WIM HOFMAN Weggelopen Minister Schouten praat over landbouw 11 Q In de kleine supermarkt waar ik wel eens kom om melk en wor telen en haverkoekjes te kopen, is dikwijls wel wat te beleven en je ziet er altijd wel wat. Mensen bij voorbeeld die meer kopen dan ze eigenlijk nodig hebben, omdat ze knuffelzegeltjes sparen. De vurig verlangde knuffeltjes zijn bij de kassa tentoongesteld en ze hebben de vorm van een peer of een ba naan met armpjes en beentjes. Er zijn mannen die alleen maar blik ken bier kopen, ze hoeven geen zegeltjes en geen kassabon. Van morgen liep er een jongetje rond. Hij was een jaar of twee en leek de conservenblikjes te tellen. Hij aaide de bovenkant van elk blikje en als hij een rij afhad, liep hij weer terug om opnieuw te begin nen. Later zag ik hem met een me vrouw naar buiten gaan. Maar ze wilde hem wel kwijt. 'Hij is niet van mij!' zei ze tegen omstanders. 'Echt niet!' Niemand wilde het jongetje hebben. Tenslotte was er een kordate vrouw met veel kle ren aan en een hoofddoek tegen de kou. Zij pakte het jongetje bij de hand en bracht hem naar bin nen, richting kassajuffrouw. 'Laat hem maar hier', zei deze. 'Hij loopt hier wel eens meer rond.' Het deed me denken aan mijn vroege jeugd. Ook ik liep wel eens zomaar, zor geloos, ergens heen om wat te spelen en joeg zo, zonder het te weten, mijn moeder de stuipen op het lijf. Met meerdere mensen gingen ze me zoeken. Ik herin nerde me vanochtend opeens hoe ik ergens ver van huis werd gevon den. Ik zat langs de spoorrails bij een spoorwegovergang. Ik herin ner me hoe ik daar zat, bij de rails in de zon. Ik zocht steeds een mooi kiezelsteentje, legde dat in een le pel die ik blijkbaar bij me had en gooide het steentje dan over de rails bij andere steentjes. Toen ze me vonden, werd ik aan mijn arm meegetrokken. Ze leken boos. Maar ik was me van geen kwaad bewust, net zoals dat jongetje van morgen in de winkel. Misschien moest hij later ook beloven nooit meer weg te lopen. j±gefiy W- ZIERIKZEE Minister Carola Schouten van Landbouw en Visse rij is woensdag 7 maart van de par tij op een verkiezingsavond, met als thema 'Landbouw en Schouwen- Duiveland, gaat dat nog samen?'. De bijeenkomst is georganiseerd door de Christenunie Schouwen- Duiveland. Er wordt een paneldebat gehouden aan de hand van een paar stellin gen. Deelnemers zijn: voorzitter Pieter de Ruijter van Agrarisch Schouwen-Duiveland, akkerbouwer Kees Hanse, Dieneke Klompe van de biologische kweke rij Zonnemaire en Peter Legemate, landbouwer en nummer 2 op de lijst van de Christenunie. Ook Jo- han Pannekoek (lijststrekker Christenunie Schouwen-Duive land), Ria Rijksen (Zeeuws staten lid namens de Christenunie) en minister Schouten praten mee. Paul Colijn, oud-statenlid van de provincie Zeeland voor de Chris tenunie, en directeur van Remaco Multimedia uit Goes, leidt de bij eenkomst. Het paneldebat in grand-café Wes tenwind in Scharendijke begint om 19.30 uur. Jan en Bestrating: Specialist in bestratingen Kunstgras? VRAAG NAAR ONZE PRIJZEN! BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk: Specialist in grondwerk Jan de Visser Koudekerkseweg 165 4335 SN Middelburg Telefoon: 06 51 103 083 info@jan-gbm.nl www.jan-gbm.nl vrijdag 2 maart 2018 WA De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator We kunnen maken wat u wilt. Van eenvoudig tegelen tot de meest ingewikkelde vormen van sierbestrating. Aanleg Levering van materialen Straatwerk Wij doen oa: Aanleg en reparatie van riolering Drainage Fundering uitgraven Beschoeiing Schuttingen en tuinhuisjes op maat Dierenverblijven op maat Complete aanleg en onderhoud van tuinen Kraanverhuur met of zonder machinist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39