Nabestaanden MH17 eisen excuses van Geert Wilders 12 28 5 Samsung Galaxy S8(64GB' leder ander dan Jared Kushnerzou al lang weg zijn PAK NU JE VOORDEEL T/M: ZO. 4 MRT. om het chaotische team van Trump discipline bij te brengen en ook Kushner en zijn vrouw, Trumps dochter Ivanka, moesten voortaan rapporteren aan de generaal. Als ze de president willen spreken, hebben ze zijn toestemming nodig - tenzij het om familiezaken gaat. Tot grote onvrede van het stel. Nu Kelly de macht van Kushner verder inperkt, laait speculatie over een vrijwillig vertrek van het koppel dat 'Javanka' is gaan heten weer op. Een medewerker van het Witte Huis schetste gisteren tegenover nieuws site Axios de sfeer: „Javanka en Kelly zijn verwikkeld in een strijd om le ven en dood. Maar één van hen kan overleven." Twee vertrouwelingen, onder wie een woordvoerder, verla ten het Witte Huis al. Bekenden deelden eerder met de media dat de twee gefrustreerd waren over alle conflicten en kritiek die bij hun nieuwe carrières in de politiek hoor den. Ze zouden terug willen naar hun oude leven in New York. Dat Trump een onervaren familie zo'n belangrijke post in zijn regering toebedeelde, is omstreden. Een jurist die onder Trump vertrok uit zijn staf, Walter Shaub, noemt het 'belache lijk' dat Kushner nog steeds in het Witte Huis werkt. „Ieder ander zou al weg zijn, maar het ministerie van Justitie heeft ons dit lot toebedeeld toen het nepotisme in het Witte Huis goedkeurde." vaak niet verder komen dan Libië. Als ze daar aankomen krijgen ze, al dus CNN, te horen dat de overtocht over de Middellandse Zee nog eens duizenden dollars extra kost. Als ze dat niet kunnen betalen, komen ze terecht in een hel. Zonder voedsel. Ze worden mishandeld en soms verkocht als slaven. Voor nog geen 400 dollar. „We vragen om een VIP-pakket, om begeleiding tot in Libië, zeggen dat we via Italië naar Londen wil len. De smokkelaars stellen weinig vragen, zijn alleen geïnteresseerd in ons geld. In werkelijkheid willen we niet verder dan Auchi in het noorden van Edo State, en ons dan uit de voeten maken als de bende leden niet opletten", aldus Elbagir. De reis kost 1.400 dollar per per soon, te betalen bij aankomst in Li bië. De deal is gemaakt door Hassan John, een CNN-producer, eveneens undercover. Hij moet garant staan voor het geval de vrouwen onder weg afhaken. De smokkelaars ver tellen Hassan dat 'de prijs voor vrouwen hoger is omdat hun reis veel lastiger is. Ze worden daar (in Libië) gemolesteerd'. Bij het VIP- De smokkelaar nam het me kwalijk dat ik niet zelf condooms had meegenomen pakket horen ook condooms. „De 'wervingsagent' neemt het me la ter, op reis, kwalijk dat ik die zelf niet al had ingepakt", aldus Elbagir. „Hij vertelt ons dat we aardig moe ten zijn tegen de mannen in Libië. Zij willen dingen van jullie. Be grijp je dat? Hij lacht als ik 'ja' zeg. De man vertelt ons dat we geluk hebben, mannen moeten soms zes maanden wachten voor ze op een boot naar Europa worden ge zet. Vrouwen, zeker als ze je mo gen, vertrekken soms al de vol gende dag. Dan fluistert hijLuis ter, verzet je niet als je wordt ver kracht." Opgelucht Voor de twee vrouwen van CNN voldoende reden om zich 's avonds, na de eerste dag in een bus richting noorden, uit de voe ten te maken. Ze zijn opgelucht als Hassan John ze daar opwacht. Blij ook om hun verhaal te kun nen vertellen omdat anderen er minder goed vanaf komen als zij zich inlaten met nietsontziende mensensmokkelaars. Wilders liet zich in Mos kou een Russisch-Ne- derlands vriendschaps speldje opdoen, maar dat schoot de nabestaanden van de MHi7-aanslag in het verkeerde keelgat. Het regende verklaringen van woede en ver driet, omdat ze Rusland verant woordelijk houden voor de dood van de 298 inzittenden. De Stichting Vliegramp MH17 keurt de actie van Wilders 'met kracht af. Voorzitter Piet Ploeg vindt het 'ongepast'. „De betrok kenheid van Rusland bij de ramp is evident. Het is verraad aan de nabe staanden dat hij het nodig vindt trots te zijn op de vriendschap." De stichting vindt dat Wilders door het strafrechtelijk onderzoek, dat nog in volle gang is, heen den dert en daarmee de nabestaanden 'schoffeert'. De nabestaanden eisen excuses van Wilders. Ria van der Steen, die haar ouders verloor, schrijft in een mail aan Wilders dat ze woedend is over zijn 'eenzijdige en uitermate ongenu anceerde uitlatingen' over Rusland. Ze wijst op de dubieuze rol van Rusland in internationale conflic ten en het feit dat Rusland niet meewerkt aan het straf rechtelijk onderzoek. Wilders ging gisteren niet in op de roep om ex cuses. Hij benadrukte juist dat goede banden met Rusland 'noodzakelijk en gewenst' zijn. „Bij ieder ge sprek stel ik ook aan de orde dat Rusland moet meewerken met be trekking tot MH17. Dat kan beter in goed overleg dan in vijandschap." Wilders ging juist naar Rusland om aan zijn imago te werken. De PVV-leider presenteert zich graag te midden van internationale, vooral rechtse politici. Zo ont moette hij de Hongaarse premier Viktor Orban en de Franse Marine Le Pen (Front National). In Rusland moest Wilders het tot dusver overigens doen met ont moetingen met ambassadeurs en enkele Doema-leden. 5 GB Data Onbeperkt min/sms p/mnd* IZD donderdag 1 maart 2018 GO A Jared Kushner, met op de voorgrond zijn schoonvader Donald Trump. fotoap Walter Shaub Nima Elbagir (CNN) Nabestaanden van slachtoffers van de MH17-ramp vinden dat Geert Wilders verraad pleegt door zijn bezoek deze week aan Rusland. Zij eisen excuses van de PVV-leider. Tobias den Hartog Tonny van der Mee Den Haag WEEKDEAL Krijg nu €2,50 korting* met 2 abonnementen op 1 adres. 18,00 voor je abonnement 19,00 voor je toestel Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 456,00 €0,00 456,00 €19,00 24 maanden 0% Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht Let op! Geld lenen kost geld a-A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5