Daad room Bezorgster neergeslagen Leider No Surrender maand langer vast Netwerk energie op 99,995 procent 2 MAAN LEO Column Ah, ze zijn er weer. De Moes tuintjes bij iedere vijftien euro aan boodschappen. Het is alweer het vierde jaar dat we massaal aan het tuinieren gaan. Ook mij trekt het wel aan: het idee dat je helemaal zelf voor je voedsel zorgt. Het gevoel dat er onder mijn zorgzame handen nieuw leven groeit. Het verlangen naar een tijd waarin je nog wist waar je eten vandaan kwam. Maar toch knaagt er iets. Ik heb namelijk nog nooit een effectief stuk groente uit zo'n knus vier kant doosje gegeten. Ik ken ook niemand die dat wel heeft gedaan. Enig zoeken op het internet levert vooral veel foto's van kurkdroge aarde op. Heel af en toe zie ik een miezerig bosje wortels, en bij hoge uitzondering een bleek ogend to maatje. Het is duidelijk dat je van de AH-Moestuintjes je gezin niet kunt voeden. Eigenlijk is dat ook wel logisch. Stel dat elk Moes tuintje tot een robuuste, gezonde, groente producerende plant zou uitgroeien. Dan zou niemand meer naar de winkel hoeven voor de boodschappen. Het hele kapita listische systeem zou naar de mal lemoer gaan. Nederland zou ver anderen in een oase waar we ge moedelijk onze oogst uitwisselen. We zouden ons gaan verdiepen in het inmaken van de groenten die we 's zomers uit de grond ha len zodat we ook 's winters nog voldoende te bunkeren hebben. Omdat het verbouwen van ons voedsel zoveel tijd kost, houden we op met werken: het geld heb ben we toch niet meer nodig. De AEX stort in, maar we heb ben er geen weet van omdat we zo ijverig en gezellig bezig zijn in onze tuintjes. Auto's worden overbodig, de snelwegen veranderen in parken. Door gebrek aan soja en maïs stort de bio-industrie in en elk gezin in Nederland bezit een adorabel var kentje dat door liefde en zorg om ringd wordt. Het Moestuintje als katalysator van een nieuwe wereldorde, ik kan niet wachten! Ik heb nog nooit een effectief stuk groente uit zo'n doosje gegeten DESTELLING Vandaag: Stop maar met dat fietsvoetveer Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL OUDEREN WONEN TE LANG ZELFSTANDIG Nieuwe voorman Calvijn College Franca Treur geeft lezing KOUDEKERKE Joost van Driel buiten de prijzen MIDDELBURG Huisvesting statushouders Blakenburg liep bij de mishande ling een bult op haar hoofd, een kleine bloedende hoofdwond en een schaafwond op. Ze lag zo'n 30 minuten in de kou naast haar fiets. „Ik vind het zo laf. Waarom, ik doe helemaal niemand kwaad." Blakenburg was rond 6.15 uur bezig met de eerste van haar drie krantenwijken in Hulst. Ze was halverwege toen ze naar haar fiets liep in de Schumannstraat. „Ik voelde een keiharde klap op mijn hoofd en viel op de grond", vertelt ze. Daar lag ze een half uur lang in de vrieskou op de grond. „Ik had het echt steen- en steenkoud toen ik wakker werd. Allemaal kranten waren weggewaaid en ik bloedde heel erg. Ik raakte heel erg in pa niek en wist niet meer welke kant ik op moest. Ik fietste gewoon de verkeerde kant op." Ze heeft een bult, hersenschudding en verwon dingen in het gezicht. „Het bloedde boven mijn rechteroog en mijn wang." Ze begint te huilen. „Ik vind het zo laf. Ik wil gewoon weten waarom? Waarom, ik doe helemaal niemand kwaad. Ik wil gewoon kranten rondbrengen." De dader maakte niks buit. „Het enige wat ik miste was mijn pakje shag. Maar mijn fiets was er nog en ik had ook een dure telefoon nog gewoon in mijn zak." Omdat ze van achteren op haar hoofd werd geslagen, heeft ze geen signale ment. De politie heeft dan ook weinig aanknopingspunten wie de dader kan zijn. „Daarom hebben we een getui- genoproep gedaan", zegt een poli tiewoordvoerder. Agenten voeren komende dagen een buurtonder zoek uit. „Omdat ze zich niets kan herinneren van het incident ho pen we dat mensen die meer we ten contact opnemen." Dat kan via het telefoonnummer 0900-88 44 of politie.nl/melden. Blakenburg zit thuis aan de pijn stillers en probeert zoveel mogelijk te rusten. Ze hoopt dat ze maandag de krant weer kan bezorgen. „Ik wil me niet laten kennen