De Kok dacht heel even aan stoppen Pechvogel Bastiaansen weer lang uitgeschakeld -* W IMw» 13 Ür b. zv - w mt- ïjm "r seizoen gaan, waarin minder toer nooien georganiseerd worden. In Brazilië is alles outdoor en in die periode waren er veel grotere toer nooien op korte reisafstand. Het plan werd dus twee maanden Rio de Janeiro, vervolgens twee weken Aruba (in verband met het grootste internationale beachtennistoer- Beachtennis werd voor mij de perfecte combinatie tussen sport en de wereld ontdekken nooi) en vier weken Porte Alegre." En zo geschiedde. Begin oktober vertrok hij samen met een andere Nederlandse beachtennisser, Dario lo Conté, richting Brazilië. „Wij hebben een budget vrijgemaakt om deze investering in onszelf te kun nen doen. Ik had wel al wat contac ten in het wereldje, waardoor de weg daar naartoe en het vinden van huisvesting vrij simpel verliepen. Ons dagprogramma daar was dui delijk: 'eat, sleep, train, repeat.' Het was een geweldige ervaring, waar we veel spelers hebben leren ken nen, meerdere trainers naar ons hebben gekeken en wij onszelf puur konden focussen op het spel letje. Dat overtrof al onze verwach tingen." Aruba In november sloeg Boot zich naar de tweede ronde van het ITF Gi- toernooi op Aruba. Na winst in het kwalificatietoernooi wist hij ook de eerste ronde te overleven, waarna de kampioen van spanje in de tweede ronde een maatje te groot bleek. „Dat is het grootste interna tionale toernooi dat er is, dus ik ben erg trots op dat resultaat." Op een ander toernooi, in het Braziliaanse Garopaba, verloor hij samen met zijn reisgenoot Dario Dolgraag had hij deelgenomen aan de Olympische Spelen in Pyeong- chang, afgelopen maand. Een nood lottige valpartij eind 2016 sloeg de droom van de jonge snowboarder echter al snel aan duigen. Na een herstelperiode van bijna een jaar maakte de Terneuzenaar in novem ber vorig jaar zijn rentree in het nipt van twee top-15-spelers. „We verloren in drie sets, maar daar heb ben we echt ons beste spel tot nu toe laten zien. Dat voelde erg pret tig, omdat het bevestigde dat mijn niveau omhoog ging en de investe ring dus zijn vruchten af ging wer pen." Die stijgende lijn zette zich voort en werd in januari bekroond met toernooiwinst op een ITF G4-toer- Wij hebben een budget vrijgemaakt om deze investering in onszelf te kunnen doen nooi in Aruba. „Doordat ik me nu een tijdje volledig heb kunnen rich ten op het beachtennis merk je echt die progressie. Alleen al door het feit dat ik het racket meer uren in mijn handen heb en op het zand sta. Daarnaast heb ik minder aflei dingen dan in Nederland. Je neemt hier meer de tijd om wedstrijden op YouTube te bekijken en te analy seren en ik heb het geluk gehad om met één van de beste spelers ter we reld te kunnen trainen." Na zijn geplande stageperiode aan de andere kant van de wereld was Boot het nog niet beu en be sloot hij zijn reis te verlengen. Mo menteel verblijft hij nog altijd op Aruba, waar hij veel traint op de club en meespeelt in toernooien en competities. „Zoals het er nu naar uitziet, zal ik hier nog wel een tijdje blijven, zeker tot en met mei. Momenteel ben ik druk bezig met de seizoen splanning voor de toernooien in Europa, maar ook in Zuid-Amerika. Er komen steeds meer 10.000+ dol lar-toernooien die ik graag zou wil len spelen." En hoe zijn leven verder gaat zo dra hij weer voet op Nederlandse bodem zet? „Toen ik dit avontuur aan ben gegaan, heb ik alle stabili teit in Nederland on hold gezet. Ik had een appartement in Amster dam en een baan bij een consul tancy bedrijf in de zorg. Die heb ik beiden opgezegd om mij volledig op de sport te kunnen storten. Wat er hierna op mijn pad komt, dat weet ik nog niet. Maar beachtennis is mijn passie en ik vind het werk in de gezondheidszorg ook heel inte ressant. Een combinatie van beiden zou mooi zijn." herstellen op Papendal, waar ik ook woon. Precies aan het einde van het seizoen ben ik normaal gesproken weer fit." Het eerste richtpunt voor Basti- aansen is een trainingskamp, ko mende augustus in Nieuw-Zeeland. „Ik doe er alles aan om er dan weer te staan. Tijdens die trip staan ook weer de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen gepland. Hopelijk kan ik hier aan