Een win-winsituatie 44 7 MAISON MARLOUS Schudden Zakkers Leegspuiten 6. Zwitsers Van asbak tot zitzak 5. Rond In 2010 tikten we een ser- vieskast op de kop. Dat was vlak nadat we ons huis hadden verkocht en in een tijdelijke woning zou den trekken. Ik weet hoe gek het klinkt, dat ik iets kocht terwijl we een tijdelijke wo ning gingen betrekken. En dat is het ook. Wat het verhaal nog gek ker maakt, is dat we de kast alvast (en zeer brutaal) wil den stallen in het huis dat we tijdelijk gingen huren van een vriend. Maar dat die vriend er nog woonde toen we dat vroegen. (Volgt u me nog?) En bovenal: dat hij posi tief op onze vraag reageerde. Hij was zelfs blij met 'zijn' tijdelijke kast die zijn halve woonkamer alvast in beslag nam totdat wij er achteraan kwamen met de rest van onze uitdragerij. In dat kader is het mis schien goed om te weten dat hier sprake is van de beste vriend van mijn lief, die op diezelfde leest van blije re- genboogjes en zonnestraalt jes is geschoeid. 'Aaah, nu snap ik hem!' hoor ik u den ken, 'soort zoekt soort'! Juist! Die bewuste servieskast verhuisde ook nog mee naar ons huidige huis. Maar zoals Ik wilde iets strakkers met veel bergruimte onderin, dat is pas handig dat gaat met alles in ons huis (alhoewel we een grens trokken bij kinderen en huisdieren) was die servies- kast op een dag aan vervan ging toe. Ik wilde er iets strakkers voor in de plaats, met veel (onzichtbare) bergruimte onderin, zodat onze dochter zelf het speelgoed kan pak ken waar ze op dat moment voor in de stemming is. (Meestal is dat alles in één keer, waarna ze naar buiten vertrekt om niet in haar speelhuisje te gaan spelen. Weet u nog?) Deze metalen Mewaf la boratoriumkast uit 1954 vond ik verrassend snel op Marktplaats. Hij is in alle opzichten een verbetering ten opzichte van het vorige exemplaar. Hij is lager, bre der én lichter en er kan een shitload aan meuk achter die deuren verborgen worden. En dat is fijn. Onze dochter beheert namelijk naast haar speelgoed verschillende ver zamelingen takken, stenen, kroondoppen, lege slakken huisjes en zand. Heel veel zand. Zandmannetje Soms denk ik weieens dat ik het leven heb geschonken aan een zandmannetje. Ons zandmannetje heeft hoe dan ook veel uitpakplezier met deze kast en wij - naast het plezier van de aanblik van die kast - met het feit dat haar verzamelingen nu een eigen plek (meestal uit het zicht!) hebben. Dat is wat je nu een klassieke win- winsituatie noemt. WAT DOEN WE ERMEE? 4. Scheef vrijdag 2 maart 2018 GO De spuitbus goed schudden is belangrijk. De lak is meestal nog op basis van terpentine en dat is niet fijn voor je gezondheid. Als het dus ergens op komt waar het niet hoort: ga gelijk met je doekje met ter pentine aan de slag! Doe liever meerdere dunne lagen op je buis- werk dan één keer een dikke laag, want je krijgt snel zakkers. En het droogt snel, na vijf minu ten kan de volgende laag er al over. Na de laatste laag, de tweede of de derde, haal je alle kranten en al het afplak- tape weg. Vergeet niet de mond van de spuitbus op zijn kop tegen een oude krant leeg te spuiten. Dan kun je hem namelijk bewaren. Als de mond vol met verfresten op droogt, kun je hem weg doen. Ik heb gelijk ook nog even mijn kruiden rekje en mijn lamp koper gespoten, matching! €17,50, Kikkerland €39,95, Koziol De dochter van Marlous beheert verschillende verzamelingen takken, stenen, kroondoppen, lege slakkenhuisjes en zand. Deze laboratoriumkast kwam dus als geroepen. €321,90, Progetti De beste plek om te zoeken naar een servies- kast is Marktplaats. De kans om een mooie ser vieskast op te duikelen in de kringloop voor een goede prijs is vrij klein. U betaalt hoe dan ook al snel rond de 100 euro voor een mooie kast, ook in de kringloop. Bedenk, voor u een kast gaat zoeken, welke functie hij moet gaan vervullen. Wilt u er uw mooiste ser viesgoed in tentoonstel len? Of uw verzameling ac tiefiguren? Moet hij vooral fungeren als opberger of moeten beide functies sa menkomen in één kast, zoals in ons geval? Het is slim om dit op een rij te zetten voor u uw zoektocht begint. Wees daarbij vast houdend en geduldig. Neem geen genoegen met iets anders dan wat u voor ogen heeft (tenzij het alternatief fantastisch is natuurlijk). Hou een uiterste prijs voor uzelf in gedachten. Dit maakt de vondst van de perfecte kast extra leuk en lonend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51