkman. „We gaan de kotter in ruilen voor één die bijna de helft zo klein is." De zorgen van de buren zijn niet de enige reden, zegt Werkman eer lijk na wat doorvragen. „De huidige kotter is wel erg groot voor het ge bouw. Hij zou over de dijk heen ste ken, wat problemen oplevert voor het waterschap." Met z'n half mil joen kilo is de BR74 ook wel erg zwaar. „Dat levert problemen op voor de constructie." De URK88 werd destijds voor 150.000 euro aangeschaft. Wethouder Werkman hoopt de kotter met gesloten beur zen te kunnen inruilen voor een andere. Dat is overigens wel degelijk goed nieuws voor de bezwaarmakers uit met name de appartementenge bouwen Wapen van Breskens en De Remise, achter de haven. Die hebben nu nog vrij zicht op zee, maar krijgen straks dus het Viscen trum en honderden appartemen ten voor hun neus. Meerdere bewo- We gaan de kotter inruilen voor één die bijna de helft zo klein is ners ageren nog steeds tegen de plannen. „We blijven in overleg met hen", geeft Werkman aan. De bouw van het Viscentrum - met museum, visveiling, horeca en winkel - en de 460 appartementen is onderdeel van een omvangrijk plan voor de haven. Daarin wordt ook de jachthaven uitge breid, verhuist de vissershaven naar de huidige handelshaven en gaan oude loodsen en de voormalige graansilo tegen de vlakte. Verder komen in de haven allerlei facilitei ten om Breskens te laten uitgroeien tot vooraanstaand zeezeilcentrum. Sluis en de provincie investeren elk 1 miljoen euro. De rest van de tien tallen miljoenen komt van de ont wikkelaars die de appartementen in de markt zetten - Verstraeten, Vroon en Van der Poel. Het ontwerpbestemmingsplan met alle ideeën ligt sinds gisteren voor zes weken ter inzage bij de ge meente Sluis. Die houdt er op 15 maart een informatiebijeenkomst over bij Centrum Qi aan het Veer- plein in Breskens. Binnenlopen kan tussen 19.00 en 21.00 uur. Het definitieve plan wordt rond de zomer vastgesteld door de ge meenteraad. De bouw van het Vis centrum en de eerste appartemen ten zou dan eind dit jaar kunnen beginnen, maar alleen als niemand naar de Raad van State stapt. En dat lijkt onwaarschijnlijk. Eerder uit ten, naast omwonenden, ook be drijven in de haven al kritiek. Met een aantal van hen wordt nog steeds gesproken over inkrimping van hun werkzaamheden en moge lijke verplaatsing. Het steekt wel enkele raadsfracties dat Terneuzen kastanjes uit het vuur haalt voor projectontwikke laars en daar 250.000 euro voor kwijt is. Sociaal Terneuzen, Groen- Links en de SGP kregen woensdag tijdens de raadscommissie Omge ving een nare bijsmaak bij het plan van B en W om een stuk grond ach ter de oude slagerij over te kopen van die ontwikkelaars. Achter de gevel van de slagerij worden 22 appartementen ge bouwd. Erachter komen parkeer plaatsen voor bewoners van het nog te bouwen project De Kampanje. De gemeente koopt ook een deel van de locatie voor de realisatie van zestien openbare parkeerplaatsen. Flinke prijs Dat er na jaren wat met het gebied gebeurt, werd toegejuicht. Wel had een aantal fracties de indruk dat Terneuzen een flinke prijs betaalt om projectontwikkelaar Impact van een probleem te verlossen. Wethouder Frank van Hulle kon dat niet ontkennen, maar meende dat er nu eenmaal een prijs betaald moet worden om zaken in gang te zetten. „En in het centrum kost het nu eenmaal altijd geld." TERNEUZEN Dat de Lamaket- ta's present zouden zijn op de tweede editie van De Ballade was al bekend en zelfs voor de hand liggend. De organisatie van het driedaagse festival heeft nu een aantal nieuwe namen be kendgemaakt van acts die op 6,7 en 8 juli zullen spelen op het Kopje van Kanada. Radio dj Edwin Evers neemt op vrijdag zijn band mee naar het Terneuzense