Actie voor rolstoelers in Zierikzee 6 Dertien woningen in Nieuwerkerk primeur verkiezingen gemeenteraad IN DE REGIO Open Huis in Het Clarahofje Ophaaldag oud papier Syrische avond Muziekquiz De dertien woningen die Zeeuw- land aan de Unastraat in Nieuwer kerk bouwt, zijn de eerste nul-op- de-meterwoningen die de woning corporatie neerzet op Schouwen- Duiveland. Het plan is dat veel va ker te doen, zij het soms via een tussenstap: 'nul-op-de-meter ready'. Dat heeft met de hoge kosten te maken van bijvoorbeeld warmte pompen, licht directeur Marco van der Wel van Zeeuwland toe. Per project wordt gekeken wat financi eel het handigst is. Dat is afhanke lijk van onder meer omvang van het project. Woningen die 'nul-op- de-meter ready' zijn, zijn super ge ïsoleerd en al op alle mogelijke ma nieren aangepast aan een volledig zelfvoorzienend systeem op ener giegebied. Maar bij deze huizen wordt nog wel een cv geïnstalleerd. Die kan dan later, als de prijzen voor nieuwe systemen billijker zijn en de cv-ketel op is, worden ver vangen. Gisteren kwamen de toekom stige bewoners van het Nieuwer- kerkse rijtje van dertien bij elkaar omdat het hoogste punt van de bouw is bereikt. De verwachting is dat de bewoners na de zomer de sleutel van hun nieuwe woning krijgen. Maar daarvoor komt er nog een informatiebijeenkomst waar het 'nul-op-de-meter'-concept vol ledig wordt uitgelegd, beloofde me dewerker klant omgeving Abco En dan kun je nog steeds gewoon leven hoor in 't Anker van Zeeuwland. De wo ningen aan de Unastraat worden uitgerust met warmtepomp, zon nepanelen, driedubbelglas en een gebalanceerd ventilatiesysteem. Als de bewoners geen gekke dingen doen, kan de installatie zichzelf vol ledig van energie voorzien. „En dan kun je nog steeds gewoon leven hoor. Dan hoefje echt niet 's avonds in het donker te zitten", weet Van der Wel - van soortgelijke huizen die Zeeuwland in Grijpskerke heeft staan. Ook toekomstig bewoonster Carla de Ronde verwacht geen gek kigheid. De berekeningen zijn op een gemiddeld verbruik gebaseerd. „En ik zag al dat wij onder dat ge middelde zitten." De nieuwe be woners zijn lovend over de ruim ogende huizen. „Lekker. Alles gelijkvloers", ver zucht de in Nieuwerkerk geboren en getogen Stien Krijger (78). Ze is haar nieuwe stekkie nog niet in ge dachten aan het indelen, maar ze geniet wel vooruit. „Het is al zo leuk als je binnenkomt", wijst ze om zich heen. „Die hal alleen al. Ik vind het mooi." Bovendien krijgt ze straks haar huidige buurvrouw Carla de Ronde gewoon weer als buurtje terug. „We wonen al 41 jaar naast elkaar in de Brouwerstraat. Eerst zou er nog een buurvrouw tussen komen, maar we hebben aan Zeeuwland gevraagd of we moch ten ruilen. En dat kon. Dat is toch leuk?" Rolstoeltoegankelijkheid verdient meer aandacht, vindt de partij. On langs heeft Ellemeet via Kamervra gen de gebrekkige toegankelijkheid van het openbaar vervoer voor mensen in een rolstoel aan de orde gesteld. In Zierikzee zijn veel loca ties en winkels moeilijk toeganke lijk voor rolstoelgebruikers. Wie wil, kan dat zelf ervaren door zater dag in een rolstoel een rondje door Zierikzee te rijden. Het Tweede Kamerlid begint haar bezoek aan Schouwen-Duive land bij de strao in Ellemeet. 's Mid dags van 13.30 tot 14.30 uur bezoekt ze locatie De Wieken van Eiland- zorg om met bewoners en perso neel ervaringen in de zorg te delen. Zorg, gezondheid en cultuur zijn de onderwerpen waar Ellemeet zich mee bezighoudt. Vorige week pre senteerde zij een initiatiefwet tegen marktwerking in de zorg. MIJN DORP, MIJN STAD TALENTENTEST donderdag 1 maart 2018 SD Zeeuwland bouwt energieneutraal GOES Hospice Het Clara hofje in Goes houdt weer een Open Huis. Belangstellen den zijn vandaag welkom aan 's-Heer Hendrikskinderen- dijk 100. Vooraf aanmelden is niet nodig. ZONNEMAIRE Leden van Harmo nievereniging Nut en Uitspanning gaan de straten van Zonnemaire op om oud papier in te za melen. Ze beginnen zondag om 09.30 uur. Inwoners van Zonnemaire wordt gevraagd hun oud papier gebundeld klaar te zetten langs de weg. WEMELDINGE Hotel Wemeldinge organiseert morgen in samenwerking met Vluchtelingen werk Nederland een Syrische avond. Syrische in woners van Kapelle en Wemeldinge ver zorgen een buffet met Syrische ge rechten, begeleid door Syrische mu ziek. Het buffet wordt om 19.00 uur geopend en vindt plaats aan de Noor delijke Achterweg 62. De kosten be dragen twintig euro per persoon en aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@hotelwemel- dinge.nl. WESTKAPELLE Café-restaurant Kasteel van Batavia houdt vandaag een quiz over heden daagse muziek. De quiz begint om 19.30 uur. Deelname is gratis. Opgeven info@kas- teelvanbatavia.nl. (Vlnr) Carla de Ronde, Stien Krijger, Coby Stoutjesdijk en Johan de Ronde voor de gevels van hun nieuwe woningen. Stien, Carla en Johan zijn al 41 jaar buren en blijven dat na hun verhuizing ook. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Esme Soesman Nieuwerkerk - Marco van der Wel, Zeeuwland Corinne Ellemeet, lid van de Tweede Kamer voor Groen- Links, komt zaterdag 3 maart naar Schouwen-Duiveland. Daar bezoekt zij onder meer Zierik zee, waar GroenLinks actie voert voor een betere toeganke lijkheid in de stad voor rolstoe len. Esme Soesman Ellemeet ZIERIKZEE Zo'n dertig kinderen deden gisteren mee aan de open talententest van gymnastiekvereniging Delta Sport in de turnhal van Laco in Zierikzee. Tijdens die talententesten wordt gekeken of jongens en meiden geschikt zijn om mee te draaien bij de turnselecties van de club. Dat zijn pittige trai ningen en niet voor elk kind geschikt. De gymnastiekvereni ging loopt als een trein. Na de verhuizing naar de nieuwe turn hal is Delta Sport explosief gegroeid van 150 kinderen naar - op dit moment - 435 leden, foto dirk--jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz, 19.45 uur: Re petitie Fanfare ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie therapie en - be middeling op af spraak KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen, 13.30- 16.30 uur: Schilde ren, 14.00 en 19.30 uur: Workshop Bloemschikken NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van dAntilopen; 18.45 - 19.30 uur: Drum band Nieuw Leven; 19.45 -22.00 uur: Muziekvereniging Nieuw Leven RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten SCHARENDIJKE De Putmeet, 19.00 uur: Tafeltennissen ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis digitaal in loopspreekuur; FiZi, 20.15 uur: De Fransse Eijkel, ca baretperformance voor breed publiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58