^2 Rechter straft Van den Ende Oad €100 E 17 maar we kunnen het goed aan", aldus Jasin El Assati van uitvaartcentrum Domstede in Utrecht. Koeien Op het platteland ligt veel werk nu stil; akkerbouwers kunnen lekker binnen bij de kachel zitten. Maar dat geldt niet voor veehouders. De koeien moeten gewoon gevoerd en gemolken worden. „Als je om 6 uur 's ochtends naar buiten stapt en die oostenwind recht in je gezicht voelt, denk je wel: van mij mag het lente worden", zegt Jan Arie Koorevaar uit Goudriaan. Zijn koeien hebben min der last van de kou dan hij. „Zij staan lekker op stal, met de zeilen dicht om de wind en vorst buiten te houden. Koeien kunnen veel beter tegen kou dan tegen warmte. Ze geven bij deze temperaturen nog evenveel melk." Zeifis hij toch meer van het warmte- minnende soort. Maar ja. „Als boer weet je dat je altijd door moet. Er zijn niet voor niets zoveel melkveehou ders topschaatser geworden. Kijk maar naar Ids Postma, boerenzoon Erben Wennemars en elfsteden tochtwinnaar Henk Angenent." Min 7 wees de thermometer aan toen bij krantenbezorger Cees Boes veld om kwart voor drie 's nachts de wekker ging. De gevoelstemperatuur bleek nog een paar graden lager. „Koud? Ach. Regen is erger. Dan wor den je handen nat, de kranten nat. Regen is erger. Dan worden je handen nat, de kranten nat. Tegen kou kun je je kleden Tegen kou kun je je kleden. Een ther- mobroek onder m'n spijkerbroek, muts op, stevige wandelschoenen en handschoenen aan. En lippenbalsem op. Anders krijg je barsten." Omdat een aantal collega's geveld was door de griep, moest Boesveld uitgerekend deze week extra kranten bezorgen. Dat betekende al snel een uur extra in de kou. Maar echt ver kleumd was hij niet, toen hij om 6 uur thuis kwam. „Het viel mee. Ik heb vroeger in een vrieshuis ge werkt. - 20 was het daar. Dan leer je wel met kou omgaan." Vorstverlet Waar de Wegenwacht tussen twee reparaties door nog kon opwarmen in een auto, met een thermosfles kof fie en de verwarming op tien, ston den sommige bouwvakkers de hele dag in de kou. Op de meeste bouw plaatsen lag het werk stil. Bouwbe drijven zorgden voor vervangend werk binnen of stuurden hun perso neel met vorstverlet naar huis. Maar er waren ook plekken waar wel ge werkt werd. Zeer onverantwoord, al dus de vakbonden. „Bij deze tempe raturen is het niet veilig om op een steiger te staan. Je kunt je vingers verliezen. Bij een gevoelstempera tuur van onder de min zes zouden bouwplaatsen voor iedereen moeten worden gesloten", aldus een FNV- woordvoerder. Goovaerts speelde sinds 1995 key boards in talloze hitmusicals, waar onder The Bodyguard, The Lion King, Joe, Chicago en Evita. Volgens het musicalbedrijf zijn de verhoudingen onherstelbaar be schadigd nadat de muzikant vorig jaar in korte tijd bij audities van The Lion King en On Your Feet! werd af gewezen. Goovaerts stelde dat Stage Enter tainment hem bewust ontsloeg en dat het alle vaste muzikanten wil inruilen voor flexkrachten. De toet senist wijst er op dat hij duizenden voorstellingen speelde en altijd lovende recensies kreeg. Vorig jaar kreeg hij ineens het verwijt dat hij 'te jazzy' zou spelen, ook miste hij 'groove'. Stage Entertainment vroeg ont slag aan bij het UWV, maar dat wei gerde een ontslagvergunning. Daarop stapte het bedrijf naar de rechtbank Den Haag. Kantonrech ter B.C. Vink oordeelt nu dat Stage Entertainment ernstig verwijtbaar heeft gehandeld en dat Goovaerts recht heeft op 77.778 euro. Daarvan is 50.000 euro schadevergoeding, de rest is de normale ontslagver goeding, omdat hij 21 jaar in vaste dienst is. De Haagse rechtbank oordeelt keihard over Stage Entertain ment. 'Uit de wetsgeschiedenis volgt dat ernstig verwijtbaar han delen of nalaten van de werkgever zich slechts zal voordoen in uitzon derlijke gevallen', schrijft de recht bank in zijn uitspraak. 'Een derge lijke uitzonderlijke situatie doet i De toetsenist kreeg het verwijt dat hij 'te jazzy' zou spelen en 'groove' mist zich hier voor.' Volgens de rechtbank is totaal niet gebleken dat pianist Goovaerts vaktechnisch de juiste vaardighe den mist om aan musicals van Stage Entertainment deel te ne men. 'Hij heeft dat immers al eer der gedaan.' In de hoge schadever goeding heeft de rechter meegeno men dat Stage Entertainment een monopolie bezit in Nederland qua musicals 'waardoor de kansen van werknemer op een baan in die sec tor beduidend lager zijn.' vroegboek 1969,- 7739,- #É>(§>D vrijdag 2 maart 2018 GO 73EV Carmen Orgers- Smeets helpt een onwillige accu weer aan de gang. FOTO FRANK DE ROO —Cees Boesveld, krantenbezorger Joop van den Endes Stage En tertainment moet toetsenist Bernard Goovaerts bijna 80.000 euro betalen. Het bedrijf heeft ernstig verwijtbaar gehandeld, oordeelde de rechtbank in Den Haag gisteren. David Bremmer Den Haag verlengd t/m 13 maart korting Verenigde Staten New York Noord-Oost Amerika I I -daagse vliegrondreis bezoek aan Toronto en Niagara Falls o.a. New York, Boston en Washington oad.nl/VRUS02 van 1999 voor The Best of the West 16-daagse vliegrondreis superior klasse hotels op goede locaties o.a. San Francisco, Yosimite, Las Vegas en Grand Canyon van 2769 oad.nl/VRUSOI voor. Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de adievoorwaarden en deelnemende reizen op oad.nl/adie2018 Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17