- u Schoofs en Vermeulen verrassen met deelname CA Remiseregen bij Zeeuwse driebanders Voorin finishen genoeg voor Verschuure 13 >f J en wil ik dingen leren"zegt De Jonge. „Bij Kloetinge wordt heel gericht getraind. De aanpak van de trainer voelt goed en van men sen als Joost Folmer en Kees Zwamborn krijg ik ook voortdu rend dingen aangereikt. Het gaat vaak om details, waardoor ik al leen maar een betere voetballer kan worden." Het vertrek van sterkhouder Ju- lius Bliek naar FC Dordrecht kwam nieuwkomer De Jonge ach teraf gezien wel goed uit. Nu staat hij als linksbenige speler centraal in de defensie en heeft bijna nie mand het meer over hoe goed Bliek op die plek was. De Jonge: „Toen ik 'ja' zei tegen Kloetinge was er nog geen sprake van Blieks vertrek. Dat was echt last-minute- werk. Als hij was gebleven, had ik de concurrentie aan moeten gaan." Vuil werk Trainer Marcel Lourens ziet over eenkomsten met Julius Bliek en Giovanni Siereveld, een andere voorganger: fysiek sterke linksbe nige verdedigers op wie het team kan leunen. De Jonge: „Ik ben een logge speler, die het niet moet hebben van zijn fluwelen tech niek. Ik win veel duels, zowel over de grond als in de lucht, en ik ben niet te beroerd om veel meters te maken en vuil werk te verrich ten." En ook handig: hij is in staat om een lange pass te versturen. Al die eigenschappen bij elkaar maken hem tot een vaste waarde in het team van Kloetinge, de ploeg in vorm in de eerste klasse B. De sterke reeks na de winter stop van vijf opeenvolgende zeges maken Kloetinge een team om re kening mee te houden. De Jonge kijkt uit naar de twee eerstvol gende wedstrijden: eerst Nieuw- Lekkerland (zaterdag) en daarna Brielle (volgende week). Beide ke ren op het Wesselopark. Wint Kloetinge van Brielle, dan is de ploeg periodekampioen en is deelname aan de nacompetitie een feit. De Jonge: „In de groep is voel baar dat iedereen die prijs wil pakken. Het zal geen gemakke lijke opgave zijn, want beide ploe gen zijn sterk. We zullen er alles aan doen. De weg is nog lang, maar uiteindelijk hoopt iedereen dat we zullen promoveren." PASPOORT Het duo is deze week nog in Mexico, waar Schoofs het WTA- toernooi van Acapulco speelde. Daar kreeg ze een fikse tegenvaller te verwerken. Ze moest met een voedselvergiftiging in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi opgeven en zich terugtrekken voor het dubbelspel. „Dat was een drama. Maar zonder dalen geen pieken", relativeert Vermeulen nuchter. „Het stond nog op de 'to-do-list' van onze samenwerking", reageert de Vlissinger met een knipoog op de opmerkelijke deelname van het duo aan de Zeeuwse titelstrijd. Na een drukke periode met veel wed strijden staan er de komende we ken voor Schoofs geen proftoer- nooien op de planning en dus leek het hen wel leuk om als 'luchtig tussendoortje' deel te nemen in Kapelle. „Het is haar eerste vrije week en daarna gaan we twee we ken volle bak trainen. We spelen zonder doel en zonder prestatie- druk. Geen video's van tegenstan- Gewoon lekker vanuit de auto de baan op, spelen, genieten en na afloop friet met cola ders bekijken, tactische plannen maken, drie uur van te voren pasta's inslaan, na afloop uitfiet sen, nabespreken en vroeg naar bed. Nee, gewoon lekker vanuit de auto de baan op, spelen, genieten en na afloop friet met cola." Naast Schoofs en Vermeulen strijden er nog vier