Gadget voor leukste selfie bij stembureau Wonen aan het water in Zeeland A 6 Raad is positief over overdracht dorpshuis Veerhaven Bijna een jaar geleden wilde het col lege De Griffioen sluiten, omdat de voorziening te weinig zou worden gebruikt. Na een tumultueus verlo pen bijeenkomst kregen de inwo ners de kans om zelf met een plan te komen. Dat werd onlangs gepresen teerd. Het is de bedoeling dat een nieuwe stichting straks de scepter zwaait over het dorpshuis. Ze neemt het monumentale gedeelte voor een euro over van Goes. De gymzaal blijft gemeentelijk eigendom. De stichting verpacht het gebouw vervolgens aan een ondernemer die het dorpshuis mag uitbaten. Een stuurgroep uit het dorp heeft geko zen voor het plan 'Herberg de Grif fioen' van Diederik en Marjan Geijs. Zij krijgen de kans om naast de maatschappelijke functie ook wat commerciële activiteiten te ont plooien om het financieel rendabel te maken. In het gebouw komen bed and breakfast-appartementen en een Italiaans restaurant. Over dat laatste leven wat zorgen bij veel fracties in de gemeenteraad. „Want wat als de gasten van de bed and breakfast, die misschien rust wensen, straks last hebben van een andere activiteit in het dorpshuis?", vroeg Wiert Omta (PvdA) zich af. Meeuwisse liet weten met de nieuwe stichting afspraken te willen maken om te garanderen dat het dorpshuis een maatschappelijke functie behoudt. „Maar uiteindelijk is het bestuur van de stichting ver antwoordelijk voor de exploitatie van het gebouw." Een ruime meerderheid van de raad zal later deze maand akkoord gaan met de overdracht van het dorpshuis aan de stichting en het meegeven van een bedrag van drie ton om achterstallig onderhoud weg te werken. Ook geeft Goes de ko mende tien jaar nog een jaarlijkse onderhoudssubsidie van 15.000 euro. Meeuwisse denkt dat de over dacht in het najaar is. „We willen proberen om de op komst wat te bevorderen", zegt burgemeester Gerben Dijksterhuis. „De opkomst was de laatste keer 61,5 procent en dat mag wel wat ho ger." En dat gaat Borsele onder verkiezingen gemeenteraad meer proberen door jongeren die voor het eerst mogen stemmen voor de gemeenteraad te verleiden naar het stembureau te komen. „We vragen een creatieve selfie te maken bij de banner bij een stem bureau", zegt Dijksterhuis. De sel- fïes kunnen, voorzien van de hashtag #borselekiest, worden in gestuurd via Twitter, Facebook of Instagram. De creatiefste inzender krijgt een tablet. De tweede prijs is een actioncam en de derde prijs een VR-bril. De uitslag is om 22.00 uur bekend. Mensen die in stijl naar het stembureau willen, kunnen zich aanmelden voor een ritje met een Tesla. Burgemeester Dijksterhuis haalt zes mensen thuis op. Aan melden en meer info via de website van Borsele. Op de verkiezingsdag is Borsele ook meerdere keren live op Facebook. IN DE REGIO Expositie 't Kunstuus Koorconcert www.woneninveerhaven.nl Appartementen/penthouses De start van een mooi vooruitzicht MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 2 maart 2018 BE- 'Afspraken maken over De Griffioen' De gemeente Goes maakt af spraken met de stichting die bin nenkort de scepter zwaait over dorpshuis De Griffioen in Wol- phaartsdijk. „Maar we moeten ook accepteren dat we er in de toekomst minder over te zeggen hebben", zei wethouder Loes Meeuwisse gisteren tijdens de commissievergadering. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Een tablet, VR-bril of actioncam winnen? Of door de burgemees ter naar het stembureau worden gebracht in een Tesla? Het kan allemaal op verkiezingsdag in de gemeente Borsele. Melita Lanting Heinkenszand 0 GOES In Kunstuitleen De Bevelanden in Goes wordt morgen om 15.00 uur de expo sitie 'Illustratoren' geopend. De expositie is tot en met 31 maart te zien. HEINKENSZAND Luke de Jong expo seert schilderijen en boeken in 't Kunstuus in Hein kenszand. De expo sitie heet 'Droom te leven' en duurt tot en met 24 maart. Bezoekers zijn op woensdag, donder dag en vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur, op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur welkom in 't Kunstuus, Dorps straat 43. KAPELLE In de Hervormde Kerk in Kapelle geven het gemengd koor Vox Jubilans uit Waddinxveen en het Jong Petrakoor uit Kapelle morgen een concert. Vox Jubilans wordt ge dirigeerd door André van Vliet en op het orgel bege leid door Marco den Toom. Het Jong Petrakoor staat onder leiding van Jeroen Nieu- wenhuyzen. Lydia Paans (piano) en Nel Bijnagte (dwarsfluit) bege leiden het jeugd koor. Het concert begint om 19.30 uur. En tree is 5 euro. De opbrengst wordt geschonken aan het Woord en Daad Zeeland project 'Schoon, op school in Haïti'. Deze actie is gericht op veilig drinkwater, sani taire voorzieningen en een betere hy giëne op scholen in Haïti. EINDELIJK! KRABBENDIJKE Er waren wat 'ijsdansen' voor nodig, maar ook op de ijsbaan in Krabbendijke kon gisteren dan toch nog geschaatst worden. Dat in navolging van andere plaatsen in de provincie waar een dagje eerder de schaatsen al aange trokken konden worden. Met slee, ijshockeysticks of gewoon op klassieke noren schoten de eerste liefhebbers 's ochtends de baan op. Begin februari was de ijsclub ook al druk in de weer met het gereedmaken van de baan, maar de felle zon dwarsboomde toen nog de schaatsplannen. fotomarcelledavidse Projectontwikkeling: Verkoop: arcus r. STAD Q ZEELAND Neesken5 A nvm makelaars T 0113-21 11 47 T 0113 - 57 31 00 Meer informatie: of neem contact op met de makelaars Appartementen met een fantastisch uitzicht over de Westerschelde Bouw reeds gestart! Nog diverse appartementen beschikbaar Vanaf 258.500,- v.o.n. wonen met mooi vooruitzicht GOES Ter Weel, 08.00- 17.00 uur: Expositie Trees Oude Ophuis; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur: Gratis Streetball Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 21.00 uur: Optreden Dayna Kurtz; 'S-HEER ABTS- KERKE Dorpshuis Versvliet, 14.30 uur: Concert Seniorenorkest Zeeland; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Luke de Jong 'Droom te leven'; KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senio ren; NIEUWDORP Covra, 08.30-17.00 uur: Expositie Marian van Garsel en Bri gitte den Engels man; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur: Podium Reimers- waal houdt The story of Simon Garfunkel' SCHERPENISSE Kunstkamer Hol land Huis, 20.00 uur: Wille- mien van Dijk Martin Hoevenaars te gast in theater concert van 'de An dersons'; WEMELDINGE Hotel Wemeldinge, Noordelijke Achter weg 62, vanaf 18.00 uur: Syrische avond met muziek en buffet; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00- 16.00 uur: Spelmid- dag met onder meer koersbal en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61