O CD O Diederik Hiensch keert terug op oude nest en wordt jeugdtrainer 12 ZEELANI FC Dordrecht kan Emmen passeren Mesu moet het doen met plek in peloton BEACHTENNIS DROOM NAJAGEN Pieter Boot (28) besloot vorig jaar om al zijn stabiliteit 'on hold' te zetten en zijn droom achterna te jagen. Sinds begin oktober verblijft de oud-speler van LTC Zierikzee in Zuid-Amerika, waar hij zich volledig kan richten op zijn grootste passie: beachtennis. zv, FC Dordrecht is vanavond bij een overwin ning in het thuisduel met Telstar alleen kop loper in de strijd om de derde-periodetitel. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer heeft na zes duels één punt minder dan FC Emmen, maar die ploeg komt pas maandag in actie. FC Emmen gaat dan op bezoek bij Jong PSV. Augustine Loof ontbrak in het laatste duel van FC Eindhoven, door een knieblessure. Van avond staat de Brabantse ploeg tegenover FC Volendam. Roy Hendriksen ontvangt met Helmond Sport de nummer zestien, Jong AZ. FC Oss speelt thuis tegen Cambuur. Of Istvan Bakx mee kan doen bij FC Oss is nog de vraag. Hij kampt met een schouderblessure. Mobach Ook in de tweede schaatsmarathon op natuu rijs speelde Niels Mesu geen rol van betekenis. Woensdag in Haaksbergen moest hij het al doen met een plaats in het peloton en gisteren in Arnhem finishte de Middelburger van De Haan Westerhoff ook in het grote pak met schaatsers. De zege ging in Gelderland naar Bart de Vries. Ook Jorrit Bergsma, winnaar van Olympisch zilver op de tien kilometer afgelopen maand, was aanwezig. Hij kwam met zijn schaats naast de baan terecht en kon de race daarna niet uitrijden. Vandaag staat de laatste marathon op natuu rijs op het programma, in Noordlaren. Topklassieker Van Goethem Het was 2011 toen Pieter Boot via Ronald van Slooten (clubtrainer van LTC Zierikzee en ambassadeur van het beachtennis) in aanraking kwam met de sport die uit zou groeien tot zijn grootste passie: be achtennis. „Ronald organiseerde de Aruba Beach Tennis Tour in Neder land, waarbij op diverse stranden toernooien gespeeld werden", her innert Boot zich. Zijn debuut maakte hij op het strand van Zand- voort en al snel wist hij dat hij dit vaker wilde spelen. „De commu- nity was toen nog wel heel erg klein en er waren nog niet zo veel toer nooien als nu, maar ik vond het spelletje meteen geweldig." Boot pakte het beachtennisracket steeds vaker op en inmiddels is hij samen met Van Slooten vijfVoudig Nederlands Kampioen. Dat bete kende ook dat ze Nederland eens per jaar mochten vertegenwoordi gen op internationale toernooien, zoals het EK in Israël en de WK's in Italië en Rusland. „Dat waren echt geweldige ervaringen en het smaakte naar meer. Beachtennis is een grote sport in Zuid-Europa en Zuid-Amerika, maar ook vanuit Rusland komen zeer sterke spelers. Op Aruba is het echt een hele grote sport met een bloeiende beachten- nisclub, die wekelijks competities en toernooien organiseert. Zo werd beachtennis voor mij de perfecte combinatie van sport en het ont dekken van de wereld." Brazilië Het leidde er toe dat Boot in 2017 besloot om zowel zijn appartement als zijn baan op te zeggen, om zich volledig te kunnen storten op de sport. „Ik wilde graag mijn eigen niveau opkrikken. Opties daarvoor waren Italië of Brazilië, omdat in die landen de beste trainers en spe lers zijn. Italië zou naar het indoor- Bij