NEC krijgt een beetje Pep 22 De trainerscarrousel in de eredivisie draait op De helft van de clubs in de eredivisie begint volgend seizoen met een nieuwe trainer. En misschien wel meer. De afgelopen jaren draaide de trainerscarrousel nooit zo hard. „Het is van de zotte." Nieuw seizoen, nieuwe trainer 'Het zou een eer zijn te helpen. Het is mijn club' Kort Neymar drie maanden eruit Neymar (foto) kan net op tijd fit zijn voor het WK in Rusland. Volgens Rodrigo Las- mar, de arts van het Braziliaanse elftal, duurt het herstel van de aanvaller van PSG drie maanden. Neymar brak tegen Olympi- que Marseille een middenvoetsbeentje. 'Blind nog jaar bij Manllnited' Daley Blind heeft zijn deze zomer aflopende contract bij Manchester United met een jaar verlengd. Dat melden Engelse media. Max belandt in het grind Een testweek die positief begon, eindigde met de RB14 buiten de baan. Max Verstap pen reed slechts 35 rondjes, zonder toptijd. Een foutje deed hem in het Spaanse gravel belanden. Daar moest hij in de achteruit, maar z'n versnellingsbak werkte niet mee. Einde testdag. „Ik maakte even een uitstapje en toen was de dag over", zei Verstappen. „Maar we hoeven ons geen zorgen te maken. De auto voelt veel beter aan dan vorig jaar." Bar9a-shirt voor slachtoffer Barcelona-spelers als Luis Suarez (foto) heb ben een shirt vol handtekeningen gestuurd naar Anthony Borges, de 15-jarige Ameri kaan die ernstig gewond raakte terwijl hij de deur blokkeerde voor de schutter op de school in Parkland, Florida. Voor Borges, die in 2016 bij een voetbalacademie van Barqa speelde, is ook een half miljoen dollar opge haald voor zijn verpleging. Flitsen Quote van de dag JÊVLi Natuurijs Tennis Sponsor Zo extreem als in België is het voor lopig niet in Nederland. Bij onze zuiderburen werden dit lopende seizoen twaalf van de zestien trainers op het hoogste niveau ont slagen. Sint Truiden en Sporting Lokeren vonden het zelfs na twee speelronden al welletjes. Hup, de trainer op de keien. En KV Meche- len maakt het helemaal dol. Daar werden al twee coaches aan de kant gezet. Daarbij vergeleken zijn die drie ontslagen trainers (Marcel Keizer, René Hake en Alex Pastoor) in Ne derland kinderspel. Toch: een blik vooruit geeft een opvallend beeld. Minimaal negen clubs beginnen het komend voetbalseizoen met EREDIVISIE 7 7 8 6 8 5 4 9 3 een andere trainer dan die begin dit voetbaljaar voor de groep stond. Het verloop in trainersland was dit decennium nooit zo groot. En bij dat lijstje kunnen clubs als NAC, Heerenveen en Excelsior misschien nog worden toegevoegd. „Elke club heeft zijn eigen ver haal", zegt Gerard Marsman, tech nisch directeur van belangenver eniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). „Heracles neemt bijvoor beeld afscheid van John Stegeman na een goede samenwerking. Maar het enorme verloop dat we nu zien, is vanzelfsprekend zorgwekkend." Marsman stoort zich al jaren aan het opportunistische 'hapsnapbe- leid' van clubs. „In de Zuid-Euro- pese landen zijn we dat paniekerige temperament wel gewend. Maar de trend verschuift naar het noorden. België in extreme mate dus. Maar ook in Duitsland en Nederland slaat de paniek veel te snel toe. Neem het ontslag van Marcel Kei zer bij Ajax en dat van René Hake bij FC Twente. Als je dat nuchter analyseert, kun je alleen maar stel len dat het van de zotte is." Marsman constateert ook een an dere trend die het enorme verloop van trainers in de eredivisie in de hand werkt. „Over het algemeen zie je geen clubs meer die een trai ner voor drie of vier seizoenen vastleggen. Zo van: jij krijgt van ons het