OZCAN AKYOL Britten furieus over handelsgrens dwars door de Ierse Zee Ingrid stapte ongedeerd uit haar geplette auto balderman.nl De goedkoopste met vertrekgcianties! m balderman.nl 6 Column Anna en ik hadden een zware nacht achter de rug. Baby Baran (4 maanden) werd om het uur wakker, telkens om een andere reden, die we pa reerden met troostende liedjes, een speen of wat melk. Tot overmaat van ramp begon Mia, die vandaag 2 is geworden, om 05:45 uur te springen in haar bedje. Ze schreeuwde om Bumba - haar favoriete televisieclown. We wisten, die bewuste och tend, dat we chagrijnig konden zijn, gelijk aan hoe we ons voel den, maar dat zou niets oplossen. Volgens Anna is zelfspot het beste medicijn. We nestelden ons, meer dood dan levend, beneden op de bank, in de hoop dat de dag snel voorbij zou gaan, maar dat viel te gen. Er kwam nog een klap: ik werd per sms door een journalist herinnerd aan een interview afspraak van over een uur. 'Moeten we weg?' vroeg Anna emotieloos. 'Nee, blijf gewoon. Buiten vrie zen mensen dood.' Iets voor elven stapte een aardige meneer ons huis binnen. Toen hij voorstelde om het vraaggesprek aan de eettafel te houden, bedacht ik plotseling dat ik helemaal niet wist voor welk medium hij werkte. Het was onbeleefd om dat alsnog te vragen. Hij zette direct stevig in. 'Het valt me op dat je altijd zo serieus bent?' Terwijl de man verder infor meerde naar mijn sombere in borst, kwam Mia op mijn schoot zitten, daarna ging ze op de tafel staan, met haar handjes in de lucht. Ze danste op een denkbeeldig lied. Ik antwoordde iets van: 'Dat is perceptie.' Mia zei: 'La, la, la.' De man boog voorover, draaide zijn hoofd langs het peuter lichaampje van mijn dochter, met de tegenwerping: 'Ik zie je anders nooit lachen op televisie.' Anna keek in de keuken vol leedvermaak toe. Baran gaapte in haar armen. 'Is Eus eigenlijk je echte naam, of heet je anders?' vroeg de journa list. Ik had mijn bedenkingen bij zijn voorbereiding, maar sprak die niet uit. Anna hield het niet meer en nam de trap naar de slaapkamer. Het kostte moeite om mijn lach te onderdrukken, daarom wilde ik ook weg. Maar toen ik Mia van de tafel probeerde te plukken, riep ze protesterend: 'Bumbabelie, bum- babelaa.' In de slaapkamer moesten we onbedaarlijk hard lachen. Toen ik mezelf had opgelapt, ging ik weer met een serieuze blik naar bene den. Is Eus je echte naam, of heet je anders, vroeg de journalist De Britse premier Theresa May wachtte geen twee uur om een ferm 'onaanvaardbaar!' te laten horen. Volgens haar zou geen en kele Britse premier zo'n oplossing kunnen aanvaarden. Maar Europees toponderhan delaar Michel Barnier ziet in de nieuwe zeegrens, die ervoor zorgt dat Noord-Ierland binnen de Eu ropese interne markt en douane unie blijft, de voorlopig beste ma nier om een 'harde' grens tussen de twee Ierlanden te vermijden. Nog dezelfde middag waar schuwde de Ierse premier Leo Va- radkar zijn Britse collega dat al leen maar 'nee' zeggen niet ge noeg is. Als de Britten deze oplos sing niet willen, moeten ze met een werkbaar alternatief komen, zei hij. Barnier tekende de nieuwe grens uit in zijn voorlopige ont- werp-scheidingsverdrag, dat gis teren de zegen kreeg van de Euro pese Commissie en dat over dik drie weken op tafel ligt bij de Europese staats- en regeringslei ders. Hij ziet de nieuwe zeegrens als 'een terugvaloptie'. Londen heeft eind vorig jaar toegezegd dat er geen 'harde' grens komt tussen de twee Ierlanden. Als de Britten daarvoor nog een andere slimme oplossing vinden, is die welkom. i Ierse premier vindt 'nee' zeggen niet genoeg „Wij zien uit naar voorstellen", aldus Barnier. Een tweede moge lijkheid om aan de nieuwe zee grens te ontsnappen, is een Brits/Europees vrijhandelsver drag, maar Barnier ziet dat niet binnen een paar maanden op tafel liggen. „Mijn verantwoordelijk heid is te zorgen voor een uitvoer bare oplossing. Wij mogen prak tische, pragmatische en juridisch kloppende voorstellen doen", al dus Barnier tegenover Britse journalisten. De Amersfoortse was giste ren nog maar amper van de schrik bekomen. Het bizarre ongeval gebeurde maan dagmiddag rond 17.30 uur bij een tuincentrum, vertelt ze. „Ik reed de parkeerplaats op over een hoge drempel, die er ligt om de snel heid eruit te halen. Toen ik er overheen was en gas gaf, schoot net de zon om de hoek van het gebouw. Die stond laag en scheen precies in mijn ogen. Het vol gende wat ik hoorde was een enorme knal." Door de onverhoedse bewe ging, botste haar Citroen cabrio met hooguit 10 kilometer per uur tegen een ijzeren sokkel. Om dat de staander hol is en niet ver ankerd, raakte de gietijzeren sier- vaas van zijn plek. begon te wan kelen en kieperde voorover op de auto van Elemans. Toen ze de foto van de 'auto met vaas' diezelfde avond op Facebook postte, dachten vrienden dat ze een grap uithaalde. „Als je niet beter weet, denk je dat het is gefo- toshopt. Was het maar waar." En extra zuur: „Ik had de avond voor het incident juist mijn auto verzekering omgezet van allrisk naar casco-extra. Na 23 schade vrije jaren, met een auto van bijna 5 jaar oud, kon dat wel, dacht ik. De Citroen is total loss en nu krijg ik maar de helft van de dag waarde terug. Dat scheelt 5.000 euro. Al blijft het belang rijkste dat ik ongedeerd ben." (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane: Florence Pisa en Elba 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 10 dagen Saas-Grund met Mont-Blanc Express, Zwitserland 11 dagen vlieg-bus Rondreis Highlights van Ierland 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Rondreis Kroatië donderdag 1 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol Serieus Londen en Brussel zijn elkaar gisteren flink in de haren ge vlogen over plannen om een nieuwe handelsgrens dwars door de Ierse Zee te trekken. De scheiding moet wat Brussel betreft komen tussen Noord- lerland en de rest van het Ver enigd Koninkrijk. Frans Boogaard Brussel De 51-jarige Ingrid Elemans uit Amersfoort wist even niet wat er gebeurde toen een gietijze ren vaas van honderden kilo's op haar auto viel. Ze raakte wonderwel niet gewond. Marco Willemse Amersfoort De Citroën was de avond voor de fatale klap uit de allriskver- zekering gehaald. Ingrid baalt.... foto peterschong Brochure en boekingen: ANVR W Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten voordeel 60 voordeel 30: voordeel 30 voordeel 70 fivoordeel 40 Vertrekdatum: 21 mei 2018 voordeel 70 Vertrekdatum: 16 april 2018 Vertrekdatum: 16 april 2018 Vertrekdatum: 25 april 2018 Vertrekdatum: 30 april 2018 Vertrekdatum: 23 april 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6