maar de problemen borrelen 8 VERKIEZINGSSERIE LANGS ZEEUWSE GEMEENTEN verkiezingen gemeenteraad BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Lubbers Nu de heer Lubbers in de 'Hall of Fame' van Nederlandse staatslieden dreigt opgenomen te worden (krant 17 februari), lijkt een tegengeluid gepast. Deze christen- demo craat met de VVD'er Ruding sloopte de 'maakbare samenle ving' en stond aan de wieg van de 'participatiemaatschappij'. De inwoners van Nederland dragen hier nog de gevolgen van. Men nam geld, uitgesteld werknemersloon, uit de pensi oenkassen via de geraffineerde tijdelijke uitname-wetten. Door de uitkeringen niet en de af drachten wel te verlagen, trap ten de vakbonden in dit bedrog. Een bedrog wat de gepensio neerden nu op breekt. De christen- democraat Deet- man bezuinigde op onderwijs. De gevolgen worden nu duide lijk zichtbaar. De privatisering werd gestart. Hier hebben we dagelijks hinder van. Spoorwe gen, gezondheidszorg, nutsbe drijven... de burgers dragen de lasten en de managers, vaak van politieke huizen, verrijken zich. Kan men christen- democra tisch staatsman worden door beleid te starten wat noch chris telijk noch sociaal is? ].W. Minderhout Vredehqflaan 326, Vlissingen Fietsen Inderdaad, fietsen kan veel vei liger (krant 20 februari). Begin eens met de fietser bewust te maken hoe zich te gedragen in het verkeer. Iedereen die een motorvoertuig bestuurt, krijgt regelmatig te maken met con troles op verlichting en techni sche staat van het voertuig. Ook wordt gecontroleerd op richting aangeven. Ook voor een fietser geldt: richting aangeven, niet met drie naast elkaar fietsen, verlichting in orde, niet telefo neren, en zo nog meer. Als hier eens meer aandacht voor was zou dit de veiligheid al een stuk dichterbij brengen. Ook voor beelden te over hoe een weg, waar een mooi fietspad, ge scheiden door een heg, op nieuw wordt aangelegd. Dan wordt dat mooie brede fietspad een voetpad, en de fietser moet op de rijbaan, gescheiden door een zwarte baksteen of streep gaan fietsen. Allemaal goed op letten, rekening met elkaar hou den, en een overheid die mee denkt zal de veiligheid zeker ten goede komen. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Veerse Meer De politiek op Noord-Beveland is verziekt (krant 24 februari). In plaats van naar eikaars argu menten te luisteren en elkaar te versterken, laat men zich leiden door de aankomende verkiezin gen. NBB doet daar nog een schepje bovenop. Zonder enige gene wordt BEN beschuldigd van het ontlopen van haar ver antwoordelijkheid. Ongenuan ceerd, goedkoop en ver bezijden de waarheid. In 2014 is unaniem afgesproken wat de voorwaarden zijn voor bouw aan het Veerse Meer. Dit raadsbesluit is nooit herroepen of ingetrokken. De raad werd om een besluit gevraagd, terwijl B W dit had moeten doen. De raad wordt alleen gehoord voor advies. Het punt had nooit op de agenda mogen verschij nen, als besluitvormend. Tijd om alle stukken goed te be studeren was er niet. Alle reden voor BEN om niet deel te ne men aan deze bestuurlijke dwa ling. De heer Doeleman snapt dit ook en stapt dan ook naar de bestuursrechter, nog afgezien van alle andere rechtszaken. C. van der Kraan Kreekpad 1, Kats Winterspelen Wessel Penning vraagt zich (krant 24 februari) na het einde van de (reguliere) Olympische winterspelen af'wat nu op sportgebied? Overmorgen wor den we wakker met niets en zonder perspectief, stelt hij. Als VN-ambassadeur wil ik de rechten van mensen met een beperking waarmaken en wer ken aan een samenleving waar iedereen mee kan doen. Als VN- ambassadeur wil ik Wessel Pen ning, en met hem ook de rest van sportminnend Nederland, er dan ook graag op wijzen dat in hetzelfde Zuid-Koreaanse PyeongChang van 9 tot en met 18 maart de twaalfde Paralympi sche winterspelen worden ge houden. Op het programma staan zes sporten: alpineskiën, biatlon, langlaufen, rolstoelcur- ling, sledge hockey en snow- boarden. Het Paralympic TeamNL bestaat uit de para skiërs Anna Jochemsen, Jeffrey Stuut, Jeroen Kampschreur en Linda van Impelen en de para- snowboarders Bibian Mentel, Chris Vos, Lisa Bunschoten en Renske van Beek. Veel kijkple zier! Margreet Leijdekker Weststraat 9, Zierikzee Racisme Activisten eisen dat 'racistische' kinderfeestjes met cowboys en indianen net als Zwarte Piet worden verboden. De directie van Tivoli Vredenburg in Utrecht geeft toe aan het ge dram van een kleine luidruch tige actiegroep (krant 24 fe bruari). Waarom toch? Heeft het wellicht te maken met het feit dat veel van deze bestuur ders uit linkse kringen komen en met de actievoerders sympa thiseren? Deze mensen mogen zich natuurlijk laten horen, maar ga nooit op hun verbods- eisen