Hier kan Waylon mee winnen Waylon schreef lied niet zelf Morricone is top op radio 4 21 STEFAN LUISTERT NAARWAYLON Late Night gaat meer de Pauw en Jinek-kant op. Ik ben benieuwd hoe dat gaat uitpakken tertainmenttalkshow op de publieke zender zit en de inhoudelijke bij de commerciëlen. De omgekeerde we reld." Voormalig RTL Boulevard-presen tator Albert Verlinde noemt de zet 'gewaagd en moedig'. „Wat mij nu wel opvalt: met RTL Boulevard en Late Night zette de zender ooit een eigen genre neer. Dat dna lijkt te ver dwijnen. Late Night gaat meer de Pauw- en Jinek-kant op. Voetbal In- side is dan nog het enige echt onder scheidende discussieprogramma. Ik ben benieuwd hoe dat allemaal uit pakt." Salaris De keuze van Huys is zowel gewaagd als begrijpelijk. Hij zit al twaalf jaar op zijn huidige plek. En wie uit tv- land wil géén eigen talkshow? De ruimte in Nieuwsuur voor een anchor is (met meer presentatoren als Mariëlle Tweebeeke) ook beperkt en het format kan beknellend aanvoe len. En dan is er het geld. Net als meer coryfeeën bij de publieke om roep, moet ook Huys (rond de balke nendenorm) op termijn een deel van zijn salaris inleveren. Bij een com merciële zender is van een maxi mumbedrag geen sprake. Maar kan hij het? „In zo'n talk show moet je, wat Jinek heel goed kan, ook sfeer maken aan tafel. Ik zie dat Twan eerlijk gezegd niet doen", zegt Marianne Zwagerman. Albert Verlinde denkt dat als RTL Late Night het vleugje entertainment behoudt, Huys dit juist prima aankan. „Kijk maar naar College Tour, waarin ook veel gelachen wordt. Hij kan wel de gelijk sfeer maken in een zaal." De vraag hoe Twan Huys zelf zijn toekomst ziet bij RTL en met Late Night, wil hij op een later moment beantwoorden. Waylon heeft het beste voor het laatst be waard. Zijn Thanks, but No Thanks komt dichtbij het gedroomde Songfestival-lied dat Waylons stem optimaal in de etalage plaatst. Hoe minder instrumentatie de zanger ge bruikt, hoe meer indruk zijn vocale schuurpapier maakt. Tekstueel blinkt deze gebro ken-harten-ballade misschien niet uit in originele vondsten, maar dat geeft niet op het Song festival. Als de tekst maar in voelbaar is en dat is dit relaas van een in de steek gelaten man zeker. Het refrein doet net een nootje te lang aan Bon Jovi's Bed ofRoses denken, maar verder heeft Waylon werkelijk een prachtsong gemaakt. De vraag is uiteraard: maakt Waylon vanavond bij De Wereld Draait Door inderdaad bekend dat hij met Thanks, but No Thanks naar Lissabon gaat? Ik hoop het. Het lied past ui teraard veel minder in het tradi tionele Songfestival-idioom dan het tot nu toe favoriete The World Can Wait. Dat laatste nummer is een prima popsong, maar geen Eu rovisie-winnaar. Met Thanks, but No Thanks kan Waylon, die aankondigde voor niets minder dan de eind zege naar Lissabon te reizen, werkelijk voor de winst gaan. Nadeeltje is dat vorig jaar ook al een van de huidige mode afwij kende song won, maar er be staan geen wetten die zeggen dat dat niet twee keer op rij kan. Een sober lied als dit blijft mak kelijker onbegrepen achter tus sen de confetti, maar dat risico moet Waylon dan maar nemen. Op naar Lissabon. In tegenstelling tot wat de zan ger zelf eind vorige week aan kondigde, schafte hij een van zijn mogelijke inzendingen aan bij een muziekuitgever in Nashville. Singer-songwriter Mitchell Tenpenny is de compo nist van That's How She Goes. Waarom hij aan de tafel van De Wereld Draait Door vorige week vrijdag dan meldde dat alle songs uit zijn eigen pen kwa men? Waylon zei gisteravond in hetzelfde programma slechts dat hij er 'even niet bij stil had ge staan'. Eerder betoogde hij al dat hij na afloop van een uitzending van The Voice of Holland (waarin favoriet Kimberly plots naar huis werd gezonden) besloot het publiek geen inspraak in zijn Eu rovisiekeuze te gunnen. In wer kelijkheid was dat besluit al een week eerder door de AVRO- TROS bekendgemaakt. Het lied That's How She Goes is wel degelijk inzetbaar op het Songfestival, mocht Waylon vanavond zo beslissen. Er staan weliswaar liveoptredens op You- Tube, maar het lied werd nooit commercieel uitgebracht. Vol gens de reglementen mag een Songfestivalsong op zijn vroegst t september van het jaar vooraf gaand aan het festival officieel verschijnen. De afgelopen dagen zong Waylon iedere dag in De Wereld Draait Door een liedje van zijn nieuwe album The World can Wait. Een van die vijf liedjes, zo beloofde hij, zal op het komende Eurovisie Songfestival de Neder landse inzending zijn. Het al bum komt op 13 april uit. De finale van het Eurovisie Songfestival (dat dit jaar gehou den wordt in Portugal) is op 12 mei. De filmmuziek van The Lord of the Rings en Star Wars maakt de top drie compleet. Het album met de soundtrack van de spaghettiwes- tern stond destijds een paar jaar lang in de album top 50. De single II était unefois dans l'ouest haalde in 1976 zelfs de Nederlandse Top 40. De film van regisseur Sergio Leone is hier ook bekend onder de titel Het gebeurde in het westen. Ook werk van de klassieke com ponisten Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven en Gustav Mahler, dat later in films is gebruikt, staat in de Film muziek Top 40. Met elk vijf mu ziekstukken komen Hans Zim- mer InterstellarDunkirken John Williams (E.T., Harry Potter, The Posthet vaakst voor in de Top 40. De hitparade is vanmiddag op NPO Radio 4 te horen. De uitzen ding, met onder anderen Dieu- wertje Blok en filmjournalist René Mioch, komt vanuit Von- delCS, het voormalige Filmmu seum, in Amsterdam. vrijdag 2 maart 2018 GO £TL ate worden Twan Huijs neemt mogelijk College Tour mee naar RTL. FOTO REMKO DE WAAL/ANP 44 Albert Verlinde Waylon speelt vijf nummers bij DWDD, slechts één haalt het Songfestival. Popjournalist Stefan Raatgever kijkt en luistert dagelijks mee en spreekt zijn voorkeur uit. Vandaag het vijfde en laatste nummer, Thanks, but No Thanks. VIJF VAN WAYLON VOLGENSSTEFAN 1. Thanks, but No Thanks 2. The World Can Wait 3. That's How She Goes 4. Back Together 5. Outlaw in 'Em Waylon's potentiële Songfes tivallied That's How she Goes is niet door hemzelf geschre ven. Stefan Raatgever De muziek die de Italiaanse componist Ennio Morricone maakte voor de film Once Upon a Time in The West staat op nummer 1 in de Filmmuziek Top 40 van NPO Radio 4. Hij ver slaat klassieke kanonnen als Wolfgang Amadeus Mozart of Gustav Mahler. ANP SONG CONTEST LISBON 2018 Ennio Morricone. fotoxxxx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21