tf> Familiedrama komt hard aan door hyperrealistische aanpak 6 Drievoudig Daniël Day- Lewis wil na zijn rol in het kostuum drama Phantom Thread nooit weer acteren. Meent hij dat echt? Top 5 in de bioscoop Nu in de bios l,Tonya The Shape of Water Early Man FILMNIEUWS Abbey Hoes in thriller 'Vals' WillyWonka opnieuw verfilmd Met zijn eerste lange speelfilm snijdt de Franse regisseur Xavier Legrand een familieprobleem aan dat vaak uitmondt in afschuwelijke gezins drama's. Het echtpaar Antoine en Miriam vecht na de scheiding voor een rech ter de omgangsregeling voor hun beide kinderen uit. De vader oogt als een goedaardige lobbes, bij zijn ex is de angst in de ogen te lezen. Na de uitspraak krijgt Antoine het recht zijn zoontje in het weekeinde mee te nemen, zijn dochter wil hem nooit meer zien. Al snel blijkt dat Antoine niet spoort. De manier waarop hij zijn zoontje intimideert is hemeltergend. Een gewelddadig drama kan niet lang uitblijven, zo vreest de kijker. Jusqua la garde (Hechtenis) toont zonder opsmuk hoe deze familietra gedies kunnen escaleren. Vooral door de hyperrealistische aanpak van Le grand, gesteund door een voortreffe lijke cast, komen de confrontaties hard aan. Over de schuldvraag kan na afloop volop worden gediscussieerd. - A.Z mentale uitputting of zit er iets anders achter? Een duidelijk ant woord blijft uit. Hij volstaat met: „Het was geen aangename be slissing." Day-Lewis heeft tot nu toe ge weigerd om Phantom Thread te bekijken. „Te pijnlijk voor mij." De film greep hem erg aan. Waarom kan - of wil - hij niet zeggen. Dat maakt het spreken over bepaalde scènes lastig. „Ik heb geen echt idee welke scènes in de film zijn gebruikt", luidt zijn verklaring. Wel wil hij praten over zijn voorbereiding, die weer enkele jaren in beslag nam. Streeft hij naar perfectie in zijn rollen? „Dat is in kunst echt niet moge lijk. Het zou waanzin zijn om dat na te streven", verklaart de ac teur, die net hersteld is van een motorongeluk, gedecideerd. Toch staat hij bekend om zijn perfectionistische voorberei ding. Hij bevestigt dat hij om het vak van modeontwerper onder de knie te krijgen met eigen handen een jurk heeft gemaakt. Zijn vrouw en regisseur Rebecca Miller (dochter van schrijver Ar- thur Miller) droeg hem. „Maar Jusqu'a la garde Zelfs als Daniël Day- Lewis in een van de eerste scènes van Phantom Thread als de fictieve modeont werper Reynolds Woodcock voor de spiegel zijn neushaartjes wegknipt, doet hij dat met een tot in de puntjes verzorgde ele gantie. Ook van een banale be zigheid als dit ochtendritueel maakt hij iets bijzonders. Filmliefhebbers zullen hem gaan missen. Na de opnamen van Phantom Thread maakte de drievoudig Oscarwinnaar (be kend uit films als My LeftFoot, Lincoln, The Last of the Mohicans wereldkundig dat hij geen films meer wil maken. Een gesprek met Day-Lewis (6o) verloopt niet eenvoudig. De acteur heeft na de opnamen, waarin hij een stijlvol gekamd grijs kapsel droeg, zijn hoofd kaalgeschoren. Hij ziet eruit als een voetbalhooligan uit de jaren 8o. Hij wil niet over zijn opzien barende beslissing praten. Werd het afscheid van zijn veel eisende vak ingegeven door Stoppen met acteren was geen aangename beslissing donderdag 1 maart 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Black Panther €449.000 2 (2) Fifty Shades Freed €238.000 3 (-) Game Night €171.000 4 (6) The Shape of Water €71.000 5 (-) The Post €68.000 DRAMA Margot Robbie speelt de sterren van de hemel als kunstrijdster Tonya Har- ding, die in de jaren 90 haar grootste concurrente uitschakelde om naar de Olympische Spelen te gaan. Het drama zit ook vol huiselijk geweld. DRAMA Een ontroerend, gelaagd verhaal over de liefde tussen een doofstomme schoonmaakster en een watermon ster dat door de Amerikaanse rege ring gevangen wordt gehouden. Sally Hawkins schittert in deze film, die dertien Oscarnominaties kreeg. ANIMATIE Nick Park, de maker van Wallace Gromit maakte deze vermakelijke op volger over een voetbalwedstrijd tus sen stammen uit het stenen en bron zen tijdperk. Oscarwinnaar Eddie Redmayne sprak een stem in. JEUGDFILM Abbey Ploes, Holly Mae Brood, Olivia Lonsdale, Romy Gevers, Niek Roozen, Thijs Boermans en Shahine El Hamus spelen de hoofdrollen in de jeugdthril- ler Vals. De ver filming van de bestseller van Mei Wallis de Vries wordt in november in de bioscopen ver wacht. FAMILIEFILM Het klassieke kinderboek van Roald Dahl, Charlie and the Chocolate Fac- torywordt voor de derde keer verfilmd. Onder de titel Willy Wonka wordt het verhaal nu gebracht door regisseur Paul King. Wie de hoofdrollen gaan spelen, is nog niet be kend. DRAMA Regie: Xavier Legrand. Hoofdrollen: Lea Drucker en Denis Menochet. De echtscheiding tussen Miriam (Lea Drucker) en Antoine esca leert. FOTO SEPTEMBER FILM Ab Zagt 44 I Daniël Day-Lewis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50