Baudet laat Ollongren niet los Vrouw stuurde korpschef 50 dreigmails per dag 4 Defensiesystemen NAVO zijn volgens president Poetin nu waardeloos Vladimir Poetin slaat zichzelf op de borst met nieuwe (kern)wapensdie Rusland meer gewicht moeten geven in de wereld. Een antwoord van de NAVO met soortgelijke wapens kan niet uitblijven. Met kernenergie aangedreven on- derwaterdrones en kruisraketten. Een nieuwe hypersonische raket met twintig keer de snelheid van het geluid die 'inslaat met de kracht van een meteoriet'. Het zijn voor beelden van nieuwe wapens die Rusland volgens president Vladi mir Poetin met succes heeft uitge test. Hij sprak er in gloedvolle be woordingen over in zijn jaarlijkse 'troonrede', aan de vooravond van de presidentsverkiezingen op 18 maart die hij bij gebrek aan echte tegenstand zeker zal winnen. Met een zege begint hij aan een nieuwe ambtstermijn van zes jaar. De nieuwe wapens zijn zonder weerga, aldus Poetin. Ze kunnen niet worden onderschept, waar door de defensiesystemen van de NAVO 'waardeloos' worden. Als dat klopt zal de slagkracht van Rus land enorm toenemen ten koste van het Atlantische bondgenoot schap. Een antwoord van de NAVO, met de ontwikkeling van soortge lijke wapens, kan daardoor niet uit blijven. De Russische president is zich daarvan ook bewust. „Ik heb een boodschap voor al diegenen die de laatste vijftien jaar met een wa penwedloop Rusland hebben ge probeerd te overvleugelen, onze ontwikkeling met illegale sancties hebben willen afremmen: dat is mislukt. Wat jullie niet wilden, is gebeurd", waarschuwde de Russi sche president. Kruisraket Volgens hem heeft de nieuwe kruisraket een 'praktisch onbeperkt bereik'. Het projectiel is ook zo snel en zo wendbaar dat het elk defen siesysteem de loef afsteekt. De on- derwaterdrone heeft eveneens een zo hoge snelheid dat het 'intercon tinentale afstanden' kan afleggen, pochte de president. De drone kan worden bewapend met een kern kop, waarmee vliegdekschepen en kleine vloten kunnen worden aan gevallen. De nieuwe, zware inter continentale ballistische raket Sar mat kan elk doelwit op aarde berei ken en kan meer kernkoppen mee nemen dan zijn voorganger in de Sovjet-tijd, de raket die in het Wes ten de bijnaam Satan kreeg. Dan is er nog de splinternieuwe Kinzhal, een raket die door een vliegtuig kan worden afgevuurd, een snelheid heeft van tien keer het geluid en een bereik van 2.000 kilometer. Om zijn woorden kracht bij te zetten, liet Poetin op gigantische schermen in een conferentiezaal nabij het Kremlin (computer)beel- den zien van het nieuwe wapentuig aan een gehoor van honderden re geringsfunctionarissen en parle mentsleden. Op een ervan lan ceerde een onderzeeër een drone die met hoge snelheid over de zee bodem raasde en opdook om bij een vliegdekschip te exploderen. „Dit heeft niemand anders in de wereld", aldus Poetin. De drone heeft nog geen naam. Het ministe rie van Defensie zal een nationale wedstrijd uitschrijven op zoek naar de beste namen. Luisteren Volgens de Russische leider moest zijn land wel reageren toen de Ver enigde Staten zich eenzijdig terug trokken uit een verdrag met een verbod op de ontwikkeling van nieuwe wapens en begon te werken aan nieuwe systemen. „De VS heb ben toen onze klachten genegeerd", aldus Poetin. „Niemand wilde naar ons luisteren. Nu móeten jullie naar ons luisteren. Elke aanval op Rus land, met welke kernwapens ook, zal onmiddellijk worden beant woord. Niemand mag daar aan twijfelen." DEN HAAG De voorman van Fo rum voor Democratie (FVD), Thierry Baudet, wil alsnog een ver volging van minister Kajsa Ollon gren (Binnenlandse Zaken) afdwin gen. Volgens Baudet heeft zij hem afgeschilderd als racist. Het Open baar Ministerie (OM) ziet echter geen enkele reden Ollongren te ver volgen voor smaad en laster. Baudets advocaat en FVD-Ka- merlid Theo Hiddema kondigde vervolgstappen aan, nadat het OM van vervolging had afgezien. Een gerechtshof gaat zich nu over de zaak buigen en bekijkt of vervol ging een kans maakt. Hiddema had eerder al gesteld dat Ollongren een veroordeling voor smaad en laster niet kan ont lopen. Aanleiding voor de aangifte van Baudet was een lezing waarin Ollongren de FVD-leider beschul digde van het betrekken van ras in het politieke debat. Ze verwees naar een uitspraak van zijn Amster damse partijgenoot Yernaz Ramau- tarsing, dat Nederlanders met een donkere huidskleur minder intelli gent zijn dan andere rassen. In een debat met Femke Halsema weigerde Baudet daarna afstand te nemen van die uitspraak. GOUDA Een 45-jarige vrouw uit Gouda wordt verdacht van het stalken en bedreigen van korps chef Erik Akerboom van de natio nale politie. Ze stuurde in een halfjaar tijd 2.500 mails, met daarin ook doodsbedreigingen. De mails zouden tussen mei en november vorig jaar zijn ver stuurd, soms zelfs 50 per dag. De Goudse zou in een van de mails aan de vrouw van Akerboom ge schreven hebben: „Kom niet meer in mijn buurt Erik, want ik breek jou echt door. Nee, ik geef je geen dag extra meer. Kan ik je doden of gewoon wachten net als je voor ganger?" De vrouw moet volgende week voor het eerst voor de rechter ver schijnen, tijdens een tussentijdse zitting in de strafzaak tegen haar. Het Openbaar Ministerie beves tigt de zaak tegen de Goudse, maar wil voor de zitting verder weinig kwijt over de omstandig heden waaronder de feiten zijn gepleegd. De advocaat van de ver dachte is vooralsnog niet bereik baar voor commentaar. Ook Akerboom zelf gaat niet in op de bedreigingen, laat een woordvoerster van de nationale politie weten. „Misschien ooit nog wel. Maar niet zolang de zaak on der de rechter is." 3 dagen Twente o.b.v. II#. aj/kTm i>^ halfpension incl. leuke extra's vrijdag 2 maart 2018 Poetin tijdens het uitspreken van zijn 'troonrede' aan de vooravond van de presidentsver kiezingen op 18 maart, die hij bij gebrek aan echte tegenstand zeker zal winnen, fotoafp Hans van Zon Moskou Kijk op de site bij /video Poetin geeft uitleg over de nieuwe kruisraket jÉfojWflR tT\ Hotel Restaurant'T Wapen van Ootmarsum Tip: bezoek Enschede en Almelo hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4