vertrouwen voor de lange ter mijn. Nee, nu worden de veilige keuzes gemaakt. Een jaartje, of misschien twee. Als clubs dan on der druk van de media en de fans van hun trainer af willen, scheelt het de leiding een grote afkoop som." Voor iemand die te boek staat als leerling van Josep 'Pep' Guardiola en de weelde proefde van Anfield, maakt Pepijn Lijnders een vrij alle daagse indruk in De Goffert, een dag voor RKC - NEC. In zijn trai ningskloffie drinkt hij koffie en rept van 'een wedstrijd met mogelijkhe den'. „Weet je", zegt de coach, „Ik ben in zeven weken tijd een zó veel betere trainer geworden. Deze fase maakt me weerbaarder." Niet dat zo'n fase zichtbaar vat krijgt op zijn gestel. Daarvoor is de Limburger met zijn 34 lentes nog te jeugdig. Te optimistisch ook. Des ondanks heeft Lijnders al het een en ander meegemaakt bij NEC. Na de 4-1 nederlaag bij MVV sneuvelde een ruitje van de spelers bus. En diezelfde bus werd al eens opgewacht. Passend bij het karakter van de club, die hierin een naam hoog te houden heeft. Rij op een willekeurige maandagavond langs De Goffert en een grote kans dat buiten een groep bozige mannen een bus op staat te wachten. Dat kan zijn wanneer degradatie dreigt, zoals meestal in de eredivisie. Of, zoals nu, als de resultaten in de eerste divisie achterblijven bij de kampioensambities. Plots krijgt Lijnders dan te horen dat hij en zijn elftal 'moeten werken voor hun geld'. „Maar zoals goede prestaties me niet uit balans brengen, doen mindere dat ook niet", zegt Lijn ders, die bij Liverpool de rechter hand was van Jürgen Klopp en daarvoor bij het Portugese Porto werkte. „Ik heb emotionele con trole." Toch kan het niet anders of het moet ook voor hem wennen zijn, de overstap van Liverpool naar Nij megen. Niet meer over Arsenal of Manchester United heen walsen met The Reds, maar met NEC verlie- vrijdag 2 maart 2018 VOETBAL VOETBAL AUTOSPORT VOETBAL De vijfde ronde in de Premier League of Darts ging gisteren niet door vanwege he vige sneeuwval in Exeter. Stanimir Stoilov is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Kazachstan. De 51-jarige Bulgaar volgt de Rus Aleksander Borodjoek op, die na te leurstellende resultaten vertrok. Steven Kruijswijk blijft fietsen voor Team LottoNL- Jumbo. De 30-jarige wielrenner verlengt zijn na dit jaar aflopende contract tot eind 2021. m 1' Rafael van der Vaart (35) wil HSV-gedeeld laatste in de Bundesliga - met alle liefde bijstaan. GO 3 Na Haaksber gen en Arnhem is vandaag de derde mara thonwedstrijd op natuurijs in Nederland. Schaatsbond KNSB heeft de baan in Noord laren in Gronin gen goedge keurd. Het ijs is er gemiddeld vijf centimeter dik. I Arantxa Rus (foto) miste in Acapulco een matchpoint te gen US Open kampioene Sloane Ste- phens. Zij had het op 7-5 6-6 en 6-5 in de tiebreak en verloor met 5-7 7-6 (6) 6-0. S Jumbo ver vangt Lotto als hoofdspon sor van de schaats- en wielerploeg. De supermarktke ten tekende een contract van minimaal vijf jaar, vanaf 1 januari 2019. 'Clubs sneller Daniël Dwarswaard Rotterdam Seizoen 2007-'08: 2008-'09: 2009-'10: 2010-11: 2011-12: 2012-13: 2013-14: 2014-15: 2015-16: 2016-17: 2017-18: 2018-19: Aantal 3 clubs 10 min. 9 Hij deed ervaring op bij Porto en Liverpool en is sinds de winter stop trainer van NEC. Het is nog wennen voor Pepijn Lijnders, met zijn 34 jaar de jongste hoofdtrainer in ons profvoetbal. Juist nu de resultaten achterblij ven bij de eerste divisionist. Maar zelf kent hij geen twijfel. „Gewoon de juiste dingen doen." Dennis van Bergen Nijmegen O Q. (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22