I m 12 OOSTVAARDERSPLASSEN BIJVOEREN Staatsbosbeheer is gisteren begonnen met het bijvoeren van paarden, runderen en edelherten in de Oostvaardersplassen. Dierenliefhebber Kristel Bonke deed dat woensdag al, en werd op heterdaad betrapt. gaar ging ze, de 34-jarige Kri stel Bonke uit Amsterdam, woensdagochtend. Op de ach- I terbank haar dochtertje van l anderhalf, haar man op de stoel naast haar en de achter bak volgestouwd met hooi. De bestemming: de Oostvaarders- plassen, waar deze extreem winterse dagen veel grote grazers als konikpaarden, heckrunderen en edelherten het loodje leggen wegens gebrek aan voedsel. „Mijn ouders wonen om de hoek, dus ik heb al jaren gezien hoe het eraan toe gaat daar", zegt Bonke. De waarschuwing van de provincie Flevoland en Staatsbosbeheer een dag eerder dat bijvoeren verboden is en een boete oplevert, doet haar weinig. „Het gaat om leven of dood." Haar geheime voedseldropping blijft niet lang onopgemerkt. Op het moment dat de Amster damse met haar gezin het natuurgebied binnen rijdt, loopt ze al in de smiezen. „Staatsbosbeheer was overal. En met een auto volgepropt met hooi val je natuurlijk wel op. We hebben wat rondjes gereden, maar telkens als we daadwerkelijk pro beerden te voeren, kwam er weer een wagentje de hoek om. Pas na vier pogingen hadden we succes." Kat- en-muisspel Bonke moet rennen om aan de toezichthouders te ontkomen. Een echt kat-en-muisspel, zegt ze, waarbij de kat uiteindelijk aan het langste eind vrijdag 2 maart 2018 GO Bas Tijhaar Lelystad T Heckrunderen, paarden en herten worden bij gevoerd met hooibalen, fotosanp Strijd op leven en dood in natuurgebied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12