fafipf i' v i m V 13 trekt. Ze wordt op heterdaad betrapt en op de bon geslingerd. Schrale troost: het is de eerste boete die ooit voor een dergelijk vergrijp is uitgeschreven. „Mijn man kreeg er niet een, want die zat op dat moment nog in de auto." De boete weerhoudt haar er niet van door te gaan met haar actie. Hooguit past ze haar tacktiek een beetje aan. „Ik ga elke dag door. We doen nu eerstwel verkenningsbezoeken voordat we gaan voeren. Even kijken wat er rond rijdt en wie er controleert. En ik adviseer anderen het voer in de auto te bedekken met een zeil, zodat het minder opvalt. Maar stoppen, dat zeker niet." Dierenmishandeling Bonke is niet de enige die zich het lot van de ma gere grote grazers heeft aangetrokken. Bij de poli tie en meldpunt 144 red een dier, regent het mel dingen van dierenmishandeling. Boswachters worden bedreigd, boeren dreigen met trekkers over de hekken te rijden zodat de dieren ook bui ten het park op zoek kunnen naar voedsel. Anne de Vries van de provincie Flevoland: „Me dewerkers van ons, maar ook van Staatsbosbeheer werden voor rotte vis uitgemaakt." De termen kampbeulen en concentratiekampen vallen, zegt De Vries om aan te geven hoe hoog te emoties op lopen. „We hebben het woord Auschwitz een paar keer weg moeten halen bij de reacties op onze website." Staatsbosbeheer bindt in en besluit de dieren voorlopig, zolang het extreem koud blijft^ toch te voeren. „Ook om de druk van de ketel te halen", zegt De Vries. Daarnaast worden enkele fcosgebie- den opengesteld waar de grote grazers b|ter kun nen schuilen. Het besluit om de dieren bij te voe ren is geen knieval naar de actievoerders, vindt De Vries. „Nee. De provincie heeft de mogelijkheid om bij te laten voeren tijdens extreme weersom standigheden. Dat heeft het rijk in 2010 ook laten doen. Sinds anderhalfjaar ligt het beheer bij ons. Wij nemen deze beslissing nu ook. Om de dieren een handje te helpen tijdens de kou, én om de druk van de ketel te halen." Biologen en andere deskundigen van Staatsbos beheer en de provincie zijn geen voorstander van de maatregel. Het voer wordt opgeëist door de sterkste dieren. En bijvoeren brengt het paarge- drag van de kuddes van slag. Dan worden jongen op ongunstige moment geboren zeggen zij. Maar, vult De Vries aan: „Van een weekje bijvoeren ge beurt dat niet." Voor actievoerders is het nog niet genoeg. Ko mende zondag demonstreren zij bij de Oostvaar- dersplassen. De demonstranten willen een state ment maken tegen het 'immense dierenleed'. „Wij willen een structurele oplossing, wij willen méér dan een paar keer bijvoeren", betoogt Milou Vogel, een van de initiatiefnemers. Zij verwacht honder den mensen, al dan niet met balen hooi. My/i ja,•r.iL-.- iw vrijdag 2 maart 2018 GO Kijk op onze site bij /video .was i*bsé - Een medewerker van Staatsbosbeheer voert de dieren bij, hoewel deskundigen dit afraden: vooral de sterkste dieren zouden ervan profiteren. Bovendien kan dit het paargedrag van de dieren beïnvloeden. T Edelherten en konikpaarden hebben het zwaar te verdu ren. Op pad met actiegroep die grote grazers gaat bijvoeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13