meedoen. Dit hangt onder meer af van de prestaties van de andere Nederlandse snowboar- ders in het huidige seizoen. Aan de hand daarvan wordt het aantal start bewijzen voor de Nederlanders be paald. Dat gaat wel goed komen denk ik. Daarna is het hopen dat ik fit genoeg ben om mee te kunnen doen." Maandag hoopt Ralph de Kok weer definitief bij de selectie van Jong FC Dordrecht te zitten. De jongeling liep in de voorbereiding op dit seizoen een fikse kniebles sure op. „Tijdens een training bleef mijn been in het kunstgras staan. Ik hoorde een knak. Ik dacht direct dat het mijn kruisband was, aangezien ik daar een verleden mee heb." De diagnose bleek anders. Zijn binnenmeniscus gooide dit keer roet in het eten. „Onderweg in de trein was ik boos op mezelf. 'Waarom altijd ik?'", doelde De Kok op zijn eerdere kruisband kwetsuur. „Ik trainde en voetbalde lekker. Ik dacht dat ik de strijd om m'n plekje centraal achterin ging winnen." Na een operatie hield hij een maand rust, om vervolgens vier maanden het krachthonk in te duiken. „Dat deed ik vier keer per week of vaker." De Kok keek van uit de sportschool met jaloezie naar zijn medespelers. „Je ziet je teamgenoten stappen maken, ter wijl jij stilstaat. Door mijn eerdere blessure lopen zij in principe an derhalf jaar voor op me." Ik moet weer vertrouwen krijgen in mijn knie De Kok werd na maanden bin nen trainen onderworpen aan verschillende tests. Bij een goed resultaat mocht hij de veldtraining hervatten. Het liep anders. „Ik zakte steeds door mijn rechter been." Het verschil tussen beide benen betrof meer dan vijftien procent. „Dat was veel te veel. Toen dacht ik: het is nu genoeg ge weest." Toch zette hij de knop om. „Mijn vriendin en ouders zeiden: 'Je bent er bijna. Dit hoort er ook bij.' Ik heb die week keihard voor mezelf getraind. Ik probeerde zo ver mogelijk te springen." De Kok vroeg de test opnieuw aan en slaagde met vlag en wimpel. Inmiddels staat de Goesenaar weer op het trainingsveld. Sinds deze week traint hij weer voluit mee met de groep. „Aanzetten is nog gevoelig. Ik geef mijn grens aan, als deze bereikt is. Ik moet weer vertrouwen krijgen in mijn knie, m'n plekje veroveren en op vallen. Ik droom nog altijd van het hoogst haalbare: prof worden." wedstrijdcircuit. De eerste twee wedstrijden schreef hij direct op zijn naam. Amper een maand later sloeg het noodlot wederom toe. Bastiaan sen zit momenteel midden in zijn zoveelste hersteltraject. „Nadat ik eerst mijn hielen had gekneusd, liep ik vorig jaar mei een scheurtje in een tussenwervel in mijn rug op. Hier leek ik volledig van hersteld. Een kleine terugval in december bleek echter veel serieuzer van aard te zijn dan gedacht", legt de Zeeuws-Vlaming uit. „Er zit weer een scheurtje in mijn tussenwervel. Hierdoor komt er vocht uit, dat te gen mijn zenuwen aantikt. In totaal lig ik er zo'n zeven maanden uit. Ik ben er echt goed ziek van." Vooral omdat hij, na een eerdere lange herstelperiode, nu zo goed be zig was. „Ik had mezelf als doel gesteld om bij de eerste drie van de Europese tour te eindigen. De eerste wedstrij den van deze tour, in Land graaf, won ik meteen. Echt een perfecte start dus", aldus Bastiaansen, die dus weer een tegenvaller te verwerken kreeg. „Ik dacht eerst dat de blessure wel mee zou vallen, maar dat bleek dus absoluut niet zo te zijn. Ik ben nu fulltime aan het vrijdag 2 maart 2018 wereld ontdekken 15» ll n A Pieter Boot in actie tijdens zijn verblijf in Zuid-Amerika, waar hij een betere beachtennisser wil wor den én de wereld wil ontdekken, foto's pieter boot/beachtennis aruba - Pieter Boot Na een lange revalidatieperiode leek snowboarder Erik Bastiaan- sen (20) op de weg terug. Hij was weer fit en won meteen wedstrijden. Maar een oude blessure gooide opnieuw roet in het eten van de Zeeuws-Vla ming. Bas Dingenouts Papendal - Pieter Boot Ralph de Kok (19) uit Goes staat na vijf maanden revalide ren weer op het trainingsveld. De verdediger van Jong FC Dordrecht kampte met een zware knieblessure. Het is niet de eerste keer dat De Kok lang durig langs de kant stond. „Op den duur dacht ik: dit gaat 'm niet meer worden..." Len Wolters Goes -Ralhp de Kok (19)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41