Miljoenen voor Zeeuwse bedrijven Jesus Christ Superstar Tachtig scholen doen mee aan de Kinderkunstweek 4 VERKIEZINGSSERIE LANGS ZEEUWSE GEMEENTEN verkiezingen gemeenteraad re Zeeland heeft al een aantal regelin gen en fondsen voor bedrijven. De huidige regeling voor innovatiefi nanciering InnoGo!, het Zeeuws Investeringsfonds en het Zeeuws Participatiefonds t en 2 worden al lemaal ondergebracht in de al be staande bv Investeringsfonds Zee land. Daar komt ook nog een derde participatiefonds bij, bedoeld voor forse investeringen in grotere be drijven. Investeringsfonds gaat ondernemingen helpen met vernieuwingen De nieuwe opzet vloeit voort uit het besluit van het vorige kabinet om 25 miljoen euro te steken in het investeringsprogramma Zeeland in stroomversnelling, dat is opge steld naar aanleiding van de advie zen van oud-premier Jan Peter Bal kenende over de versterking van de Zeeuwse economie. Van die 25 miljoen was 6,5 miljoen bedoeld voor een vernieuwingsfonds voor Zeeuwse bedrijven, mits de regio daar hetzelfde bedrag bij zou leg gen. Dat is nu geregeld in de nieuwe bv. De provincie stak al een miljoen euro in het Zeeuws Participatie fonds (1 en 2). Daaruit worden in vesteringen voorgeschoten van 150.000 tot 250.000 euro. Vanuit de abdij gaat er nu ook 3 miljoen naar een derde participatiefonds. Dat is bedoeld voor investeringen tussen de 250.000 en 1 miljoen euro. De eerste fondsen richten zich vooral op kleine, snelgroeiende bedrijven, dit fonds is voor bestaande bedrij ven die vernieuwen of zich op nieuwe markten richten. Impuls Zeeland steekt 3,25 mil joen euro in het Investeringsfonds Zeeland, waarmee de subsidie uit Den Haag dus meer dan verdub beld wordt. Omdat de ZLM, De Zeeuwse en ABN AMRO ook aan deelhouder zijn van de participa tiefondsen, is er in totaal 14,75 mil joen euro beschikbaar voor het Zeeuwse bedrijfsleven. Daarmee worden leningen verstrekt, dus het geld kan steeds opnieuw voor hulp aan bedrijven worden ingezet. De bedoeling is nog meer aandeel houders te vinden om het fonds te vullen. De Staten en de Tweede en Eerste Kamer moeten de opzet nog wel goedkeuren. VLISSINGEN Galeries, ateliers, musea, kunstenaars en culturele instellingen openen van 7 tot en met 18 maart de deuren voor kin deren. Tijdens de zevende Kinder kunstweek maken basisschool leerlingen kennis met de kunst wereld. In Zeeland toen tachtig scholen en vijftig kunstinstellin gen mee. De deelnemende scho len ontvangen een ideeënboek met tips voor kunstlessen en kun nen gebruikmaken van digitale lessen. De kinderen kunnen door het bezoeken van galeries en kunste naars stickers verdienen, waar mee ze kunnen sparen voor een eigen kunstwerk. Dat kunstwerk, met de naam KIP - is gemaakt door Middelburger Thijs Persijn. Het thema van de kinderkunst week is dit jaar 'Een boel beesten'. De gemeenteraads verkiezingen staan voor de deur. Stemt u op een partij of toch vooral op een persoon? Of heeft u helemaal geen idee? De PZC helpt u deze weken op weg. Met een digitale kieswijzer én een serie over alle Zeeuwse gemeenten in de krant. Vandaag aflevering 2: Wat speelt er in de gemeente Tholen? Wat zijn de gevolgen van het debuut van de Partij voor de Vrij heid (PW) in Tho len? Dat is de hamvraag van de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen. De landelijke top van de partij vond dat de tijd rijp was voor de stap naar de gemeente na de goede scores bij de Tweede Kamerverkie zingen. De partij van Geert Wil- ders haalde