^1 22 Kilo cocaïne gevonden in busje r Zeeuwse bodypainter vraagt aandacht voor roofdier 5 Het gaat niet goed met de tijger. Bodypainter Richard Nijboer wil met zijn werk het roofdier in de schijnwerpers zetten. Kijk er zaterdag niet vreemd van op als in een van de drukste winkelstraten van Amsterdam ineens een tijger opduikt. Richard Nij boer gaat een vrouwelijk model omtoveren tot roofdier tijdens de actie 'Wilde Poezen in de uit verkoop'. De Zeeuwse bodypain ter vraagt op World Wildlife Day samen met het Wereld Natuur Fonds en stichting Spots aandacht voor bedreigde katachtigen. De 51-jarige Walchenaar heeft zijn sporen inmiddels wel ver diend in het bodypainten en schminken, dus voor het verven van een tijger op een vrouwenli chaam draait hij zijn hand niet om. Nijboer wordt regelmatig in gehuurd door een aantal grote be drijven (zoals de KNVB, Fox, Eneco) en is fulltime met zijn vak bezig. „Rond de wedstrijden van het Nederlands elftal schmink ik bijvoorbeeld kinderen. Verder geef ik les en workshops", vertelt Nijboer, die al zo'n dertien jaar ac tiefis als bodypainter. Daarnaast is Nijboer ook orga nisator van Efabe, het grootste bodypaintevent van Europa dat eind maart in Breda wordt gehou den. „Daar moeten mensen echt eens komen kijken, je weet niet wat je dan ziet. Schminken is niet iets wat je zomaar even doet, het is een soort kunst. Het stond in Ne derland lange tijd op een laag ni veau, maar inmiddels horen we bij de top vijf van de wereld. Er zijn in Nederland zo'n veertig profes sionele bodypainters actief." Af en toe werkt Nijboer ook voor het Wereld Natuur Fonds (WNF). Zoals een paar jaar terug, toen hij meedeed aan een record- Het is mijn favoriete dier, vooral door zijn uitstraling en de mooie patronen poging en samen met andere schminkers 1.700 gezichten in vlinders omtoverde. Zaterdag zet Nijboer zich op- nieuw in voor WNF. Dit keer staan de bedreigde katachtigen in de schijnwerpers. „Er lopen nog maar 3.900 tijgers rond in het wild", rekent Nijboer (51) voor. „Ik woon zeifin de wijk Dauwen- daele, daar wonen meer mensen dan dat er nog tijgers zijn. Dat is toch eigenlijk onvoorstelbaar." De Zeeuwse bodypainter hoefde dan ook niet lang na te denken over welke katachtige hij wilde schilderen op een mensen lijf. „Het is mijn favoriete dier, vooral door zijn uitstraling en de mooie patronen. Erg leuk om die op het menselijk lichaam aan te brengen. Ik heb dat al eens eerder gedaan en het is best lastig. Een tijger heeft vier poten, een mens twee benen. En je hebt veel ver schillende kleuren nodig: wit, geel, oranje, bruin. Je wilt natuur lijk wel van die mooie tijgerstre- pen krijgen. Nee, ik heb een tijger nog nooit in het echt gezien, maar wel in de dierentuin natuurlijk, dus het komt zaterdag vast goed." Levend canvas Nijboer verwacht in Amsterdam zo'n drie tot vier uur bezig te zijn met zijn levend canvas. „Dat vraagt ook behoorlijk wat van het model, want die moet heel de tijd stilstaan. Ik weet ook niet hoe ze er uit ziet, dat is voor mij ook nog een verrassing. Ik heb al wel de pa tronen in m'n hoofd zitten, maar er zijn verschillende factoren waar je rekening mee moet houden. De lengte van het haar, de breedte van de rug..." De 'tijger' komt in de etalage te staan in de Geitenwollenwinkel aan de Utrechtsestraat in Amster dam. „Iedereen is welkom om te komen kijken." Of ze ook de straat op gaat, durft Richard Nijboer niet te zeg gen. „Het is natuurlijk behoorlijk koud." Op basis van informatie afkomstig van het informatiecentrum van de Samenwerkingsovereenkomst ZW-Nederland (SOZ) controleer den douane en medewerkers van de Dienst Infrastructuur van de Landelijke Eenheid een bestelauto met twee inzittenden. Eén van de inzittenden was kort daarvoor aan boord van een in de haven afge meerd schip geweest. Bij controle van de wagen ontdekte de douane negentien pakketten cocaïne. De inzittenden, een 26-jarige Neder lander en een 30-jarige man met de Colombiaanse nationaliteit, beiden zonder vaste woon- of verblijf plaats, werden aangehouden. Na verder onderzoek werd in de nacht van zondag op maandag nog een 37-jarige man uit Middelharnis aangehouden en bij doorzoekingen van twee panden in Middelharnis zijn twee hennepkwekerijen aan getroffen. Verder zijn administra tie, computers en een luchtdruk wapen in beslag genomen. JUWELIER MINDERHOUD donderdag 1 maart 2018 PC Richard Nijboer wekt tijger tot leven in winkelstraat Maurice Steketee Richard Nijboer schilderde al eens een tijger op een vrouwenlichaam, foto peter van heulen -Richard Nijboer Denise Nuhaan is geschminkt door Richard Nijboer. fotorubenoreel Politie en douane hebben, naar gisteren is bekendgemaakt, zondag in een bestelauto in de Bijleveldhaven in Vlissingen 22 kilogram cocaïne - straatwaarde rond een miljoen euro - in beslag genomen. Daarbij zijn twee mannen aangehouden. Luc Oggel Vlissingen In de bestelbus lagen 19 pak ketten met cocaïne, foto politie Wij hebben interesse in al uw gouden en zilveren sieraden, heel of kapot. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten en bloedkoraal. Wij taxeren het op reële waarde en kopen bij belangstelling contant in. Bel voor informatie. www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden 0118-571284 0118-601559

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33