Eer van mijn werk 6 INDE ETALAGE Welnee, een koekoeksklok is helemaal niet kitsch. Kijk eens wat een moderne versies er zijn. Wie goed kijkt, ziet dat de tijd rijp is om de koekoek af en toe te vervangen, bijvoorbeeld door een olifant. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: leidingen verven 2. Klassiek 1. Olifant 3. Rood dak Koperen zilver Afplakken DE KLUSVROUW vrijdag 2 maart 2018 €139, By-Boo Zoals het klokje thuis tikt. €98,90, KooKoo €229,90, Magis Het oude leidingwerk is van koper. Het nieuwe voor de cv is van metaal, zilverkleurig dus. En dat matcht voor geen meter. Je doet ook geen zilveren ring om met een gouden arm band. Ik heb besloten om dan maar alle buizen koperkleurig te maken. Met een spuitbus! Afplakken, wat ik nor maal niet altijd doe, moet hier absoluut. Plak jezelf ook af: schil dershandschoenen aan, mondkapje voor en lange mouwen aan. Be denk goed dat de nevel overal zijn weg vindt. Bedek dus ook waar deze nevel terecht komt: op de vloer, of in mijn geval het aanrecht en de bovenkastjes. In mijn jaren 70-huur- woning zijn de muren broos, de elektriciteits draden groen, rood en grijs en loopt het leiding- werk pontificaal over de muren. Een aantal jaar ge leden heb ik centrale ver warming gekregen in plaats van stadsverwar ming. De buizen van het oude systeem zitten er nog altijd, het nieuwe lei dingwerk is er bij gepropt. Mijn moeder vond toen tertijd dat ik dit huis niet moest nemen. „Moetje al die buizen zien", was haar argument. Vooral in de keuken is het een buizen stelsel. Ik heb het verven ervan jaren voor me uitge schoven. Afgelopen weekend ben ik er toch aan begonnen en wat ben ik blij dat dit project klaar is! Ik kies vaak voor de originele kleuren. Hiervoor woonde ik in een huis met grote bakstenen binnenmuren. Die zijn van zichzelf grijs en die heb ik dus grijs ge schilderd. Als er koperbui zen zijn gebruikt, laat ik die koper. Zoals in mijn huidige woning. Een vorige bewoner liet de verf lekker van de bui zen druipen en vulde ga ten met pluggen en al. Het was dus geen kwestie van het 'even' opnieuw doen met een kwastje wit! Nee: ik moest uren verfkrab- ben, schuren en stofbijten. Maar wow, wat een eer van mijn werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50