C9 De toekomst van huren Handen niet op elkaar voor raadsprogramma Afkorting 2 Toch nog glijden over ijsbanen, Op de allerlaatste dag van de meteorologische winter werd gisteren in Zeeland op natuurijs geschaatst. Op de valreep. Commentaar De Woonbond wil dat woningbouwcorporaties de huren flink verlagen. Tien procent minder zou kun nen. Want volgens de Woonbond levert de verhuur aardig wat winst op. De bond heeft rekenwerk gedaan. Dat komt uit op 1.500 euro per woning per jaar. Het lijkt heel wat, maar de corporaties moeten die winst gewoon weer in huizen investeren. Zij zeggen geen ruimte te hebben voor een drastische huurverlaging. Hoe dit ook zij, de Woonbond legt de vinger op de zere plek. Want voor veel Nederlanders is de huur eigenlijk te hoog. Toeslagen ver troebelen dit beeld, maar daarom is het probleem niet min der nijpend. Het begin van een oplossing ligt bij de vraag wat iemand met een bepaald inkomen redelijkerwijs aan huur kan be steden. Dus iemand die geen kans heeft op de vrije markt, of het nu huur is of koop. Als die reële draagkracht de basis is van het financiële raamwerk van woningbouwcor poraties, dan sluit hun aanbod vanzelf aan bij de vraag. Maar zelfs als dit de werkwijze wordt, zullen de corpora ties toch winst moeten maken om de nodige investeringen te doen. Alleen al de verduurzaming van hun woningbe standen zal veel geld kosten. De Woonbond lijkt ook te vergeten dat je de winst als een gezamenlijk tegoed kunt zien, als een gezonde basis voor de toekomst. De corpora ties moeten dat veel beter aan hun huurders uitleggen. Bouwcorporaties moeten beter uitleggen dat hun winst een gezamenlijk tegoed is Het Middelburgse raadslid Wille- mien Treurniet (Christenunie) zou graag zien dat raadsfracties én de Middelburgse bevolking vaker en meer met elkaar optrekken. De afge lopen jaren werden veel voorstellen van B en W aangenomen door de coalitiepartijen, terwijl (bijna) alle oppositiepartijen tegen stemden. Logisch als er een coalitieakkoord ligt, waar oppositiepartijen geen in breng in hadden. Maar misschien kan de politiek dichterbij inwoners komen als nu al wordt nagedacht over over 'een raadsakkoord waar zoveel mogelijk fracties en individu ele raadsleden zich in kunnen vin den', betoogde Treurniet deze week tijdens een commissievergadering. De meeste fracties serveerden het voorstel van de Christenunie niet direct af, maar omarmen van het idee ging veel commissieleden te Een raadsprogramma kan politiek dichterbij de inwoners brengen ver. Een gezamenlijk programma kan alleen maar vaag zijn al was het maar 'omdat geen andere partij al onze ideeën zal volgen', zei SGP'er Paul Moens. Luc Vandezande (GroenLinks) memoreerde dat een experiment met een raadspro gramma begin deze eeuw nog mis lukte. ALMANAK Niets blijft zoals het is. Het Zeeuwse energiebedrijf dat ja renlang onder de vertrouwde noemer Delta door het leven ging, is in delen opgesplitst. Die hebben nieuwe namen gekre gen. Zo heet de vroegere Delta Netwerkgroep, die netwerken en installaties voor elektriciteit, gas en water aanlegt en onder houdt, sinds kort DNWG. Die afkorting is nog wennen, merkte een medewerker die dagelijks bij het tankstation koffie komt drin ken. „Waar staan die letters voor?", werd hem gevraagd. Hij antwoordde ad rem: „Doet Nooit Wat Goeds." Rondleidingen op Scheldekwartier Nieuwe iPads voor raadsleden Schoten op het munitiedepot OOSTKAPELLE Tien mille voor Beleeftuin Eindelijk, de schaatsen kunnen on dergebonden worden in Zeeland. Niet alleen op al dan niet in de haast aangelegde ijsbanen en -baantjes glijden op woensdagmiddag schaatsers over het ijs, maar hier en daar ook op kreken en plassen. Al is het ijs verre van ideaal, ze grijpen hun laatste kans. Conciërges René, Bram en Jan hebben een ijsbaantje gemaakt op het veld van het Zeldenrust-Stee- lantcollege in Terneuzen. Ze heb ben een houten rand neergezet en de baan met zwart landbouwplas tic waterdicht proberen te maken. „Het probleem is dat het zwarte plastic opwarmt door het zonlicht. Het ijs begint van onderaf te smel ten. Een leermomentje voor de vol gende winter", lachen de conciër ges, die dinsdagavond nog water op de baan hebben gebracht. Het baantje mag dan niet perfect zijn, de leerlingen hebben er wel plezier van. Ijsmeester Douwe Wortman - 'ik kom oorspronkelijk uit Friesland' - is al een week bezig de ijsbaan in Axel in orde te brengen gereed te maken. „De brandweer heeft vorige donderdag 1 maart 2018 H De Christenunie krijgt de han den (nog) niet op elkaar voor een raadsprogramma waarmee de Middelburgse gemeenteraad na de verkiezingen aan de slag gaat. René Hoonhorst Middelburg - Willemien Treurniet, CU Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De rondleidingen over het Scheldekwartier van Vlissingen waren vorig najaar zo'n succes dat de gemeente er nog zes laat uitvoeren in maart en april. Groepen van vijftien man krijgen in een rond wandeling van anderhalf uur te zien wat er op sta pel staat. Beginpunt is de parkeerplaats tussen de Machinefabriek en de Timmerfabriek om 09.30 uur. Aanmelden: schelde- kwartier@vlissingen.nl. O VEERE Na de verkiezingen krij gen de raadsleden van de nieuwe Veerse ge meenteraad een nieuwe iPad. Ook raadsleden die terugkeren in de raad krijgen een nieuwe tablet om het besluitvormings proces in het Domburgse gemeentehuis 'kwalitatief goed en bedrijfszeker' te laten verlopen. Zoals eer der afgesproken mogen de huidige raadsleden de nu in gebruik zijnde iPads kopen tegen de rest waarde. RITTHEM Negentig manschappen van de Nationale Reserve Koninklijke Landmacht houden vrijdag 9 en za terdag 10 maart een be veiligingsoefening bij het munitiedepot aan de Rammekensweg in Ritt- hem. De oefening onder leiding van de Comman dant A Compagnie van 30 Natresbataljon uit Vlissingen concentreert zich op en rondom het militaire terrein, met pa trouilles en verkenningen. Museum voor natuur en landschap Terra Maris in Oostkapelle krijgt tien mille als bijdrage voor de ontwikkeling van een middeleeuwse 'beleef tuin'. Met de beleeftuin krijgt de gemeente Veere een interactieve speel tuin, waarin kinderen spelenderwijs iets leren over de middeleeuwen en de Zeeuwse natuur. Eindelijk op de schaats Theo Giele Terneuzen Scholieren van het Zeldenrust-Steelantcollege schaatsen welis waar niet, maar ze hebben wel ijspret op het veld. fotoslex de meester Schaatsen tussen de afzetlinten in Schuddebeurs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30