8 700 meldingen dieren in nood 15 TIPS PRAKTISCHE ADVIEZEN VOOR PIEKERENDE Het bericht dat jongens op de middelbare school vaker in niveau terugvallen dan meisjes staat niet op zich. Het onderwijs buigt zich al jaren over het groeiende 'jongensprobleem'. Wat kunnen ouders zelf doen om hun zoon door school te loodsen? Marina van der Wal (pedagoog/co-auteur 'Het enige echte eerlijke puberopvoedboek'), Mariëtte Smits (pubercoach/ voormalig docent middelbare school) en Lauk Woltring (gedragsdeskundige/adviseur scholen) geven vijftien praktische tips. De politie wordt 'overspoeld' met meldingen over dieren in nood in de Oostvaardersplas- sen. Liefst 700 meldingen zijn binnengekomen, vooral via internet, voor acute crisissitu aties. „Wij gaan daar niet over, dat is Staatsbosbeheer", zegt een woordvoerder. De afgelo pen dagen kreeg de natuurbe heerder honderden vragen binnen over de Oostvaarders- plassen. Medewerkers probe ren uit te leggen waarom de dieren niet worden bijgevoerd in de winterse omstandighe den. „Mensen vinden dat je voor dieren moet zorgen. Maar dit zijn wilde dieren. Aan het eind van de winter hebben die het zwaar, net als de dieren op de Veluwe en die gaan we ook niet bijvoeren", aldus een zegsman. Vooral de zichtbare sterfte onder de 'grote grazers' in het gebied leidt al jaren tot dis cussie en ophef. Vereniging het Edelhert spreekt van 'kiepwagens vol dode dieren'. Burgers die het 'immense die renleed' niet kunnen aanzien, willen zondag demonstreren en de dieren bijvoeren. In hemelsnaam geen politiek correcte keuze, dus niet per se een allochtone gehandicapte lesbienne Problemen levering na inbraak bij MediaMarkt Klanten die iets besteld heb ben bij elektronicaconcern MediaMarkt krijgen mogelijk te maken met de gevolgen van een inbraak in het distributie centrum in Nieuwegein eer der deze week. De politie doet onderzoek. Bestellingen kun nen niet verzendklaar ge maakt kunnen worden, aldus de elektronicagigant. Volgens de politie zijn veel waarde volle spullen weggenomen, zoals mobiele telefoons, tabiets en laptops. Rotklus Speels Droom Ferrari Arrestaties na explosie De politie heeft drie mannen op gepakt in verband met de zware ex plosie bij een win kel in de Engelse stad Leicester. Ze worden verdacht van doodslag. De ontploffing ver woestte zondag een Poolse winkel en een bovenlig gende woning. Zeker vijf mensen verloren het leven. De slachtoffers zijn nog niet geïdentificeerd. Kritiek op Aung Suu Kyi Drie mede-Nobel- prij swinnaressen voor de Vrede roe pen de Myanma- rese leider Aung San Suu Kyi op niet langer haar ogen te sluiten voor de vervolging van de Rohingya. Jane Walker, voor vrouwen In een poging meer vrouwen aan de whisky te krij gen, vervangt het populaire merk Johnnie Walker binnenkort tijde lijk zijn iconische logo. De stap pende man wordt vervangen door Jane Walker, zijn vrouwelijke te genhanger. Jane komt voorlopig op 250.000 flessen te staan, vanaf vol gende maand in de VS te koop. donderdag 1 maart 2018 GO OOSTVAARDERSPLASSEN Een Amsterdammer geeft via internet zijn voorkeuren voor de nieuwe burgemeester. NIEUWEGEIN Over van alles en nog wat wordt gediscussi eerd, maar over één ding zijn de experts het eens. Het jongensbrein rijpt later dan het meis jesbrein en jongens zijn dus minder 'klaar' voor de middelbare school dan meisjes: ze zijn bij voorbeeld nog niet zo goed in plannen. Tóch kunnen ouders jongens volgens Van der Wal best beter op de grote stap voorbereiden. „Laat ze tijdens de ba sisschool al volop mee draaien in het huishou den, geef ze taken, laat ze 'rotklusjes' doen. Zo worden ze verantwoor- delijker en leren ze al jong dat niet alles leuk hoeft te zijn." Laat bij die o, zo lastige middelbare schoolkeuze bij jongens ook mee spelen hoe speels of zelfstandig ze al zijn. Smits: „Voor sommige jongens is het belangrijk dat er elke dag huiswerkbegelei ding is. Of dat er veel aandacht is voor 'proefonder vindelijk leren': iets wat veel jongens sowieso erg aan spreekt." Pakt het schooladvies (iets) lager uit dan ver wacht, raak niet van de leg. Woltring: „Het blijft een raar feit dat elke ouder vwo wil, terwijl ruim 60 procent van de kinderen naar het vmbo gaat. Stel als ouder niet je eigen verwachtingen voorop maar vraag je af waar je kind het beste tot zijn recht komt." Van der Wal: „Ik noem dat de 'tweedehands dro men': de dromen van ouders die kinderen waar moeten maken. Onderken zo'n 'droom' en laat die varen. Je kind heeft recht op een eigen levenspad. Met vallen én opstaan." Heeft je zoon nul mo tivatie, voor welke school dan ook: schrik niet. Van der Wal: „Jongens zijn vaak dromiger over hun toekomst dan meiden. Ze denken allemaal dat ze later in een Ferrari rondrij den. Maak zo'n idee niet belachelijk maar droom met ze mee. Ook rijk worden is een perspectief. Een perspectief dat jon gens nodig hebben tijdens die lange, lange schooltijd." Hoe krijg ik MACRON BEHENDIG Met speels gemak verdedigt de Franse president Emma- nuel Macron tijdens een potje basketbal in de voorstad Ville- taneuse in de Parijse regio. Macron bezocht daar de Jesse Owens-sportzaal om van dichtbij de basketbaltraining van kinderen mee te maken, foto photo news mijn zoon aan zijn huiswerk? LEICESTER NAYPYIDAW KILMARNOCK Eefje Oomen Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8