KIEK BEVROREN WATER Voor wat, hoort wat 10 ZE Monnikenwerk Het is niet het beroemde jongetje uit het verhaal Hans Brinker of De Zil veren Schaatsen (1865) dat met blote handen stad en land verdedigt tegen de dreigende zee. Maar de poster die oproept om een 'Holland Evening' in Karachi Gynkhana bij te wonen doet er wel aan denken. Op 19 maart 1953 werd daar een fondswervingsactiviteit georgani seerd voor het door de Ramp ge troffen Nederland. De dijk is op de poster een muur en de zoon van de Haarlemse sluiswachter is ver vangen door twee knaapjes in tra ditionele visserskleding, met pof broek en al. Zij proberen het water dat door een soort wal van keien sijpelt tegen te houden.Het is na tuurlijk wel wat dat in Pakistan werd gecollecteerd om Zeeuwen te helpen. Naar de financiële op brengst van de avond moet ik gis sen. Gekker is het dat deze poster nu staat op de website met infor matie over de actie 'Zeeland voor Pakistan'. Moed Uitgaande van het principe dat 'wie goed doet, goed ontmoet' is de opbrengst voor christenen in Pakistan mogelijk aanzienlijk. In het Islamitische land getuigt het van moed om te behoren tot een religieuze minderheid. De over grote meerderheid (95%) van de in totaal 190 miljoen inwoners is aan hanger van de soennitische Islam. Slechts 1,8% van de bevolking is christen. Andere religieuze min derheden zijn onder meer hin does, sikhs en boeddhisten. Soms liggen zij ook letterlijk onder vuur. Christenen in Zeeland, van de classes (afdelingen van de PKN) Walcheren, Goes, Zeeuws-Vlaan- deren en Zierikzee zetten zich voor hen in. Ze brengen geld bijeen om pro jecten in Pakistan te steunen. Ze zetten zich in voor arme boeren, landloze arbeiders en inkomens verbetering door onderwijs en on dernemerschap. Daarnaast onder steunt Kerk in Actie, waarvan Zee land voor Pakistan een initiatiefis, opleidingen christelijke theologie. Oliebollen Wie een kerkdienst bijwoont stopt gewoontegetrouw wat euro's in de collectezak. Ook voor Paki stan wordt gecollecteerd, maar mensen komen ook in actie. In Yerseke werden bij de jaarwisse lingen oliebollen gebakken. Kleverskerke kwam door haar fondswerving op de Kleverskerke- dag groots op de kaart te staan en in Brouwershaven was er een dienst met christenen uit de Paki staanse gemeente in Nederland. Qua activiteit verdient Zoute- lande met haar activiteit in 2017 wat mij betreft de originaliteits- prijs. Daar konden lopers na de Kustmarathon 2017 hun voeten la ten wassen aan de finish. Het goede doel werd ermee gesteund. De komende maanden worden er vooral veel concerten georgani seerd waarvan de opbrengst voor projecten in Pakistan is. In maart in Axel, Tholen en Hoek, in mei in Burgh-Haamstede en Wolphaartsdijk. Meer informa tie staat op de websites zingenin- dekerk.nl en kerkinactie.nl/kom- in-actie/zeeland-voor-pakistan. Wat ik mij afvraag is of er nog één Pakistaan de link legt met het pos tertje uit 1953 als er een vloed aan middelen uit dat verre Zeeland dat land overstroomt. vrijdag 2 maart 2018 WA foto Camile Schelstraete LV. Dit is ijs. Zeker twee centimeter dik. We zien Heikant door een laagje bevroren water. Zo geeft de kou een nieuwe blik op de wereld. José Baars José Baars schrijft wekelijks over religie en kerken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38