BADRvsHESDY 24 Duitsers stoppen duo OP sportnieuws.nl DOWNLOAD NU DE APP WIELRENNEN WK BAAN IN APELDOORN VOLG ALLES OVER Matthijs Büchli had al een regenboogtrui voor de teamsprint, maar de wereldtitel op de keirin moest en zou ook van hem worden. Hij werd vierde. „Dit was mijn titel. De rest kon hem alleen van me afpakken." De keirin moest nog gereden wor den, maar Matthijs Büchli (25) was 's ochtends al wakker geworden in een regenboogtrui. Hij viel er woensdagavond mee in slaap, zag zijn kamergenoot Theo Bos die in het bed naast hem lag. Maar de honger van Büchli, na de unieke wereldtitel teamsprint voor Neder land op de openingsavond, was nog niet gestild. „Dit is mijn eerste re genboogtrui, maar ik wil er nog een," stelde hij zonder schroom toen hij na de teamsprint van de piste stapte. Hij kon ook niet genieten van die wereldtitel. De knop was meteen om, alle focus was meteen alweer op de keirin. In de twee voorronden op weg naar de keirin-finale kon ie dereen op de tribunes in Apeldoorn zijn kracht zien. Al in de eerste heat liet hij weinig ruimte voor twijfel over wat zijn intenties zijn. Hij kwam onbedreigd als eerste over de streep. De tweede ronde was al even overtuigend. „Matthijs is gek. Als hij een gat ziet, duikt hij erin", zei de Duitse bondscoach Bill Huck daarna over waarom Büchli zo ge schikt is voor de keirin. Ook het Nederlandse wonder kind van het baansprinten Harrie Lavreysen (20) schopte het tot de fi nale. Na de eerste ronde had hij een herkansing nodig, maar daarna stootte hij met twee overtuigende VROUWEN zeges ook door naar de eindstrijd. Waar de sprint te boek staat als het koningsnummer, is de keirin een specialiteit voor de puristen. „Voor mij het mooiste onderdeel", aldus Büchli. „Meer tactisch, spec taculairder. Met hogere snelheid en veel meer kans op fouten." Daar door mag het soms een loterij zijn, maar wel één waarin Büchli vaak De grootste pijn zou zijn als je niet waar kunt maken wat er in zit. Dat is niet gebeurd wint. „Drie wereldbekers dit jaar, al twee keer brons op het WK, zilver op de Olympische Spelen. Het is tijd om het WK te winnen", zei hij een paar dagen voor het toernooi. Büchli was de grote favoriet, ook in de finale. De andere vijf - naast Lavreysen een Canadees, een Brit, een Duitser, een Japanner - keken naar hem. Ze wisten: het wiel van Büchli leidt naar misschien wel de hoofdprijs. Met nog twee ronden, Büchli zit voorin, drong de concur rentie aan. „Ze kwamen er latjes overeen. En dan vol gas gaan, an ders is je kans verkeken. Het is nog steeds een goede beslissing, maar twee ronden zijn lang." Te lang. In de laatste bocht kwa men de Colombiaan Fabian Puer- tas, de Japanner Tomoyuki Kawa- bata en de Duister Maximilian Levy over Büchli om ook in die volgorde op het podium te eindigen. Nog geen kwartier nadat hij als vierde was geëindigd, gaf Büchli op een rood plastic stoeltje een hoor college keirin. Even eerder lag hij nog uitgeteld en gestrekt op de grond. „De grootste pijn zou zijn als je niet waar kunt maken wat er in zit. Dat is niet gebeurd. Ik heb het in de eerste ronde gedaan, in de tweede en ook in de finale. Ik heb het maximale eruit gehaald. Dat maakt me toch trots. Dit is gewoon de wedstrijd. Je hebt zes man die vreselijk hard kunnen fietsen. Na tuurlijk voel ik teleurstelling. Het voelde vandaag echt als: dit was mijn titel. Zo heb ik het altijd ge voeld. Mijn titel lag vandaag in Apeldoorn, de rest kon hem alleen van mij afpakken." UITSLAGEN Google Play m App Store vrijdag 2 maart 2018 PC 'Dit voelde als mijn titel' Daan Hakkenberg Apeldoorn Matthijs Büchli gaat hier nog voorop bij de keirin. Hij zou uiteindelijk slechts vierde worden, fotoanp - Matthijs Büchli (25) APELDOORN Het is Shanne Braspennincx en Laurine van Riessen niet gelukt door te dringen tot de halve finale op de sprint. De Nederlandse vrouwen overleefden de eer ste twee ronden, maar wer den beiden in de kwartfinales geklopt door een Duitse. Braspennincx verloor twee maal van Pauline Grabosch. Kristina Vogel was in twee heats sterker dan Van Ries sen. Een dag eerder verloren de twee ook al van de Duitse vrouwen in de finale van de teamsprint en hielden er toen nog zilver aan over. „Het is geen schande om van hen te verliezen. Ze rijden hier ook met hun A-team. Maar ik merk dat het gat met de Duitsers steeds kleiner wordt", aldus Braspennincx. Van Riessen en Braspennincx komen zondag allebei nog in actie op de keirin. ATLETIEK Birmingham. WK indoor. Vrouwen, 3000 m: 1. Dibaba (Eth) 8.45,05, 2. Hassan 8.45,68, 3. Muir (GBr) 8.45,78. TENNIS Mannen. Dubai, kwartfinales: Pouille (Fra/2) - Sugita (Jap/8) 3-6 6-3 6-2, Bautista (Spa/3) - Coric (Kro) 7-6 6-4, Krajinovic (Ser/7) - Donskoi (Rus) 6-1 6-2, Jaziri (Tun) - Tsitsipas (Gri) 6-4 3-6 6-3. Vrouwen. Acapulco, 2de ronde: Stephens (VS/1) - Rus 5-7 7-6 (6) 6-0. WIELRENNEN Apeldoorn. WK baan. Mannen, keirin: 1. Puertas (Col), 2. Kawabata (Jap), 3. Levy (Dui), 4. Büchli, 5. Carlin (GBr), 6. Lavreysen. Scratch: 1. Karaljok (WRu), 2. Scartezzini (Ita), 3. Scotson (Aus), 4. Gladysj (Oek), 5. Oliveira (Por), 6. Stroetinga. Vrouwen. Sprint, kwart finales: Van Riessen verliest van Vogel (Dui) en Braspennincx verliest van Grabosch (Dui). GETITON Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24