Makkelijker en sneller bouwen in buitengebied Borsele gaat door Goes eist sneller actie bij kapotte verlichting KORTING Gezocht distributeur dagbladen in Kapelle 7 T0LK0E optiek krantenbezorgen.nl Het begon met een voor stel voor een opknap beurt voor het verou derde dorpshuis. Daar aan gekoppeld is de verhuizing van de christelijke school naar het leegstaande schoolgebouw naast het dorpshuis. Maar al snel bleek dat hiervoor in het dorp weinig draagvlak is. Vooral de verhuizing van de school naar de Hertenweg zien de inwoners niet zitten. Die weg is druk en onveilig voor kin deren. Uit gesprekken met inwoners en bedrijven bleek dat de Nieuw dorpers liever zien dat er veel bre der naar het dorp wordt gekeken. Een dorpshart (rond het Oranje plein) wordt gemist. En hoe gaat het met de kerk? Blijft die in func tie of is een combinatie met bij voorbeeld een dorpshuis moge lijk. Een brede school is ook zo'n wens, net als een aparte sportzaal bij de sportvelden. De Nieuwdorpers willen ook een oplossing voor het verkeer door het dorp. De inwoners erva ren veel overlast van tractoren die door het dorp rijden om uien af te leveren. Ook leeft er zorg over het toenemende verkeer in de richting van het Bevrijdings museum. „En er is overlast van carpoolers die vanuit Nieuwdorp samen verder reizen", zegt wet houder Conny Miermans. Een carpoolplaats buiten het dorp vermindert de overlast van gepar keerde auto's. De komende maanden gaat het college van B en W alle opties en wensen verder onderzoeken. „Wat is wenselijk, wat is mogelijk en wat is betaalbaar", zegt Mier mans. Het streven is om nog dit jaar een masterplan te hebben voor Nieuwdorp. Dat wordt voor gelegd aan de gemeenteraad en die zal budget vrij moeten maken, want dat is er nu nog niet. Makkelijker en sneller bouwen. Dat is de intentie van het nieuwe omgevingsplan voor het buiten gebied. Tot voor kort was je al snel was uitgepraat als je met een plan kwam dat niet paste in het be stemmingsplan. Afwijken van het plan was alleen mogelijk met een lange en ingewikkelde procedure. Met het nieuwe omgevingsplan is het uitgangspunt dat de ge meente meedenkt hoe het plan kan worden gerealiseerd. Een hele andere manier van denken en handelen. Dat betekent niet dat al les nu moet kunnen. Nog steeds zijn er kaders gesteld waaraan alle plannen moeten voldoen. Voor de gemeenteraad is de nieuwe omge- vingswet ook wennen. „Ik geef toe dat ik in het begin niet enthousiast was", zei Levien de Putter van D66. „Je wist wat kon en dat gaf een stukje rechtszekerheid." Ik geef toe dat ik in het begin niet enthousiast was. Je wist wat kon en dat gaf een stukje rechtszekerheid De Putter gaf aan inmiddels wel enthousiast te zijn. Toch wilde hij het plan nog wel op details aan passen. Hij diende vier amende menten en een motie in. Voor één amendement kreeg hij raadsbrede steun. Dat ging om de aanpassing van een terrein aan de Nieuw Vreelandsedijk in Kwaden- damme. Daar zou het mogelijk zijn om een bedrijfswoning te bouwen, terwijl het uitgangspunt juist is dat er geen rechtstreekse bouwmogelijkheden voor nieuw bouw van woningen zijn. Een weeffout, gaf ook wethouder Ad Schenk toe. „En die wordt nu ge repareerd." De overige amende menten haalden het niet. Er ontstond ook enige discussie over de zogenoemde beeldkwali teit. De eisen waaraan het uiterlijk van een pand moet voldoen. In Borsele oordeelt de dorpsbouw meester daarover en LPB en D66 vonden dit wat eenzijdig. Zij stel den voor om inwoners de moge lijkheid te geven een second opi- nion te vragen. Dat bleek overbo dig. Hoewel er geen reclame voor wordt gemaakt, bestaat die moge lijkheid al. De raad was vol lof over het nieuwe omgevingsplan. Borsele loopt hiermee landelijk voorop en daar zijn de fracties trots op. Meeuwisse gaat op de kwestie in naar aanleiding van vragen van het CDA. Die partij constateerde dat het soms lang duurt voor actie wordt