fHH Meerderheid gemeenteraad laat Ecomaire stranden KORTING Food- lifestyle coach Heidy van de Velde werkt vanaf droomplekken 'W«Ba»»- Jr Nieuwe namen De Ballade 7 Bij Heidy van de Velde uit Bruinisse draait alles om goede wif i. Als digitale nomade trekt ze met haar bedrijfje rond. TSLROE optiek Heidy van de Velde is een enorme control- freak. En toch durfde defood- lifestyle- coach uit Bruinisse het aan om de wijde wereld in te trekken. Als digitale nomade zwerft ze sinds begin januari over de Kaapverdische en Canarische Eilanden. Vanaf zwoele stranden en op zomerse terrassen zet ze haar bedrijfje als online coach door. Met dat bedrijf nog volop in de steigers maakt ze een droom waar die ze al een tijd lang koesterde. Om te ontdekken of het leven als digitale nomade - en dan bij voor keur op een lekkere warme stek - haar bevalt. „Omdat ik mezelf ver der wil ontwikkelen. Zodat ik een betere coach word, waar ook mijn klanten weer baat bij hebben." Die klanten juichen haar sprong in het diepe tot nu toe toe. „Ik krijg positieve reacties over het online coachen. Klanten vinden het super om thuis te kunnen blijven, want het scheelt tijd. Het enige wat ze nodig hebben is wifi. Je kunt el kaar ook nog steeds zien en horen, dus dat is niet anders als dat je in reallife tegenover elkaar zit. En na ons gesprek kunnen ze gelijk weer oppakken waar ze mee bezig wa ren." Chocolade En zo ook Van de Velde zelf. Zij legt zich meer en meer toe op schrijven van blogs en informeert mensen over haar doen en laten en haar insteek als coach via verschil- S9g WÈf', iHliküEs, '«W/I KF BT? Ük', Si f, I 1 ,-.3* fl v" -Xïi lende socialmediakanalen. Niet te beroerd om te erkennen dat óók zij op een moeilijk moment tijdens haar reis haar hele chocoladevoor- raad er door heen wist te werken. Darmproblemen die ze al van jongs af aan heeft en het feit dat ze een enorme snoepkont is, zetten haar ooit aan zich in voeding te verdiepen. Nu is haar missie men sen te inspireren gezonder en ge lukkiger te zijn, meer energie te hebben en meer uit het leven te halen. „Door ze te coachen op hun gedrag met onder andere voeding, maar het is ook voor een gedeelte mindset." Ik wil juist niet te veel plannen en er wat losser ingaan Van haar reis geniet ze met volle teugen. Verbazingwekkend hoe snel je écht contact maakt met an deren die alleen op vakantie zijn, ervaart Van de Velde. „En dat je dan na een paar uur met iemand een wandeling maakt, uit eten gaat, op het strand ligt of leuke ge sprekken voert." Heel bijzonder ook was de ontmoeting die ze in Kaapverdië had met twee Bruena- ren, die van de Kaapverdische Ei landen bleken te komen. De groot ste klus voor de digitale nomade uit Bru is de zoektocht naar ge schikte plekken om te verblijven. Hotels en appartementverhuur ders zijn amper ingesteld op solo reizigers waardoor de prijs hoog ligt. Airbnb is goedkoper maar valt ook weieens tegen. Sinds haar vertrek heeft Van de Velde drie Kaapverdische Eilan den bezocht. Ze zit nu op het Ca narische Eiland Tenerife. Ze heeft plannen om nog door te trekken naar La Gomera, Madeira en Italië. „Maar of dat precies zo verloopt kan ik niet zeggen. Ik wil juist niet te veel plannen en er wat losser in gaan. Dus: ik heb nog geen idee." In mei is ze van plan terug te ko men naar Schouwen-Duiveland. Daar geeft ze regelmatig presenta ties over afvallen en gezonder en gelukkiger leven. Maar ook met het online coachen wil ze door. TERNEUZEN De organisatie van het driedaagse festival De Ballade heeft een aantal namen bekendge maakt van acts die op 6,7 en 8 juli spelen op het Kopje van Kanada. Radio dj Edwin Evers neemt op vrijdag zijn band mee naar Terneu- zen. Dan speelt ook Rowen Clark uit Terneuzen. De Lamaketta's spe len op zaterdag, net als The Kik en de Blaas of Glory. Zondag is het po dium voor het Van Binsbergen Trio, The Wetnecks (VS) en Die Ver- dammte Spielerei (B). Alleen VVD en SP gaven aan het niet eens te zijn met het initiatief voorstel van LSD, CDA en CU om een verklaring van geen bedenkin gen te weigeren, waardoor geen omgevingsvergunning kan wor den verleend. VVD en SP vinden het niet fair in de richting van de ondernemer om de spelregels ergens midden in de procedure te veranderen. Ook al is de SP absoluut geen voorstander van vakantiepark Ecomaire. „Maar dat waren we ook niet bij andere ontwikkelingen in de polder de laatste jaren", aldus Anita de Vos (SP). „Dat is consequent zijn. En dat mis ik nu bij de fracties die opeens als beschermengelen van de openbare ruimte optreden." Met het initiatiefvoorstel kiezen de indieners voor transparantie en duidelijkheid, gaf onder meer Robbert Lievense (LSD) aan. „We zien nu al aankomen dat een meerderheid van de raad dit plan van tafel gaat vegen. Wat is dan on behoorlijk? Als we zo'n procedure helemaal laten doorlopen tot het einde en dan nee zeggen of dit?" Verkiezingen Dat die insteek is ingegeven door de naderende gemeenteraadsver kiezingen in combinatie met het sterk verminderde draagvlak voor uitbreiding van recreatiebedrijven onder inwoners werd niet ont kend. „Maar dan weten mensen waar ze aan toe zijn. Er valt wat te kiezen." op de complete bril vrijdag 2 maart 2018 SD Digitale nomade uit Bru reist rond Esme Soesman W i' I L'.'/'jw-1 -.1 l'"'n r Heidy van de Velde op de berg Serra Malagueta. fotoheidyvandevelde - Heidy van de Velde Heidy is onder de naam Healthy- byHeidy te vinden op Facebook en Instagram. Of mail: info@he- althybyheidy.nl WALSTRAAT 81 VLISSINGEN www.tilroe.nl Wat nu wel of niet precies on behoorlijk bestuur is, daar is de Schouwen-Duivelandse politiek niet uit. Maar dat de gemeente raad er in grote meerderheid voor kiest het vakantiepark Ecomaire te laten stranden, werd gisteravond definitief dui delijk. Esme Soesman Zierikzee ft IsSCo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59