NK tijdrijden finisht in Bergen op Zoom, het NK op de weg in Hoogerheide Wouw in beeld als startplaats 14 Hot NK wielrennen strijkt neer op de Brabantse Wal. De blijdschap daar is groot. „De mooie plekjes komen in beeld." zv Met 3,5 uur live-televisie en zo'n 25.000 bezoekers wordt het NK wielrennen 2018 voor beloften, vrouwen en profs een toeristisch uithangbord van formaat voor de Brabantse Wal-gemeenten Bergen op Zoom, Woensdrecht, Steenber gen en Roosendaal. „Wij zijn blij, maar dat zullen de wielerfans, hotelhouders en kaste leins in de regio ook zijn", zegt de Woensdrechtse wethouder Hans de Waal, die vorige week de on derhandelingen met wielerbond KNWU en organisatiebureau Go- lazo in een stroomversnelling zag komen. „Een andere gemeente haakte af, dus moesten ze snel een nieuwe locatie vinden. Zo konden wij het NK plots goedkoper krij gen dan normaal. We dragen de kosten samen, dat maakt het be taalbaar." Hoeveel? Dat mag De Waal van de KNWU niet zeggen. „Maar dit had niet gekund voor de originele prijs." Ook de Regio West-Brabant (RWB) draagt bij. „Nadat de KNWU en Golazo ko zen voor de Brabantse Wal, heb ben we de boel verdeeld", zegt De Waal. „Wij hoeven zelf niets te or ganiseren, dat doet Golazo. Wij zorgen alleen voor parkeerplaat sen en bebording." Het grote NK krijgt twee regio nale 'voorafjes'. Steenbergen huis vest op 15,16 en 17 juni het NK jeugd- en id-renners. Rucphen ontvangt op 23 en 24 juni het 'kleine' NK voor nieuwelingen (m/v), junioren (m/v) en elite. Woensdag 27 juni is het NK tijd rijden voor vrouwen, beloften en We konden het NK plots goedkoper krijgen, anders had het niet gekund profs, met start en finish op de Grote Markt in Bergen op Zoom. De Steenbergse oud-prof Koos Moerenhout denkt mee over het parcours, dat ook Woensdrecht en Steenbergen aandoet. Het NK op de weg finisht in Hoogerheide bij het gemeente huis. Daar zijn alle faciliteiten voor vips en pers. Zaterdag 30 juni rij den de vrouwen en de beloften en is er een toertocht over het NK- parcours. Zondag 1 juli finisht daar ook de profkoers. Voor de start is de gemeente Roosendaal in beeld. Wethouder Toine Teunis peilt of er draagvlak voor is in Wouw. Adrie van der Poel stippelt het parcours mee uit. De Waal: „Het moet selectief zijn én mooie plekjes op de Brabantse Wal in beeld brengen." WOUW Natuurlijk gunt wet houder Toine Theunis van Roo sendaal de Brabantse Wal het NK Wielrennen. „Het is fantas tisch dat het daar komt. Dat durf ik rustig te zeggen vanuit Roo sendaal." Zijn gemeente mag de start van de wegwedstrijden doen, is af gesproken. En daarover wordt nog volop gepuzzeld. „Ik denk zelf dat Wouw in beeld komt. Maar daarover ga ik eerst met het dorp in gesprek. Wouw ligt het dichtst tegen de Brabantse Wal aan." Zijn collega Arjan van der Wee gen roemt de goede samenwer king van de gemeentes in de re gio. De neuzen in West-Brabant staan allemaal dezelfde kant op. En zegt hij: „Het is kort dag. De Brabantse Wal bleek uiteinde lijk de beste optie." Van der Weegen ziet het NK als een unieke promotie voor de Brabantse Wal. Met beelden van dit gebied met zijn hoogtever schillen op de grens van zand en klei die in heel Nederland te zien zijn. „Zo kunnen we ons heel goed profileren. Dit is heel goed voor de Brabantse Wal als wielerstreek." vrijdag 2 maart 2018 jus ol Hoogerheide 1974: Cees Priem, geboren in Ovezande, wint het NK wielrennen bij de profs, foto'sbensteffen/westbrabantsarchief NK wielrennen met twee voorafjes Peter de Brie Hoogerheide - Hans de Waal, wethouder A De uit Sint-Maartensdijk afkomstige Keetie van Oosten-Hage won het NK in 1974 bij de dames.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42