ondernomen als inwoners melden dat een lantaarnpaal niet meer brandt. Ook zouden storin gen al worden afgemeld, terwijl ze nog helemaal niet zijn verholpen. De donkere plekken kunnen vol gens de christen-democraten lei den tot onveilige situaties. Meeuwisse antwoordt dat het probleem bekend is. „Het duurt soms wel twee maanden voor een defect wordt verholpen", schetst ze de situatie. „Ook bij het Tienden plein duurde het destijds maanden voor de verlichting in orde was." Weinig monteurs Volgens de wethouder heeft dit deels te maken met het feit dat het bedrijf Citytec - dat de werkzaam heden uitvoert voor tien Zeeuwse gemeenten, de provincie en het wa terschap - te weinig monteurs heeft. „Onlangs hebben hier twee gesprekken over plaatsgevonden", zegt Meeuwisse. „Daarin zijn hel dere afspraken gemaakt over verbe teringen. In mei gaan we evalueren of het daadwerkelijk beter gaat. Ci tytec zal moeten voldoen aan de af spraken die zijn gemaakt toen het contract is opgesteld." Jij op de complete bril vrijdag 2 maart 2018 BH Nieuwdorpers missen dorpshart Geef ons een dorpshart. Dat wensen inwoners en bedrijven in Nieuwdorp. En los ook de verkeershinder op. Niet alleen van tractoren naar de uienbe- drijven, maar ook de overlast van parkeren door carpoolers. Melita Lanting Nieuwdorp Wat mag wel en wat mag niet in het buitengebied van de ge meente Borsele. Dat ligt voor de komende jaren weer vast. De gemeenteraad heeft gister avond het nieuwe omgevings plan vastgesteld. Een plan nieuwe stijl, waarbij niet alles tot in detail is vastgelegd. Melita Lanting Heinkenszand - Levien de Putter, D66 Als het goed is, wordt kapotte straatverlichting in Goes weer snel gemaakt. „We hebben daar afspraken over gemaakt met aannemer Citytec", zegt wet houder Loes Meeuwisse. Rob Paardekam Goes Ben jij organisatorisch sterk en houd je ervan om met mensen te werken? Dan is zelfstandig distributeur echt iets voor jou! Als distributeurstaje aan het roer van een gebied waarin dagelijks (6 dagen p. w.) ca. 1.500 dagbladen, verdeeld over 10 titels worden verspreid. Wat ga je doen? Je coördineert alle werkzaamheden op het distributiepunt, zoals de dagbladen in ontvangst nemen en de kranten per bezorgwijk uittellen aan de hand van lijsten. Je bent opdrachtgever van ca. 25 freelancers in jouw gebied (bezorgers en ritrijders) en eindverantwoordelijk voor de bezorg kwaliteit. Je bent verantwoordelijk voor werving, kwaliteit en behoud van freelancers. Je handelt administratie en (eventuele) bezorgklachten professioneel af. De werkzaamheden vinden plaats in de vroege ochtend tussen 4:00 en 7:00 uur, Hebt minimaal MBO werk- en denkniveau Herkent jezelf in de volgende competenties: klantgericht, resultaatgericht, onder nemend, besluitvaardig, proactief en in staat anderen te motiveren. Beschikt over uitstekende communicatieve vaardigheden en bent in staat te schakelen tussen de belangen van de organisatie, de abonnees en de freelancers. Hebt bij voorkeur een netwerk binnen de regio of bent in staat deze op te bouwen (met het oog op de werving van nieuwe bezorgers). Bent of steltje op de hoogte van relevante wet- en regelgeving en weet deze juist toe te passen en je hieraan te houden. Hebt basiskennis van het MSOffice pakket en beschikt over eigen vervoer. Bent woonachtig in Kapelle. Wij bieden: Een uitdagende, zelfstandige en veelzijdige opdracht met veel ruimte voor eigen inbreng, Je werkt middels een overeenkomst van opdracht en stelt zelfstandig bezorgers aan, De Persgroep facliliteert de locatei/uitdeelruimte voor de verspreiding van de dagbladen. De vergoeding bedraagt ca, 800,- per 4 weken. Op termijn 1,200,- per 4 weken. Interesse of meer weten? Stuur je motivatie naar de regiomanager: peter.van.saane@persgroep.nl ft s WALSTRAAT 81 VLISSINGEN www.tilroe.nl De doorgaans drukke Hertenweg is een echt knelpunt, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62