koppels om de Zeeuwse titel in het gemengd dubbel in de hoogste categorie: Frank Clausing/Manon Sanderse, Roderick de Klerk/Meike de Boef, Jens de Koster/Naomi Sanderse en Harold Schipper/Brenda de Blaeij. Na de poulefase volgt een afvalschema en de finales zullen gespeeld worden op zondag 11 maart. Sasse kopmannen Luc Wulfranck en Theo Plat jouw wonnen hun partijen, al was het op het nipper tje: 30-27 en 30-29. Peter Snelders kwam er niet aan te pas en verloor kansloos en Carlo van Dam ging onderuit na hevig tegenspartelen. Vierde divisie. Jacobs Mannen- mode-Zandee Kloetinge 4-4: Een terechte puntendeling in de huisderby. Voor de pauze zorgden Daan Westrate (18-20-zege op Joop de Fouw) en Rob Jacobs (20-18 te gen Paul Bodbijl) al voor even wicht was. Na de thee won Martin Sturm voor de thuisploeg van Piet Verschure (25-17) en trok Martin Capelle tegen Piet Koek (20-25) de stand weer gelijk. De Distel 7-'s Lands Welvaren 4 AVH/VSS 4-4: De punten voor de Kwadendamse ploeg werden bin nengehaald door Peter Smulder en Martijn Hendriksen op de borden drie en vier. De kopmannen André Schouwenaar en Boy Vader verlo ren. VLISSINGEN Bij de mannen is de Zeeuwse Verzekeringen Crosscompetitie niet meer spannend. Bij de vrouwen nog wel. Althans, een beetje. Erwin Harmes is al verzekerd van de eindzege. De Middelbur ger hoeft de Kustcross van zater dag, de zevende en laatste van deze winter, niet eens meer te lopen. De beste vijf resultaten tellen en hij heeft al vijfmaal sterk gelopen. Nummer twee Yunis Stitan kan hem niet meer passeren. Bij de vrouwen ligt het iets an ders. Monica Sanderse gaat nu nog aan de leiding. Monique Verschuure heeft echter de bes te papieren. De atlete uit Yerseke staat vierde in het klassement, maar heeft wel het maximale aantal van 1000 punten gepakt; haar vier overwinningen lever den haar steeds 250 punten op. Als zij in Vlissingen weer voorin finisht, gaat ze met de eindzege aan de haal. ZEEUWSE CROSSCOMPETITIE 2017-2018 1203 1153 1122 1203 1108 1041 donderdag 1 maart 2018 Z V Naam: Jeroen de Jonge Geboren: 10 april 1996 Woonplaats: Kapelle Clubs: Kapelle, JVOZ, FC Dordrecht, Kloetinge Positie: Verdediger Studie: Bedrijfseconomie Bibiane Schoofs is de opval lendste naam op de schema's van de Zeeuwse Indoor Dubbel- kampioenschappen, die zondag van start gaan in Racketcen trum Kapelle. De uit Gelderland afkomstige tennisprof (enkel WTA-209, dubbel WTA-85) speelt in Kapelle samen met haar Vlissingse coach Sven Ver meulen. Menno Kole Kapelle A Het gelegenheidskoppel Vermeulen/Schoof s. foto lex de meester Sven Vermeulen Alle vier Zeeuwse driebanden teams speelden de afgelopen dagen gelijk. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Derde divisie. Bottles/Dock- side-De Distel Biljarts 3 4-4: De Moerschanscross Elderschanscross Inkelcross Deltacross Scheldesportcross Grevelingencross Winnaar Tim van den Broeke Patrick van Petegem Maikel Peeman Erwin Harmes Erwin Harmes Erwin Harmes Standen na 6 van de 7 wedstrijden. Mannen. 1. Erwin Harmes (Gonzales RT) 2. Yunis Stitan (Delta Sport) 3. Martijn de Kok (AV'56) Vrouwen. 1. Monica Sanderse (Dynamica) 2. Renate de Reus (Dynamica) 3. Durby Meijboom (Vlissingen) Winnares Monique Verschuure Monique Verschuure Monique Verschuure Laurey van den Berge Monique Verschuure Monica Sanderse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41