in. Voeren van het debat is de kern van onze democratie. Maar deze activisten willen an dere meningen uitbannen en zo ondermijnen zij onze vrijheid. Steeds weer stellen deze activis ten nieuwe eisen. Gaat dit ein digen in een nieuw type dicta tuur? Nederland let op uw zaak. J.H. Kesselaar Gruttostraat 9, Middelburg De gemeenteraads verkiezingen staan voor de deur. Stemt u opeen partij of toch vooral op een persoon? Of heeft u helemaal geen idee? De PZC helpt u deze weken op weg. Met een digitale kieswijzer én een serie over alle Zeeuwse gemeenten in de krant. Vandaag aflevering 1: Wat speelt er in de gemeente Middelburg? De winnaar van de verkiezingen krijgt het niet altijd voor het zeg gen. Dat heeft de Lokale Partij Mid delburg in 2014 pijnlijk gemerkt. Met net iets meer stemmen dan de PvdA nam de LPM het voortouw bij het vormen van een coalitie. Maar toen het eventjes niet soepel liep, grepen PvdA, CDA, VVD, SGP en CU hun kans. En belandde de grootste partij toch in de oppositie bankjes, bij D66, SP en GL. Politiek Middelburg heeft onge veer een jaar last gehad van deze valse start. De sfeer in de raad was slecht, met veel geruzie en verwij ten. Besluiten werden gewoon ge nomen, maar vrijwel altijd met 17 voor en 12 tegen, langs de lijnen van coalitie en oppositie. Maar ook in Middelburg heelt tijd de wonden. Toen het chagrijn was gezakt, bleek er voor de links ge oriënteerde oppositie meer te ha len. Met name Christenunie was meermalen een onvermoede part ner. Terwijl die partij zich op cruci ale momenten wel trouw toonde aan de coalitiegenoten. Nog verrassender - en ingrijpen der - was het bondgenootschap met het CDA over de toekomst van het Walcherse zorgloket Porthos, waar jong en oud terecht kan met hulp vragen. Dat is opgezet met de buur gemeenten Veere en Vlissingen. De oppositie wilde de rol van Porthos veranderen (verkleinen vooral) en kreeg het CDA daarin mee. Ze lie ten niet alleen de andere fracties verrast en boos achter, maar zeker ook de buurgemeenten, die het nieuws uit de krant moesten verne men. De samenwerking op Wal cheren liep er een fikse beschadi ging mee op, die nog altijd niet is uitgedeukt. Middelburg en Vlissingen bevechten elkaar op het recht om plannen uitte voeren En die samenwerking drukt toch al een zwaar stempel op het beleid in Middelburg. Zowel Vlissingen als Middelburg hebben veel grond in bezit waar huizen of bedrijven op gebouwd moeten worden om geld terug te verdienen. Maar ze kunnen niet allebei volledig hun gang gaan. En dus bevechten ze elkaar nu op het recht om plannen uit te voeren - en om die van de ander tegen te houden. Beide gemeenten staan onder toezicht van de provincie, die toe stemming moet geven voor het uit geven van geld en het uitvoeren van bouwplannen. De provincie vindt het huishoudboekje van Middel burg ondanks miljoenenbezuini gingen in Middelburg in 2015 én 2016 nog altijd te kwetsbaar. Juist vanwege al die gekochte grond die te weinig dreigt op te leveren. Al is het wrang voor de gemeente dat Het jubileumjaar heeft Middelburg in de schijnwerpers gezet en veel publiciteit opgeleverd beslissingen van de provincie daarin juist belemmerend kunnen zijn om een oplossing te vinden voor de problemen. Zo hobbelt Middelburg nog wel een tijdje ver der aan de leiband van de provincie. Gaat het dan slecht met de ge meente? Integendeel. Financieel is de basis op orde, economisch gaat het - kijk naar de Mortiere en de binnenstad - voorspoedig. Het ju bileumjaar 2017 heeft Middelburg landelijk in de schijnwerpers gezet en veel publiciteit en positiviteit opgeleverd. Ondernemers werken samen, evenementen rijgen zich aaneen, onderwijsinstellingen voe len zich hier steeds meer thuis. De stad bruist als een branding - ook ondanks de overheid. Met deze stabiliteit en politieke rust in het achterhoofd heeft de CU al voorgesteld om na de verkiezin gen een raadsprogramma te maken, waarin alle partijen hun inbreng hebben. Dat moet zorgen voor meer eendracht bij het aanpakken van de problemen die zeker nog niet zijn opgelost. Dat bedrijventer rein aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland bijvoorbeeld. Wo ningbouw in het nationaal land schap Cleene Hooge. Wel of geen coffeeshop; wel of geen geld voor het zwembad in Arnemuiden; de toekomst van Porthos; meer zeg genschap en geld voor inwoners over hun eigen wijk; herinrichting van het Molenwaterpark voor de schouwburg. In de verkiezingscampagne zijn de verschillen tussen de partijen tot nu toe niet hard uitgespeeld. Ter wijl die niet te negeren zijn. Mid delburgers hebben genoeg te kie zen. donderdag 1 maart 2018 Middelburg bruist, 0 Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36