in Tholen ruim vijftien procent van de stemmen. Als de PW dat kunstje op 21 maart her haalt, is dat goed voor drie tot vier zetels in de 21 zetels tellende ge meenteraad. Lijsttrekker Vincent Bosch mikt in ieder geval op vier zetels. Daarmee zou de PW in één klap de tweede partij in de ge meente worden, na de traditioneel grote SGP. Die vier zetels moeten ergens vandaan komen. Het gevolg daar van is dat verdere versplintering in de Thoolse raad op de loer ligt. De SP zei al te vrezen voor een verlies, omdat haar zorgstandpunten ook gedragen worden door de PW. Een logische gedachte is ook dat lokale partij Algemeen Belang Tholen (ABT) zich zorgen moet maken. Die fractie lijkt vooral ge steund te worden door de rechtse kiezer en was bijvoorbeeld de enige die kritische kanttekeningen plaatste, toen in de huidige raads periode de mogelijke opvang van vluchtelingen aan de orde was. Hoewel de SGP-achterban trouw stemt, kan de fractie zich best voorstellen dat er stemmen naar het PW-kamp gaan. Maar de con fessionelen kunnen zich een klein stemmenverlies wel permitteren, aangezien de veel kleinere partijen zéker gaan verliezen. De nu al on evenwichtige situatie (zes zetels voor de SGP, drie of twee voor de andere partijen) zal dan alleen maar vergroot worden. Geen en kele van de huidige fracties in de Thoolse raad sluit een samenwer king met de PW op voorhand ove rigens uit. Wel zijn er vraagtekens over de komst van de fractie op het eiland. Landelijke speerpunten zo als het sluiten van moskeeën en is lamitische scholen spelen in Tho len namelijk niet. De huidige coalitie van SGP (6), CU (3), WD (2) en CDA (2) is goed voor een meerderheid van 13 zetels. Drie van die vier partijen zitten als De nu al onevenwichtige situatie in de gemeenteraad zal alleen maar vergroot worden sinds het ontstaan van de ge meente, in 1971, in de coalitie. PvdA hoorde daar ook altijd bij, maar maakte na het forse verlies van vier jaar geleden pas op de plaats. CU, dat groeide van twee naar drie ze tels, sprong in dat gat. Tot verbijs tering van met name SP, die zich als grootste winnaar van de verkie zingen gepasseerd voelde. Infor mateur Ton Verbree voorzag wrij ving in het college vanwege de 'verschillende bestuursstijlen'. En bij het ABT - ook een winnaar - zou onder meer de discussie over het ambtsgebed - dat fractievoor zitter Han van 't Hof wilde afschaf fen - samenwerking niet ten goede komen. Het is maar de vraag of de meningen over die argumenten in tussen veranderd zijn. Het mooiste aanbod voor een avondje uit! TIM RICE ANDREW LLOYDWEBBER Tot 15,-korting'" Bestel uw tickets op pzc.nl/jcs vrijdag 2 maart 2018 Er wordt gewerkt aan een in vesteringsfonds dat straks bijna 15 miljoen euro in kas heeft om Zeeuwse bedrijven te helpen met vernieuwing. De aandeelhouders zijn het Rijk, de provincie en Impuls Zeeland. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Versplintering dreigt in Tholen 0 Wij helpen u een keuze te maken. Vul de kieswijzer in op pzc.nl/kieswijzer Michiel Bouwman Tholen ïst De wereldberoemde rockopera vertelt het verhaal over de laatste week uit het leven van Jezus, gezien door de ogen van zijn beste vriend en verrader Judas. Het muzikale meesterwerk van Andrew Lloyd Webber, de aangrijpende teksten vanTim Rice en de doorgewinterdeTed Neeley vormen samen een (bijna) heilige drie-eenheid. Slechts 7 voorstellingen van 28 maart t/m 1 april 2018 te zien in AFAS Live Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32