en ben het nu al beu om thuis te zitten." HULST - No Surrender-leider Rico R. die twee weken geleden werd opgepakt in Hulst, blijft 30 dagen langer vastzitten. Dat heeft de raad kamer van de rechtbank Noord- Nederland gisteren besloten. Het openbaar ministerie ver denkt de 41-jarige Rico R. ervan lei ding te geven of in elk geval deel te nemen aan een landelijk werkende criminele organisatie. Volgens de rechtbank zijn de bezwaren ernstig genoeg om de Hulstenaar langer in voorlopige hechtenis te houden. Na 30 dagen wordt bekeken of vast houden nog gerechtvaardigd is. Rico R. werd op 14 februari opge pakt in zijn woning in Hulst. Hij zou één van de drie leiders van de motorclub zijn. De politie door zocht zijn huis, bedrijf en een café in Clinge waar clubavonden van No Surrender worden gehouden. Vorige week verlengde de recht bank ook de voorlopige hechtenis van twee andere leden van No Sur render met 30 dagen. Het gaat om de 53-jarige leider Henk K. uit Em- men en een 59-jarig lid uit Sneek. Op 20 februari werd de derde leider, een 54-jarige man, opgepakt in Kla- zienaveen. Een gemiddeld Zeeuws huishou den moest het vorig jaar minder dan 17 minuten zonder stroom stel len. Storingen in het gasnetwerk waren nog zeldzamer: in 2017 zat een gemiddeld huishouden in Zee land 22 seconden zonder gas. Dat meldt netbeheerder Enduris (voorheen Delta). Het aantal storin gen in Zeeland lag in 2017 duidelijk lager dan het landelijk gemiddelde. In heel Nederland hadden huis houdens en zakelijke gebruikers vorig jaar gemiddeld 24 minuten geen stroom door een storing. Gas- storingen zorgden ervoor dat een huishouden in 2017 gemiddeld 61 seconden geen gas had. Dat blijkt uit de jaarlijkse storingscijfers van Netbeheer Nederland. Klanten in Nederland krijgen ge middeld ongeveer eens per vier jaar te maken met een stroomstoring en eens in de 143 jaar met een gassto- ring. Het energienetwerk werkt 99,995% van de tijd en is daarmee één van de betrouwbaarste van de wereld, meldt Netbeheer Neder land. MISTIS BINNEN? MAAR EEN STOFZUIGERZAK HOEF JE NIET UIT TE KLOPPEN, PA vrijdag 2 maart 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Laat de lente maar komen 967 reacties VLISSINGEN Jan Bakker wordt op 1 juni de nieuwe voorzitter van het college van be stuur van het Calvijn Col lege. Hij volgt Bert Vogel op, die met pensioen gaat. Bakker (52) was lange tijd voorzitter van Colon, de vereniging voor reformatorisch primair onderwijs Zeeland. Bak ker woont in 's-Graven- polder, is getrouwd en heeft vier kinderen. Hij is lid van de Gereformeerde Gemeente. MELISKERKE Franca Treur geeft don derdag 22 maart een le zing in boekhandel De Boekenmolen in Melis- kerke (Molenweg 1). 'Franca Treur is back', zo meldt de boekhandel. De schrijfster is geboren en opgegroeid op een boer derij bij Meliskerke. Ze schreef over die jeugd in haar debuutroman 'Dors vloer vol confetti'. Vorig jaar oktober verscheen haar derde roman: 'Hoor nu mijn stem'. Aanvang lezing: 19.30 uur. Joost van Driel is met zijn roman 'In het museum' niet doorgedrongen tot de shortlist van de AVN Debutantenprijs 2018. De schrijver uit Koude- kerke was een van de twaalf kandidaten op de longlist. De prijs is be stemd voor het beste Ne derlandstalige prozade buut van 2017. Van Driel werd vorig jaar bij de Zeeuwse Boekenprijs tot het beste debuut uitge roepen. Zeeuwse gemeenten heb ben in de eerste twee maanden van dit jaar 73 statushouders aan een huis geholpen. Dat blijkt uit een overzicht van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Alle gemeenten moeten samen het eerste half jaar 180 statushouders huisvesten. In 2017 lukte het de dertien gemeenten om zelfs meer statushou ders aan een huis te hel pen dan door het ministe rie was gevraagd. De 47-jarige krantenbezorgster Angela Blakenburg is gisteren om 6.15 uur mishandeld in de Schumannstraat in Hulst. De vrouw kreeg een klap waardoor ze buiten bewustzijn raakte, en kan zich niets van het voorval herinneren. Bas Bareman Hulst Arjen Nijmeijer Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2