Jonge ondernemer in spe (12) maakt tocht langs bedrijven Ophaaldag veilingkavels Café Matisse in Goes 7 Na de faillissementsveiling van Café Matisse in Goes, was het gisteren ophaaldag. Kopers uit alle windstreken kwamen hun kavels ophalen. Van dartbord tot drankvoorraad. adat ze hun auto, busje of kleine vrachtwagen met de klep richting het café hebben geparkeerd op de Markt, komen ze allemaal binnen met een A4'tje in hun hand. Het betalingsbewijs van de kavels. Jeffrey en Said van het on- line veilingbedrijf checken die, en wijzen de kopers, allemaal man nen, de weg. Daarna is het ieder voor zich en wordt het café bijna helemaal leeggeruimd. Dirk uit Breda en zijn collega Willem laden eerst een stel terras stoelen in. Hij is net verhuisd, en kan daarom wel één en ander uit de inventaris van Matisse gebrui ken. „Het zijn mooie items", zegt Dirk bij de laadklep van zijn ge huurde, kleine vrachtwagen. „Stoelen, een tafel en wat scheeps- lampjes. En die discolamp? Die is leuk voor in de schuur." Toen de veiling vorige week donderdag afliep, zat hij in span ning achter de computer. Elke keer als er een nieuw bod werd gedaan, kwamen er namelijk tien minuten bij. Daardoor heeft hij niet alles kunnen kopen wat hij wilde. „Zo als die bladblazer en nog wat stoe len. Maar die tafel wilde niemand hebben. Had ik zo binnen." Buiten (-4 graden) noch binnen (verwarming afgesloten) is het warm. Uit een thermoskan schenkt Dirk koffie. Tot 11.00 uur hebben hij en de andere kopers de tijd om de gekochte goederen op te halen. Daarna kun je met de auto niet meer dichtbij het café komen. Vandaar dat het rond achten al druk is. Uit Almere, Limburg, en zelfs uit Franstalig gebied komen de kopers. Een man die binnenkort een bruiloft heeft, legt tientallen gla zen voorzichtig in een koffer met beschermende laag binnenin. Weer een andere opkoper moet zeker zes keer heen en weer lopen voordat hij een deel van de drank voorraad van de bar naar zijn auto heeft gebracht. Als laatste gaat ook Die discolamp? Die is leuk voor in de schuur de halfvolle fles Pisang Ambon in zijn boodschappentas. Daarna be geeft hij zich met een huishoud trapje en schroevendraaier naar de achterkant van de zaak. Op naar de geluidsbox aan het plafond. Er zit nogal wat verschil in wat de inventaris oplevert. De tafel voetbaltafel ging bijvoorbeeld voor 450 euro, een kleine koeling voor 80 euro. De complete drankvoor raad: minder dan 150 euro. „Na de veiling wordt de op brengst verdeeld onder de schuld eisers zoals belastingdienst en de bank", zegt curator Kees van Over loop van Huisman Advocaten. Hij is door de rechtbank aangesteld 'om de activa te gelde te maken'. Om zaken te verkopen. „De hoofd regel is dat dat via een openbare executie gebeurt. Soms wordt er onderhands verkocht, bijvoor beeld als er sprake is van een door start. Dan moet er overigens wel toestemming zijn van de recht bank." Boven, in een stoffig apparte ment, staat de kantoorinventaris. Laptop, telefoon, sleutels van ver geten deuren. In de hoek ligt een sinterklaaspak, de staf tegen de muur. Ondertussen dondert beneden achterin de zaak met een enorme klap een geluidsbox van het pla fond. Ernaast staat een geschrok ken man, wiebelend op het huis houdtrapje en met schroeven draaier in de rechterhand. „Zo zat- ie dus vast." De jongen mocht een kijkje nemen bij Loperscompany in de binnen stad en bij Bakker Boer en autobe drijf Ford Van Putten op bedrijven terrein De Poel. Van bakker Sjako Boer kreeg hij een paar goede tips voor later. „Laat je gevoel spreken en kies voor iets dat je leuk vindt, maar hou natuurlijk wel rekening met de wensen van de klant", ver telde de ondernemer. „Als je iets verkoopt waar geen behoefte aan is, wordt het moeilijk. Maar durf af en toe gewoon een stap te nemen." Blikjes fris Helemaal nieuw is het onderne merschap trouwens niet voor Dave. „Ik verkoop sinds een aantal maan den blikjes fris op markten", ver telde hij. „In de zomer doe ik daar ook ijs en fruit bij en in de winter chocolademelk, thee, koffie en snert. Toen wethouder Alssema daar tijdens een eerdere ontmoe ting over hoorde, nodigde hij Dave uit voor een tochtje langs de onder nemers. De ervaring die de jongen giste ren opdeed, kan hij goed gebruiken als hij binnenkort een spreekbeurt houdt over het ondernemerschap. Natuurlijk hoefde de hij niet alleen te kijken en te luisteren. Bij Bakker Boek mocht hij ook de spuitzak ter hand nemen. Dat deed hij niet on verdienstelijk volgens Sjako Boer. Is bakker worden dan misschien iet voor Dave? „Nou... dat weet ik nog niet, hoor." donderdag 1 maart 2018 BE 'Die bladblazer wilde ik ook wel' Michiel Bouwman N Dirk (gele jas) en zijn collega Willem kwamen vanuit Breda hun kavels ophalen, fotomarcelledavidse -Dirk, opkoper Wat hij precies wil gaan maken en/of verkopen, weet hij nog niet. Maar één ding weet Dave van der Wal uit 's-Heer Arends- kerke zeker: hij wordt later on dernemer. Om alvast kennis te maken met het vak nam wet houder Derk Alssema hem gis teren mee naar drie Goese be drijven. Rob Paardekam Goes Dave neemt bij Bakker Boer de spuitzak ter hand. fotomarcelledavidse B'M llllllllïin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62