O CD 12 ZE Van de Ven: derde operatie in 66 dagen Bijrol voor Mesu in marathon op natuurijs ZVV Hulst steviger aan kop na 8-2-zege De voetballers van eersteklasser Kloetinge zitten in een f low. Nieuwkomer Jeroen de Jonge is uitgegroeid tot één van de steunpilaren. VOETBAL KLOETINGE zv Motorcrossster Nancy van de Ven moest giste ren tóch nog een keer onder het mes. Voor de Vlissingse WK-rijdster was het de derde ope ratie in 66 dagen tijd. De artsen in Herentals plakten er het etiket 'spoed'op; dinsdag was ze met pijnklachten langsgegaan en om 7.00 uur de volgende ochtend lag ze al op de operatie tafel. Van de Ven (20) brak op 25 december haar lin kerbeen op meerdere plekken. Eerst werd ze in Spanje, waar het ongeluk gebeurde, geope reerd. Daarna in het Belgische Herentals, om dat in Spanje alles was misgegaan. En nu was ze daar weer aan de beurt, om een hinderlijke schroef te laten verwijderen. Die drukte, zo was op de foto's te zien, niet tegen een bot aan, maar de artsen snapten dat die kon leiden tot irritatie. Erwin Mesu heeft gisteravond tijdens de na- tuurijsmarathon in Haaksbergen geen rol van betekenis kunnen spelen. De Middelburger van De Haan Westerhoff, die net als veel van zijn collega's net terug is uit het noorden van Zweden, eindigde op de winderige ijsbaan in het peloton. De wedstrijd kwam halverwege al in een beslissende plooi te liggen. Dertien mannen pakten een ronde voorsprong. Onder hen één ploeggenoot van Erwin Mesu, Timo Verkaaik. Voor de enige Zeeuw in koers had het derhalve geen zin om te gaan jagen. Hij reed de race over 100 rondes wel uit. De over winning ging naar Simon Schouten. Afgelast Profstage Korfbal De zaalvoetballers van ZW Hulst verstevig den dankzij een 8-2-zege op De Molenhoek hun koppositie in de eerste klasse van Zeeuws-Vlaanderen. Voor de Hulstenaren scoorde Jari Vyaene driemaal. Niels Breijaert, Kevin Smet, Joëll Bogaert, Michiel Standaert en Marvin de Beule namen de andere treffers voor hun rekening. Aster Ali Baba was met 8-5 te sterk voor Wentzler Pauwels. Lauret Roose klom door de riante 12-5-overwinning op Oliehandel Sandrini twee plaatsen in het klassement. HE Facility won gemakkelijk met 8-3 van hekken sluiter Du Commerce. Het was een inhaalronde. De andere teams kwamen daarin niet in actie. Van de 1350 minuten die de voetballers van Kloetinge tot dusver in de eerste klasse speelden, miste één speler geen seconde. De 21-jarige Jeroen de Jonge is als centrale verdediger een zekerheidje in de ploeg die jaagt op de tweede-periodetitel. Hoe anders was het vorig sei zoen voor de Kapellenaar. Ook toen stond hij op de selectielijst van een eersteklasser, maar bij Xerxes DZB in Rotterdam speelde De Jonge geen minuut in de hoofdmacht. Af en toe een plekje op de reservebank, dat was het dan. „Tot een invalbeurt kwam het nooit. Ik maakte mijn minu ten vooral in het tweede elftal. Ik ben het voetbalplezier nooit ver loren hoor, maar heel vrolijk werd ik er ook niet van", kijkt De Jonge terug. De stap om bij de Rotterdamse club te vertrekken en terug te gaan naar Zeeland was volgens hem om meerdere reden een logi sche. „Ik heb negen jaar bij JVOZ gespeeld en zocht op enig mo ment een club in de Randstad omdat ik bedrijfseconomie ging studeren aan de Erasmus Univer siteit in Rotterdam. Via Gérard de Nooijer kon ik naar FC Dordrecht, waar ik eerst in de A-jeugd speelde en daarna bij de beloften. Doordat ik mijn enkel brak, lag ik er twee maanden uit en moest ik op een gegeven moment weg. Na dat jaar bij Xerxes ontstond con tact met Kloetinge en zag ik een terugkeer naar Zeeland wel zitten. Omdat mijn laatste studiejaar eraan kwam en ik weinig contac turen op de universiteit heb, kwam het praktisch heel goed uit. Ik ben zelfs weer in Kapelle gaan wonen bij mijn ouders. Voetbal in Zeeland en studie in Rotterdam zijn nu perfect te combineren." Jeroen de Jonge is geen type die hoog van de toren blaast. Hij staat bekend als bescheiden, fijn in de omgang, soms een beetje onzeker. De Jonge weet wat hij wel en niet kan. Is hij teleurgesteld dat hij niet is doorgebroken bij een profclub? „Ach, als je tien of elf bent, droom je ervan prof te worden. Maar gaandeweg kom je erachter of dat er wel in zit of niet. Ik ben daarin altijd realistisch geweest", zegt De Jonge nuchter. Drie jaar voetballen in de Rand stad heeft hem veel geleerd, bij voorbeeld dat de Zeeuwse gemoe delijkheid en mentaliteit hem be- ln de groep is voelbaar dat iedereen die periodetitel wil pakken ter liggen dan de hardheid elders. Kloetinge voelt daarom voor De Jonge als een warm bad. De staf, de medespelers, de supporters en de cultuur bij de club hebben er voor gezorgd dat hij is opgeleefd als voetballer. Tijdens trainingen en wedstrijden doet de jonge voetballer wat er van hem wordt gevraagd en hij blijft zich ontwik kelen. „Als je 21 jaar bent, weet je natuurlijk nog niet alles. Van een speler als Jaap Esser naast me kan donderdag 1 maart 2018 MOTORCROSS SCHAATSEN I De KNVB heeft al het voetbal voor zaterdag in de B- categorie van het district Zuid I afge last. Tot dit district behoort ook Zee land. Vrijdag wordt bekeken of ook alle duels in de A- categorie en de zondagse wedstrij den worden ge schrapt. t Olivier Aertssen (14) uit Wol- phaartsdijk mag vanaf dinsdag 6 maart stage lopen bij Sparta Rotter dam. De jonge voetballer is mo menteel actief bij Kloetinge J015-1. Eerder speelde hij bij Wolfaartsdijk in de jeugdafdeling. i De mannen schaatsen hun rondjes in Haaksbergen, foto vincent jannink/anp ZAALVOETBAL Bij het districtskampioenschap judo heb ben diverse Zeeuwen zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap onder 18 jaar, dat 10 maart in Tilburg is. Dat zijn Dylan Bevelan der, Mark Jan Zonder, Bastiaan Zoeteweij, Jens van Helleman, Eli Poppe, Neomi Poppe, Roxanne van Ruiten, Asmarah van Helleman (allen Sportschool Geelhoed), Pim Geelhoed (Stichting Judo Geelhoed), Francisca Buteijn, Manon Dekker, Lieke Smulders (allen Judo Goes), Colin van den Ouden en Lenique Smijs (beiden Sportschool Frans de Boevere). Er zijn zaterdag slechts drie duels binnen het Zeeuwse korfbal. Hoofdklasser TOP Arnemuiden sluit het zaalseizoen thuis af tegen DeetosSnel, dat al kampioen is. Eer steklasser Fortis speelt een inhaal wedstrijd tegen Julia. In de derde klasse is de derby Stormvogels- Togo. O CL Jeroen de Jonge (rechts) wint als centrale verdediger veel duels, foto johan van der heijden Eldridge Pentury Kapelle - Jeroen de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40