Kloetinge wordt Hiensch her enigd met onder andere Kees Zwamborn, die manager voetbal- technische zaken is bij de eerste klasser. Hiensch en Zwamborn werkten in het verleden samen bij het Engelse Sunderland. Bij Kloe tinge zal Hiensch zich met name op de JO13- en JOis-teams gaan rich ten. Ook zal hij de jeugdtrainers van de vereniging verder gaan opleiden en ondersteunen. Met het terughalen van Diederik Hiensch hoopt Kloetinge de jeugd afdeling van de club opnieuw een kwaliteitsimpuls te geven. De 57- jarige Hiensch, die in het verleden speler en (jeugd)trainer was bij Kloetinge en werkzaam is als Cios- docent, moet er mede voor zorgen dat de doorstroming van spelers vanuit de jeugdopleiding naar de eerste selectie verder verbeterd wordt. Nu hij aan de slag gaat als jeugdtrainer lijkt de inwoner defi nitief afscheid te nemen van het se niorenvoetbal. In het verleden was hij verdeeld over drie periodes als hoofdtrainer werkzaam bij Kloetinge. In 2015 kon Hiensch, in zijn laatste seizoen, niet voorkomen dat de huidige eer steklasser degradeerde uit de hoofdklasse. Momenteel is de oefenmeester bezig aan zijn laatste seizoen bij za terdag-tweedeklasser Terneuzense Boys. Ook met die ploeg, die voor laatste staat, kan hij in zijn laatste seizoen nog degraderen. vrijdag 2 maart 2018 VOETBAL SCHAATSEN Wielrenner Jarno Mobach is 29ste geworden in de strijd om de Umag Trophy. De uit Phi- lippine afkomstige coureur finishte in Kroatië 48 secon den na de Noorse winnaar Krister Hagen. Mobach was de enige Ne derlander in koers. l Er staan morgen twee Zeeuwse wielrenners aan de start bij de top klassieker Ster van Zwolle. Timo de Jong uit Goes rijdt in Overijssel namens Destil - Parkhotel Valken burg, Michaël de Jong - afkomstig uit Kortgene, maar woonachtig in Maastricht - voor De Jonge Renner. Brian van Goe them heeft de Bel gische koers Le Samyn, die start in Quaregnom en fi nisht in Dour, niet uitgereden. Net als het overgrote deel van de an dere renners haalde hij de fi nish, na 200 kilo meter koers, niet. De zege ging naar Niki Terpstra. Erwin Mesu speelde in Arnhem geen rol van betekenis, fotoanp De zaalvoetballers van FC Kerkwerve/Olie- geultje hebben zich verzekerd van de zege in het bekertoernooi op Schouwen-Duiveland. Daarmee plaatste de ploeg uit Kerkwerve zich voor de strijd om de Zeeuwse beker, die in april plaatsvindt in Terneuzen. FC Kerkwerve kende ogenschijnlijk weinig te genstand op weg naar de triomf. Alleen in de kwartfinale werd 'maar' met twee goals ver schil gewonnen, tegen FC Hanse Staalbouw werd het 5-3. In de halve finale werd titelverde diger De Strandloper/Ginsterveld hardhandig uitgeschakeld: 8-3. Ook de finale, tegen Van Oeveren/ZSC'62, was geen moment span nend. Na een 5-1-ruststand werd het 7-2. o. Al sportend de Menno Kole Aruba Diederik Hiensch keert komend seizoen weer terug bij voetbal vereniging Kloetinge. De oefen- meester, die aan zijn derde en laatste jaar bij zaterdag-tweede klasser Terneuzense Boys bezig is, wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van Kloe tinge J015-1, koploper in de hoofdklasse. 004 Auteur 005 Tekst Plaats Trainer Gérard de Nooijer beleeft mooie weken bij FC Dordrecht, foto erwin spek n-.'ir Th-iiiin.nu IGunnis. ^tj^thipnfucvuti. Pieter Boot (midden, springend),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40