festivalterrein. Op dezelfde dag zal ook Rowen Clark uit Terneuzen spelen. De gastheren van de Lamaketta's spelen op zaterdag, net als The Kik en de hoempa-hardrock van Blaas of Glory. Zondag is het po dium voor het Van Binsbergen Trio, The Wetnecks (VS) en Die Verdammte Spielerei (B). IN DE REGIO Simon en Garfunkel Politiek debat Schotse avond Vivaldi in Het Podium «te MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 2 maart 2018 Z.V De veelbesproken kotter op het dak van het toekomstige Viscen trum in Breskens wordt een stuk kleiner. De gemeente Sluis gaat de zes jaar geleden gekochte BR74 omruilen voor een veel be scheidener formaat. Martijn de Koning Breskens De Urker kotter, omgedoopt tot BR74, ligt al zes jaar doelloos in de haven van Breskens. foto peter nicolai - Jack Werkman, wethouder Na jaren zit er schot in de ont wikkeling van de oude slagerij aan de Terneuzense Vlooswijk- straat. Die wijkt voor apparte menten en parkeerplaatsen. Guido van der Heijden Terneuzen OOSTBURG In het Ledeltheater in Oostburg wordt zondagavond een ode gebracht aan Simon en Garfun kel. Charles Blyth en Philip Murray Warson brengen het muzikale le vensverhaal van het illustere Ameri kaanse duo. De voorstelling (en tree 22,50 euro) be gint om 20.15 uur. KOEWACHT Wat hebben poli tieke partijen in Ter neuzen in petto voor Koewacht? Vanavond, vrijdag, krijgen ze de kans dat te laten horen op een verkiezings debat in gemeen schapscentrum De Vlaschaard. Aanvang 19.00 uur. AXEL The Friends of Folk brengen De Halle in Axel morgenavond in Schotse sferen, door een muzikale rondreis te maken door Schotland en Ierland. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro. Reserveren via 0115-562140 of dehalle @zeelandnet.nl. ZAAMSLAG Het Amsterdams barokensemble Eik en Linde komt jaar lijks naar Het Po dium van Zaamslag. Het gezelschap is er zondag weer met het concert 'Vi valdi in de winter'. Van Vivaldi worden delen uit zijn l'Estro Armonico ge speeld. Sopraan Saskia van der Wel treedt ook op. Aanvang 15.00 uur, entree 20 euro, in clusief consumptie. HULP GEVRAAGD/GEBODEN TERNEUZEN Door een handtekening te zetten beloofde wethouder Cees Liefting gisteren namens de gemeente Ter neuzen mee te doen aan WeHelpen. Ook een flink aantal Zeeuws-Vlaamse welzijnsinstanties zetten een krabbel. We Helpen is een online platform waar mensen die wat voor een ander willen doen en mensen die hulp kunnen gebruiken el kaar vinden. Volgens Dorine Snel van WeHelpen vragen veel mensen moeilijker om hulp dan dat ze zich aanbieden. Op WeHelpen.nl staan dan ook vier keer meer aanbiedingen dan vragen, foto peter nicolai AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, kaart jes maken; 14.00 uur: Bingo; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 13.30 uur: KBO bingo; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club; Café In Den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten: KOEWACHT De Vlaschaard, 19.00 uur: Lijsttrek kersdebat politieke partijen gemeente Terneuzen; KLOOSTERZANDE Woonzorgcentrum Antonius, 14.30 uur: Muziek met Karei Lafort; SAS VAN GENT St. Albert, 13.00 uur: KBO biljarten, bridge; De Statie, 18.45 uur: Jeugd- schaken; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS Grote Markt, 8.00- 16.00 uur: Week markt; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN Winkelcentrum Zuidpolder, 8.30- 16.00 uur: Week markt; Lokaal 54, 13.00-18.00 uur: Nieuwe voorjaar stentoonstelling; De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; Portaal van Vlaan deren, 13.00-17.00 geopend; Schelde- theater, 20.00 uur: Theatervoorstelling Vele hemels boven de Zevende, naar roman Griet Op de Beeck; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64