1) 13 3 Kast én speelgoed Moestuin aan balkon Design voor ukkies Rondslingerende viltjes De spot boven de spiegel Dikke kans dat zelfs de Japanse weggooigoeroe stiekem een rommelhok heeft Het naakte stopcontact De rommelruimte Daar is de schimmelende kitrand vrijdag 2 maart 2018 GO J& O We kunnen ruimte vaartuigen maken die zelfstandig op Mars rondtuffen. Maar viltjes die lan ger dan een week aan stoelpoten blij ven plakken, lijken te veel gevraagd. Je hebt ze een kans ge geven. En nog eens. En nog eens. Totdat die ondingen wéér op onmogelijke plek ken opdoken en de krassen in de nieuwe vloer stonden. TIP VAN HIEKE: Kies viltjes met een spijker, die bestaan. Zet de stoel op zijn kop, pak een hamer en vier viltjes. Paar keer tikken en met een zwiepende beweging zetje de stoel weer op zijn poten. Dit kan alleen met houten stoelpo ten natuurlijk, een spijkertje in plastic of metaal slaan kan ik sterk afraden. In de badkamer hangt een piekfijne plafonnière. Maar wanneer je er voor de spiegel staat, vang je nét te weinig licht, waardoor elke scheerbeurt dreigt te ontaarden in een bloedbad van Hitchcockiaanse proporties. Een spot boven de spiegel zou fijn zijn. Maar durf jij in tegels te boren? En stroom te trekken in de natste ruimte? TIP VAN HIEKE: Boor in de voeg, dat maakt het al minder eng. En sluit een dergelijke lamp alleen aan als er al een aansluiting boven de spiegel met uitste kende stroomdraden zit. Kies een wand- lamp voor vochtige ruimten en sluit de aardedraad hier altijd aan. Of kies een spiegel met een lamp erin verwerkt, dat scheelt twee boorgaten. 44 Je kunt natuurlijk de luie stoel of poef ervoor zetten. Wie maalt er immers om een stop contact zonder wandcontact doos als die uit het zicht ligt? Nou jij dus, zodra je zus met haar grijpgrage koters op de koffie komt. Of wanneer het volgende stopcontact net iets te ver van je stoel verwijderd ligt en je - wanneer je tele foon aan de lader hangt - dus voor elk appje als een zonne badende walrus uitje stoel moet gaan liggen. TIP VAN HIEKE: Nudisme voor stopcontacten is levensgevaar lijk! Met twee schroefjes zit er een plaatje op. Dat duurt min der lang dan alle tijd die je loopt te prutsen om je tele foonlader in te pluggen zonder een elektrische schok te krij gen. Het is toch ook de zorgen niet waard? Je kunt tegen woordig heel mooie afdekra- men voor stopcontacten en schakelaars krijgen, dus het staat nog mooi ook. Er zijn van die items waar je zelfs met de meest georganiseerde inborst maar één logi sche plek voor kunt bedenken: één rom melhok, -zolder, -kast of -schuur waar je de hele bende op een hoop bewaart. Dikke kans dat zelfs de Ja panse weggooigoeroe Marie Kondo stiekem een plek heeft waar de kerstballen, oude vhs- banden en dat radiato- renontluchtingsleutel- tje gebroederlijk stof liggen te vangen. TIP VAN HIEKE: Dat ontluchtings- sleuteltje: plak dat op de cv-ketel. Voor alle andere spullen: denk logisch na over waar je iets zou zoeken als je het kwijt bent. En werk met kleine doorzichtige bakjes met een deksel erop. Die kun je stapelen in een kast of rek. Veel makkelijker met stoffen ook. En hou dat opberghok echt alleen voor de kerst- ballenmeuk. Een notoir stukje achterstallig onder houd dat dankzij smaakpolitieagent Rob 'daar word ik niet vrolijk van' Geus een cultstatus heeft verworven. De aan slag op de rubberen randjes valt met geen schuursponsje weg te boenen. Maar ja, al die oude kit lospeuteren en terugspuiten is ook zo'n gedoetje. TIP VAN HIEKE: Een gedoetje ja, maar ik weet zeker dat je blij bent als het er weer fris uit ziet. Snijd aan beide kanten langs de tegel de kit in, trek dat deel er dan zo uit. Voor de achtergeble ven kit kies je een middel dat de kit los weekt, dat scheelt gepeuter. Kleine moeite, groot plezier. Meubels voor in de kinderkamer zijn nog veel leuker als je kleintje er ook mee kan spelen. Het nieuwe Neder landse merk qboo, opgericht door de vaders Jan Dirk Por- sius en Ruben Wurms, heeft daarom exemplaren ontwor pen waarmee kinde ren op avontuur kun nen. Zo is er een kast (vanaf 995 euro) in de vorm van een brandweerwagen, waar je niet alleen veel spullen in kwijt kunt, maar waar je ook in kunt zitten. Liever op pad in een jeep, koets of heli kopter? Dat kan ook! Zelfs aan de reling van je balkon kun je moestuinieren. Elho heeft een kunststof kweek- huisje (11,95 euro) bedacht, dat je bo venop een balkonbak (13,29 euro) kunt zetten. Met een ventilatieschuif regel je de binnentemperatuur en de luchttoevoer. Een uv-filter beschermt de jonge plantjes, zaden en stekken tegen de zon. Je kunt nooit te vroeg beginnen met design, dachten ze bij het Italiaanse merk Alessi. Daarom brengen ze Al- lessini op de markt: een kinderservies met borden, schotels, kommen, be kers en bestek met speelse patronen en felle kleuren. Het servies is ge maakt van bijzon der sterk been- derporselein en kan dus tegen een stootje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47