'K 'Ze waarschuwen me voor een aanval' 9 MIJN UïSt MANCAVE Al sinds zijn tienerjaren spaart Antoine van Stevendaal (51) uit Terneuzen alles wat met Heineken te maken heeft. Wie zijn mancave betreedt, ziet dan ook overal de kleur groen. om bij mij niet aan met Bel gisch pils, ik ben een echte Heineken-drinker. Al een jaar of 35 spaar ik werkelijk alles van dit merk. Lange tijd heb ik de spullen door het hele huis gesleept. De ene dag stonden ze op zolder, de andere dag kreeg ik het idee om een van de slaapkamers in te richten met Heine- ken-spullen. Sinds vorig jaar heb ik de ideale plek gevonden: mijn eigen bar. Al staan de meest speciale items nog steeds op zolder." Al langere tijd speelde Antoine met het idee om zijn garage tot bar om te bouwen. „Mijn vrouw Corina vond dat wel een goed idee, maar wilde onze auto per se in de garage laten staan. Toen we vorig jaar de garage van de vroegere buren over konden nemen, zag ik mijn kans schoon. Ik had het plaatje al wel zo'n beetje in mijn hoofd zitten, maar in de uitvoe ring ben ik iets minder. Gelukkig kreeg ik hulp van drie vrienden. Met z'n vieren zijn we er perfect uitgeko men. De bar is echt precies zoals ik hem in mijn hoofd had zitten." De bar, genaamd Café Toine, is niet de eerste bar aan huis voor Antoine. Zo'n dertig jaar geleden had hij er ook al een. „Toen ik net op mezelf woonde, hebben mijn vader en ik sa men een bar gemaakt. Die heb ik een paar jaar gehad. Dat ik nu, na zoveel jaren, weer mijn eigen bar heb, is echt prachtig. Mijn vader vindt hem ook schitterend. Wel blijf ik het moeilijk vinden dat een van mijn be ste vrienden van vroeger deze bar nooit heeft gezien. Hij had zich er he lemaal thuis gevoeld. Helaas is hij een paar jaar geleden overleden." Plassen „Ik zit hier niet elke dag hoor, maar zeker wel een aantal keer per maand. Sowieso komen we iedere maand een avond samen met vrienden. Ik heb vijftien barkrukken, dus er is plek Dat ik na zoveel jaren weer mijn eigen bar heb, is prachtig zat. Sinds kort heb ik ook een echte pisbak. Die kon ik van een café uit Terneuzen overnemen en heeft een mooi plekje in de tuin gekregen. Hoeven de mannen niet steeds naar binnen te lopen om te plassen." Een echte mancave kun je Café Toine eigenlijk niet noemen. Vrouw Corina voelt zich er ook op haar ge mak. „Corina en ik houden van ge zelligheid. Die zoeken we dus ook in eigen huis op. Corina is uiteraard meer dan welkom in Café Toine. Zo lang ze maar niet aan de speciale gla zen zit, haha. Het café is echt perfect zoals het nu is. Lekker een biertje drinken en naar een van de honderd cd's van mijn favoriete band Hawkwind luisteren. Heerlijk. Nieuwe Heineken-spulletjes kun nen er natuurlijk altijd bij komen. Zo kwam ik onlangs een enorme Heine- ken-koeling tegen op Marktplaats. Die kon ik niet laten lopen. En kijk eens naar die authentieke Heineken- lamp. Nee, dat verzamelen gaat er nooit meer uit bij mij." SASKIA SEM EN SULLY vrijdag 2 maart 2018 PZ M Antoine van Stevendaal bouwde zijn garage vorig jaar om tot bar. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE Heerlijk, helder Heineken Bas Dingenouts —Antoine van Stevendaal De honden Sem (zwart) en Sully (wit) zijn de steun en toeverlaat van Saskia Honing (46) uit Goes. Zonder haar die ren kan ze niet. „Ik heb last van epilepsie. Toen herdershond Sem vijfenhalf jaar geleden werd geboren, ontwik kelde ze al snel een ma nier om mij te bescher men. Voorafgaand aan een epileptische aanval geef ik blijkbaar een sig naal of een geur af die zij herkent. Sem blijft op dat moment in de buurt en begint me te likken. Als ze dat doet, weet ik dat ik snel moet gaan liggen. Dan kruipt ze erbij of klimt ze zelfs bovenop me. Wat het nog specialer maakt, is dat Sem hier nooit een training voor heeft gehad. Ze doet het vanuit haar instinct. Bovendien neemt mijn an dere hond Sully, een krui sing van een Ameri kaanse bulldog en een cane corso, dit gedrag van haar over. Als tegenwoordig een van mijn honden aangeeft dat ik een aanval krijg en ik snel richting bed moet, wordt het helemaal bij zonder. Sem gaat aan de ene kant liggen en Sully aan de andere kant. Zo lig ik klem en kan ik niet uit bed vallen." Mijn partner is internatio naal chauffeur en veel van huis. Mede daarom zijn mijn honden onmis baar. Ze zijn niet alleen mijn dieren, maar ook mijn kindjes. Sem en Sully hebben voor altijd een speciaal plaatsje in mijn hart." Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53