J:T V De echte prinses vind je met een erwtje 9 CHECK DIT! IIJN EELAND IsabelIe Zwaan (48) opende in 2006 een balletschool in Vlissingen. Zaterdag en zondag dansen haar leerlingen de voorstelling'De Sneeuwkoningin' in de Mythe in Goes. Ballet „Ik was een jaar of 5 toen mijn ouders me naar balletles stuurden. Waar schijnlijk rende ik te hard de trap op, was ik niet gracieus genoeg. Ik vond het in het begin helemaal niet zo leuk, maar toen ik wisselde van bal letschool was ik helemaal verkocht. Het is de combinatie van sportief en creatief bezig zijn die ik zo leuk vind. Ik heb ooit gestudeerd, maar was doodongelukkig omdat ik te veel stil moest zitten. Om professioneel dan seres te worden, was ik echter te groot. Ik kom uit Lippstadt (Duits land) en daar had je enkel klassiek ballet, dus dan was ik een reus ge weest. Jazz kende ik niet zo goed, daar ben ik pas later mee in aanra king gekomen. Ik heb dus eerst ge studeerd en heb toen ook mijn man leren kennen op het strand in Zee land. Ik hoorde van de opleiding klas sieke dans en jazzdans in Tilburg, waarmee je ook als amateurdanser docent kon worden. Dat was voor mij perfect. Ik had best professioneel danseres willen worden, maar het is een harde wereld en ik was al 20 toen ik aan de dansacademie begon." Eigen dansschool „Sinds 1995 geef ik les in Vlissingen. Ik begon met een eigen, kleine school, maar ben later les gaan geven aan het Theo van Doesburg centrum. Ik kon daar echter niet uitbreiden, terwijl ik meer en groter wilde. Daarom besloot ik zelf een dans school te openen, in 2006. Ik heb niet heel veel leerlingen, maar ik heb wel leerlingen die veel dansen. Dat maakt dat de kwaliteit goed is. Mijn jongste leerlingen zijn 4, mijn oudste mid den 50. Tijdens het repeteren voor een voorstelling probeer ik iedereen in het verhaal mee te sleuren. Je merkt dat ze er allemaal voor gaan en dat is mooi, want dan bereik je een beter niveau." Schouwburgvoorstelling „Ik kies altijd een verhaal en maak daar dan een geheel ballet van met Als een echte Duitse toerist kwam ik hier al sinds mijn derde op vakantie zowel klassiek, jazz, modern en show. Er zit dus veel afwisseling in. We hebben hele goede dansers en prachtige kostuums. Mijn dochter heeft mode en design gestudeerd in Düsseldorf, dus zij heeft hard mee geholpen. Het mooiste vind ik dat mensen die van buitenaf komen, dus geen ouders of kennissen, iedere keer weer komen kijken. Dat vind ik een groot compliment. Ik verzorg een keer in de twee jaar een schouw burgvoorstelling en in mijn hoofd ben ik er ook echt twee jaar mee be zig. Ik vind het heel leuk om te doen en zou het best ieder jaar willen, maar dat is niet te doen. Ik moet na tuurlijk ook nog normale lessen kunnen geven." Theater „Ik ga graag naar het theater, maar dat lukt niet vaak, want ik geef iedere doordeweekse avond les. Ik ga het liefst naar dansvoorstellingen en mu sicals. Welk theater, maakt me niet uit. Als er een goede voorstelling draait, maakt het niet uit of dat in Vlissingen, Goes ofTerneuzen is. Wonen in Zeeland heeft trouwens wel een groot nadeel: je moet altijd ver rijden als je ergens heen wilt. Ik ga graag naar het Nationale Ballet in Amsterdam, maar dan ben je een dag onderweg." Mooie provincie „Ik ga iedere dag een uurtje met de hond lopen. Ik woon in Biggekerke en kijk zo op de duinen. Als een echte Duitse toerist kwam ik hier al sinds mijn derde op vakantie. Ik heb hier mijn man leren kennen, in het water zelfs. Hij komt uit Eindhoven. Na mijn studie hebben we er bewust voor gekozen om hier te komen wo nen. We hebben puur voor de schoonheid van deze provincie geko zen." Vlissingen „Ik kom eigenlijk bijna nergens, want ik heb weinig vrije tijd... Maar ik vind, naast Biggekerke, ook Vlissin gen een hele mooi plek. Als het mooi weer is, geef ik de lessen vaak op het strand. Dan nemen we de muziek mee en zitten we net in Copacabana. Daarna gaan we zwemmen om af te koelen. Dat kunnen niet veel mensen doen toch?" donderdag 1 maart 2018 pz 'Met mooi weer geef ik dansles op het strand' Gertie De Boey Isabelle Zwaan Isabelle Zwaan: „Wonen in Zee land heeft wel een groot nadeel: je moet altijd ver rijden als je ergens heen wilt." fotomechteld jansen Balletschool Isabelle Zwaan met 'De Sneeuwkoningin': zaterdag (19.30 uur) en zondag (13.30 uur), de Mythe in Goes. Naam voorstelling: Prinses op de erwt Wie: Langhout Theater producties Genre: theater Leeftijd: vanaf 6 jaar Waar: CCXL in Vlissingen Wanneer: zaterdag 3 maart, 14.00 uur Je hebt het vast wel eens gehoord, of zelf gebruikt: „Dat is echt een prinses op de erwt." Daarmee wordt een kleinzerig type aangeduid, meestal op een nega tieve manier. Maar oor spronkelijk is het juist positief bedoeld, want met behulp van een erwt werd getest of ie mand een prinses was. Het komt uit het gelijk namige sprookje van Hans Christian Ander- sen. Er was namelijk ooit eens een prins die graag wilde trouwen, maar het moest wel een prinses zijn. Er volgde een lange zoektocht, maar altijd was er wel wat. Totdat er op een dag een meisje aan de kasteeldeuren stond dat doorweekt was van de regen. Ze zei dat ze een prinses was, maar de koningin geloofde haar niet direct. Om het te testen legde ze een erwt onder een dikke laag van veren matrassen waarop het meisje mocht slapen. De test met de erwt moet uitwijzen of An- nabel geschikt is voor de prins. Toen ze de volgende dag vertelde dat ze niet goed kon slapen, omdat ze de hele tijd iets hards voelde, wist ie dereen dat het echt een prinses was. Want al leen prinsessen hebben zo'n teer huidje dat ze een erwt onder al die matrassen kunnen voe len. In de versie van het sprookje door Lang hout Theaterproducties moet prins Koen trou wen, omdat zijn vader met pensioen wil. Maar Koen wil alleen trouwen met een meisje dat hij zelf leuk vindt. Hij komt Annabel tegen, een heel leuk meisje. Maar is ze wel geschikt voor een prins? Natuurlijk komt de erwt eraan te pas om het te testen. Een voorstelling om je prinsen- of prinsessen- pak bij aan te trekken. —Vateska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53